Ne kartą įvairiose diskusijose, posėdžiuose nuskambėjusi mintis, kad būtina atgaivinti Vilkaviškio miesto sodą, atrodo, jau įgavo apčiuopiamą pavidalą. Gražioje vietoje įsikūrusio seno parko tvarkymo planas jau parengtas. Jo autorius – Savivaldybės Ekonomikos plėtros skyriaus vyresn. specialistas Vytautas Lekešius.
Planą aptarę skyriaus specialistai sakė, jog buvo stengiamasi viską apgalvoti taip, kad sodas turėtų trauką ir būtų galima čia organizuoti įvairius masinius renginius. Nuomonę pareikšti buvo raginami ir vilkaviškiečiai.
Pasak V.Lekešiaus, paskelbus apie tai, kad toks planas rengiamas ir paraginus miestiečius pateikti savo pasiūlymus, atsiliepė du žmonės. Visur suspėjantis Antanas Naruševičius pasiūlė, kaip geriau išdėstyti ir sutvarkyti takelius. Vytautas Akucevičius parodė, kurioje vietoje pradėta sodinti Anapilin išėjusių buvusių abiturientų giraitė – keliolika ąžuolų ir liepų. Rengiant planą į visa tai buvo atsižvelgta. Anot V.Lekešiaus, buvusių abiturientų giraitei išties parinkta gera vieta už kanalo, čia tiktų pastatyti kryžių.
Miesto sodą sudarytų trys dalys: upės ir kanalo apjuostas senasis sodas, naujasis sodas ir pagrindinė mokykla. Ekonomikos plėtros skyriaus specialistai norėtų, jog ši mokykla taptų gimnazija. Tokios geros auros ir gražios aplinkos (aišku, sutvarkius aplink plytintį parką) Vilkaviškyje neturi nė viena mokykla. Tada mokymo įstaigai galima būtų pavesti prižiūrėti miesto sodą ir jis įgautų visai kitokį „svorį“.
Plano autorius sakė, kad reikėtų išvalyti ir sutvarkyti čia esantį kanalą, kuriuo anksčiau nutekėdavo vanduo, o dabar jis visiškai užakęs, tad pavasarį ir rudenį parke atsiranda tikra klampynė. Turėtų būti sutvarkyti ir žmonių nuo seno išminti takai, jungiantys Naujamiesčio kvartalą su miesto centru.
Būtų išspręsta ir medelių sodinimo vietos problema įžymiems, nusipelniusiems žmonėms pagerbti, reikšmingoms progoms paminėti. Sode šiai paskirčiai numatytas ištisas plotas, kurį žymėtų tam skirtas akmuo. Netoli suplanuota ir automobilių stovėjimo aikštelė. Greta įsikurtų abiturientų giraitė, kurioje pro „Gyvenimo vartus“ mokytojai galėtų išleisti ne vieną mokinių kartą. Per giraitę vestų „Gyvenimo takas“, kuriame gausu ir akmenų, ir slenksčių, kaip tikrame gyvenime.
Asfaltuotą sporto aikštelę teks panaikinti, nes medžių šaknys dangą nuolat išardo. Specialisto nuomone, šioje vietoje labai tiktų žaidimų aikštelė vaikams. Iš abiejų pusių norima pastatyti pilis imituojančias užtvaras, kurios tarnautų ir žiemą, ir vasarą.
Vasaros estrados pamatai praverstų kaip įtvirtinimas nuo kalno nutiestiems lynams, kurie baigtųsi už tvenkinio. Šiuo įrenginiu būtų galima nusileisti žemyn „su vėjeliu“. Tai taptų pramoga aštresnių pojūčių mėgėjams. Vasarą jais leidžiantis galima būtų šokinėti į tvenkinį. Visus kitus parke buvusių statinių pamatus planuojama išardyti ir teritorijas išvalyti.
Pokario metais miesto sode buvo arbatinė. Čia žmonės ateidavo išgerti arbatos, šnekučiuodavosi susėdę ant aplink pastatytų suolelių. Pasak projektuotojų, ši vieta būtų pažymėta lauko rieduliu, skirtu ano meto ir dabartinei miesto bendruomenėms, kurios rūpinosi miesto sodu.
Pertvarkymai laukia ir upėje dunksančios salos. Dar sovietiniais metais ją bandyta tvarkyti, gilinta upės vaga, čia piltos žemės, kad sala būtų aukštesnė. Išvalius šią brūzgynais apžėlusią vietą, planuojama įrengti pavėsinę, į kurią vestų lieptas. Čia galėtų koncertuoti įvairūs miesto kolektyvai. Sala galbūt virstų vieta, kurioje susirinktų padainuoti ir pagroti jaunimas, pagyvenę žmonės, muzikos mokyklos auklėtiniai.
Planą iki pavasario galima apžiūrėti užsukus į Ekonomikos plėtros skyrių. Specialistai norėtų, kad vilkaviškiečiai domėtųsi savo miestu, prisidėtų jį gražinant. Visi, norintys pareikšti savo nuomonę, padiskutuoti, kviečiami užeiti į rajono Savivaldybę, 230 kabinetą. V.Lekešius mielai priims pasiūlymus, pageidavimus, nes planas dar ne galutinis, jį galima koreguoti.
Ekonomikos plėtros skyrius savo darbą atliko, belieka gražiai idėjai rasti pinigų. Pasak specialistų, takų tvarkymą, kanalo valymą ir panašius darbus galima būtų pradėti nors ir tuoj pat.
Goda PAUKŠTYTĖ
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.