Laima VABALIENĖ
Praėjusį penktadienį vykęs rajono Savivaldybės tarybos posėdis baigėsi Tarybos narės Linos Kochanskienės pareiškimu, kad ji išstoja iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ bei palieka opozicinės frakcijos koaliciją. Paklausta apie tokio sprendimo priežastis moteris sakė, kad jos moralė ir vidinės nuostatos neatitinka partijos „Tvarka ir teisingumas“ vykdomos politikos. Opozicinėje frakcijoje dabar liko devyni nariai.
Posėdis prasidėjo rajono Tarybos reglamento svarstymu. Savivaldybės Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Kolpakovienė sakė, kad rengiant reglamentą atsižvelgta į Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje Virginijaus Ražuko (jis taip pat dalyvavo posėdyje) teikimą bei Savivaldos įstatymo pakeitimus. Reglamento projektas buvo svarstomas komitetuose, susitikimuose, pastabas bei pasiūlymus teikė Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos darbuotojai. Pasak Opozicinių partijų frakcijos seniūno pavaduotojo Algirdo Pilipavičiaus, 23 pasiūlymus buvo pateikusi ir opozicija, tačiau iš jų atsižvelgta tik į vieną.
Pastabų opozicija turėjo ir posėdžio metu. Jos atstovas Rimvydas Žiemys siūlė iki 10 dienų pailginti laiką, skirtą Tarybos nariams susipažinti su posėdžio medžiaga. Dabar Tarybos nariai visą medžiagą gauna prieš penkias darbo dienas iki posėdžio, ir tai yra per mažai, norint įsigilinti į visus pateikiamus klausimus. Tačiau ir šis pasiūlymas daugumos pritarimo nesulaukė – už jį balsavo tik patys opozicijos nariai. Kadangi nebuvo pritarta, jų nuomone, dėl esminio dalyko, tolimesniame reglamento svarstyme opozicija dalyvauti atsisakė. Visas reglamentas buvo priimtas 13 Tarybos narių balsavus „už“.
Beveik prieš kiekvieną Tarybos posėdį atsiranda klausimų, kuriuos svarstyti tenka skubos tvarka. Pristatydamas šio posėdžio darbotvarkę rajono meras Algirdas Bagušinskas paprašė ją papildyti keturiais klausimais.
Tarybos nariai Kybartų mokyklos darželio „Ąžuoliukas“ direktore patvirtino konkursą laimėjusią Inetą Grudzinskaitę, taip pat patvirtino parengtus detaliuosius žemės sklypų Gedimino g. 30, Kybartuose, bei Nepriklausomybės g. 53, Vilkaviškyje, planus. Pilviškių vidurinei mokyklai buvo perduotas pasitikėjimo teise valdyti jos teritorijoje esantis nekilnojamasis turtas. Toks perdavimas buvo reikalingas tam, kad mokykla galėtų dalyvauti konkurse EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Projektų rengimo fondo paramai gauti.
Kaip sakė posėdžio pirmininkas A.Bagušinskas, penktadienį buvo padėtas paskutinis taškas ilgame procese Pilviškių vidurinei mokyklai tampant gimnazija. Taryba patvirtino mokyklos bendruomenės pasirinktą gimnazijos vardą „Santaka“ ir gimnazijos nuostatus. Pasikeitus šios mokymo įstaigos statusui, pakoreguoti ir mokinių srautai.
Jai priskirta Paežerių pagrindinė mokykla, iki šiol buvusi „Aušros“ vidurinės mokyklos zonoje. Dabar dešimtą klasę baigę Paežerių pagrindinės mokyklos mokiniai pirmumo teise galės būti priimti į „Santakos“ gimnaziją. Jiems neužkertamas kelias rinktis ir Vilkaviškio miesto mokyklas, jei jose bus laisvų vietų.
Didesniu ar mažesniu balsų skaičiumi buvo patvirtinti visi darbotvarkėje numatytų sprendimų projektai, išskyrus vieną.
Vienbalsiai atidėtas verslininko Valdo Jašinsko prašymas Varpininkų k. (Šeimenos sen.) numatomą statyti sporto ir sveikatingumo kompleksą pripažinti svarbiu Savivaldybės infrastruktūros objektu ir leisti pakeisti žemės naudojimo paskirtį.
Teigdamas, kad šis objektas padėtų spręsti dvi svarbias problemas – sumažintų bedarbių skaičių ir skatintų jaunimo užimtumą – vilnietis verslininkas, atrodė, dar ir pats neturėjo aiškios savo planų įgyvendinimo vizijos.
V.Jašinskas Tarybos nariams nesugebėjo įtikinamai paaiškinti, nei kokį kompleksą statytų, nei kokias sporto ir sveikatingumo paslaugas ar kitą veiklą plėtotų.
Atidesnio Tarybos narių dėmesio pristigo Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijos bendrojo plano koncepcijos svarstymas.
Vos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas Edmundas Rumbinas ekrane atvertė pirmąsias plano pristatymo skaidres, kai kurie Tarybos nariai atsipalaidavo, ir posėdžio vedėjui teko drausminti šurmuliuojančius kolegas, pristabdyti jų vaikščiojimą iš salės.
Tarybos nariai susipažinti su bendruoju planu turėjo galimybę ruošdamiesi posėdžiui, taip pat atėję į viešą plano pristatymą Vilkaviškio kultūros rūmuose, plano brėžiniai buvo pakabinti ant posėdžio salės sienos. Tačiau, Tarybos narių G.Plečkaičio ir R.Žiemio nuomone, rajono gyventojai apie šį planą žino labai mažai.
Didžiausia opozicijos atstovų pastaba ir buvo per mažas bendrojo plano sprendinių viešinimas, jie siūlė ieškoti būdų (pavyzdžiui, parengti ir išplatinti lankstinukus), kad kiekvienas rajono gyventojas turėtų galimybę susipažinti su bendruoju planu ir galėtų pareikšti savo nuomonę.
E.Rumbinui ir posėdyje dalyvavusiai projekto vadovei Laimutei Janulienei buvo pateikta ir konkrečių klausimų: dėl Pilviškių apvažiavimo, Kybartų aplinkkelio, gamtinių dujų atvedimo iki Kybartų ir kt.
Bendrojo teritorijų planavimo procesą sudaro keli etapai. Tarybos nariai pritarė bendrojo plano koncepcijai, ir tai leis rengėjams toliau vykdyti planavimo darbus, panaudoti Europos Sąjungos skiriamas paramos lėšas.
Su bendruoju planu šiuo metu galima susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje, jis eksponuojamas Architektūros ir urbanistikos skyriuje, savo pastabas ir pasiūlymus jo rengėjams galima teikti iki šių metų pabaigos.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.