Padidėjęs gyvenimo tempas, gausi informacija, pastangos rasti savo vietą gyvenime didina psichologinę ir emocinę įtampą, todėl ne veltui mūsų amžius vadinamas stresų amžiumi. Kiekvienas didesnis susijaudinimas ar susinervinimas neigiamai veikia organizmą.
Magnį vadina svarbiausiu gyvybei metalu. Visų pirma, magnis aktyvina per 300 fermentų veiklą, todėl be jo dalyvavimo negali vykti jokių metabolinių energijos tiekimo, kaupimo ar išsaugojimo reakcijų. Magnis ypač svarbus širdies, kraujagyslių, kaulinio skeleto, raumenų ir nervų sistemos veiklai.
Žmonės, kuriems trūksta magnio, paprastai jaučia niekuo nepaaiškinamą vidinį nerimą, stresą, širdies ritmo sutrikimus, raumenų mėšlungį, pirštų galiukų tirpimą. Gali suktis galva, ūžti ausyse, atsirasti nuolatinis nuovargis. Jei magnio trūksta ilgą laiką, kraujagyslių sienelėse ima kauptis kalcio druskos. Esant magnio trūkumui, iš organizmo pašalinamas kalcis – gali ištikti širdies veiklos sutrikimai, kojų mėšlungis, kamuoti pykinimas. Daugiau magnio reikia nėščioms ir maitinančioms savo pienu moterims. Magnio stoką gali jausti vyresnio amžiaus žmonės. Naujausi tyrimai rodo, jog du trečdaliai pagyvenusių žmonių su maistu gauna 75 proc. mažiau magnio nei rekomenduojama. Tai skatina osteoporozės vystimąsi. Magnio taip pat trūksta ir piktnaudžiaujantiems alkoholiu.
Organizmas negali pats pasigaminti magnio ar jo junginių, todėl jie turi patekti su maistu, bet ne visada maiste yra pakankamas jo kiekis. Kai trūksta magnio, šio elemento atsargas organizme galima papildyti valgant tam tikrus maisto produktus.
Magnis į organizmą patenka su maistu. Ypač jo turtingi duonos gaminiai iš rupiai maltų grūdų miltų bei kruopos, pupos, žirniai, riešutai, daržovės, abrikosai. Daugiausia magnio turi žuvis (ypač lašišinė), chalva, soja, šokoladas, švieži vaisiai (ypač bananai), arbūzai.
Paros norma – 0,3 g. Magnis reikalingas tam, kad efektyviai funkcionuotų nervai ir raumenys, kad cukraus kiekis kraujyje pavirstų į energiją, jis žinomas kaip antistresinė medžiaga. Magnis yra būtinas kaulų, dantų formavimuisi. Geriausia jo sąveika su vitaminu A, kalciu ir fosforu.
Magnis svarbus ir širdžiai: stiprina normalų jos ritmą, reguliuoja širdies nervų-raumenų aktyvumą. Magnis slopina neuronų įsiaudrinimą ir nervinių impulsų perdavimą, sušvelnina tokius simptomus, kaip nerimas ir susierzinimas.
Jei pasireiškia simptomai, rodantys, kad jums trūksta magnio, o vien maisto produktais teigiamo poveikio nesiseka pasiekti, pravartu įsigyti magnio preparatų. Jų pasiūla ir įvairovė tikrai didelė.
Kadangi trūkstant magnio, be jau minėtų simptomų, gali pasireikšti ir nemiga, galvos skausmai, atminties sutrikimas, pablogėjęs sugebėjimas susikoncentruoti, dezorientacija ar net haliucinacijos, apetito praradimas, pykinimas ir vėmimas, būtina pašalinti šio preparato trūkumą organizme, nes ilgalaikis magnio trūkumas gali sukelti lėtinius sveikatos sutrikimus.
Tam ypač tinka „MAGNE 24“ preparatas – magnio, vitamino B6 ir melisos derinys. Magnis – antistresinis mineralas, jis sušvelnina nerimą ir susierzinimą. Vitaminas B6 padidina magnio pasisavinimą, įsiskverbia į nervinių ląstelių struktūras ir apsaugo jas nuo irimo. Melisa ramina ir ypač dera kartu su magniu. Ji dar vadinama širdies žole, širdies ramintoja, nes vartojama nuo isterijos priepuolių. Kadangi melisa ramina, vartojama sutrikus miegui, kilus nerimui. Melisa savo sudėtyje turi vitamino C, tai labai svarbu, kadangi streso metu padidėja vitamino C poreikis.
„MAGNE 24“ preparatas, magnio, vitamino B6 ir melisos derinys, ypač naudingas. „MAGNE 24“ padės sustiprinti nervų sistemą, įveikti stresą ir depresiją, lengviau atsikratyti nuovargio, išlaikyti šiuolaikinio gyvenimo ritmą.
A.STEFANOVIČ
Gydytoja
Užsk. 1892
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.