Tapkime draugais!

Įdomu

Paskelbė:

Paskelbta:


VARDADIENIUS ŠVENČIA

Vasario 20 d. – Aida, Eitmina, Eitminas, Eitvyda, Eitvydas, Leona, Leonas, Leontina, Visgintas, Žemyna.

Vasario 21 d. – Eleonora, Feliksas, Kęstas, Kęsvilas, Kęstutis, Leonora, Lionė, Nora.



DATOS

Vasario 20 d.

1530 m. dešimtmetis Žygimantas Augustas karūnuotas Lenkijos karaliumi dar esant gyvam jo tėvui.

Vasario 21 d.

1883 m. Mažojoje Lietuvoje pradėtas leisti pirmasis Didžiajai Lietuvai skirtas nelegalus pasaulietinis žurnalas „Aušra“.

1947 m. gimė rašytojas Petras Dirgėla.



DIENOS

Vasario 20 d. – Užgavėnės. Tai sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.

Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda gavėnia, trunkanti iki Velykų.

Vasario 21 d.

– Pelenų diena – pirmoji diena po Užgavėnių. Šią dieną bažnyčiose būdavo šventinami pelenai, gauti sudeginus praėjusių metų verbas. Pelenai barstomi žmonėms ant galvų primenant krikščionišką tiesą: iš dulkės gimei, dulke ir pavirsi.

Nuo šios dienos prasideda gavėnios periodas. Sakoma, kad iki Velykų negalima valgyti mėsos, o tik tai, kas nuo Užgavėnių tarp dantų liko. Liaudyje išlikę pasakojimai, kaip viena moterėlė Užgavėnių vakarą įsikišusi į burną kumpį ir užmigusi, kad rytoj galėtų apsimesti, kad suvalgė tai, kas liko tarp dantų. Deja, bemiegodama ji tuo kumpiu paspringo ir užduso.

Vyrai, pasinaudodami prasidedančia gavėnia, rengdavo išgertuves – degtine „praskalaudavo“ tarpdančius, kad mėsos neliktų. Gavėnios periodu nebuvo leidžiama linksmintis: dainuoti, rengti šokių, vestuvių, kitų iškilmių.

– Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Šventajame rašte teigiama, kad žmonės senais laikais kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.

Nuo pat skirtingų kalbų paplitimo žmonės siekė rasti bendrą kalbą, kuria būtų galima susikalbėti atsidūrus bet kuriame pasaulio krašte. Tam buvo du būdai: paskelbti pasauline kalba kurią vieną iš egzistuojančių ar sukurti visiškai naują, dirbtinę. Pirmuoju atveju po pasaulį plačiau paplito anglų kalba, tačiau daugybė tautų nenori nusileisti ir bendrauti svetima kalba. Buvo bandyta kurti dirbtinę kalbą – esperanto. Tačiau ji, nepaisant to, kad lengvai išmokstama, nelabai paplito.

– Tarptautinė gido diena. Ją 1990 m. paskalbė Pasaulio turizmo gidų asociacijos federacija. Šią dieną įvertinamas kelionių vadovų darbas, jiems steigiamos premijos.

Lietuvoje Tarptautinė gido diena švenčiama nuo 2003 m. Jos metu apdovanojami aktyviausi Lietuvos gidai.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content