Kybartų specialiosios internatinės mokyklos vaikai jau trečius metus dalyvauja TV3 rengiamoje „Išsipildymo akcijoje“. Šiais metais tai – vienintelė užsiregistravusi įstaiga iš mūsų rajono.
Šiemet laidų vedėjos Nomedos Marčėnaitės inicijuota akcija skirta silpniausiems globos namų auklėtiniams. Už suaukotus pinigus jiems bus perkami valstybės nekompensuojami vaistai, medicinos įranga, atliekamos operacijos.
Mokyklos direktorė Lilija Žilinskienė sakė, jog akcijos dalyvių sąraše įrašyti 132 jų įstaigos ugdytiniai. Daugiau nei dvidešimčiai iš jų reikalinga medicininė pagalba: vaikams reikia akinukų, ortopedinės avalynės, planuojama atlikti netgi vieną plastinę operaciją. Įstaigos darbuotojai prašė globotiniams ir maisto papildų.
„Nuoširdžiai dėkojame visiems geros valios žmonėms. Mums ši parama – tikrai labai svarbi ir naudinga“, – sakė L.Žilinskienė.
Po pernai įvykusios akcijos Kybartų internatinei mokyklai buvo skirta net 37 tūkst. 926 litų suma. Už šiuos pinigus nupirkta keturi kompiuteriai ir multimedijos įranga, suolai dviem klasėms, baldai logopediniam kabinetui ir ikimokyklinio amžiaus vaikams, sportinės įrangos bei inventoriaus (dviračių, riedučių), drabužių globotiniams. Tiesa, paskirstyti didžiules lėšas ir už jas nupirkti reikalingus daiktus užtruko ilgai: paskutinis sporto inventorius Kybartus pasiekė tik praėjusį penktadienį.
Globos namų vaikams šiek tiek daugiau nei per dvi savaites Lietuvos žmonės suaukojo jau apie 600 tūkst. litų. Šis skaičius nuolat auga.
Šiemet akcijoje dalyvauja rekordinis vaikų globos namų skaičius – net 129, kuriuose auga 6932 tėvų palikti vaikai. Pirmaisiais akcijos metais paramos projekte dalyvavo 58 globos namai.
Kybartų specialiosios internatinės mokyklos vaikai nekantriai laukia ir „Išsipildymo akcijos“ kalėdinio koncerto, į kurį taip pat važiuos jau trečią kartą. Dabar, pasiūlius akcijos rengėjams, kybartiečiai gamina kalėdinius atvirukus. Jie bus įdėti į specialius vokus ir išsiųsti į Vilnių.
Specialiosios įstaigos ugdytiniai ruošiasi ir kitam kalėdiniam renginiui – neįgaliųjų vaikų darbų parodai-aukcionui, kuris kasmet rengiamas Vilniaus mokytojų namuose. Direktorė L.Žilinskienė sakė, jog Kybartų internatinės mokyklos auklėtiniai vieninteliai iš visos respublikos į parodą veš siuvinėjimo darbelius.
„Santakos“ inform.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.