Tapkime draugais!

Rengiamas seminaras apie naująją „Sodros“ elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą EDAS

Paskelbė:

Paskelbta:


Nuo 2008 m. sausio 1dienos „Sodra“ siūlo draudėjams naują bendradarbiavimo galimybę – elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS).

Draudėjai, naudodamiesi EDAS sistema, galės formuoti ir teikti „Sodrai“ elektroninius pranešimus apie asmenų socialinį draudimą kaip juridinę galią turinčius dokumentus, teikti elektroninius prašymus popierinėms pažymoms išduoti, taip pat gauti informaciją iš „Sodros“ duomenų bazės.

Būtina sąlyga elektroniniams socialinio draudimo pranešimams teikti „Sodrai“ yra kvalifikuotas elektroninis parašas, kuriamas elektroninio parašo formavimo programine įranga.

Draudėjai, kurie norės teikti elektroninius socialinio draudimo pranešimus, galės pasirinkti vieną iš šių būdų:

1. Rengti, pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu ir teikti „Sodrai“ elektroninius socialinio draudimo pranešimus naudojant interneto naršyklę EDAS „Draudėjų portale“.

2. Rengti ir pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu elektroninius socialinio draudimo pranešimus lokaliame, nuo interneto atjungtame kompiuteryje naudojant ABBYY eFormFiller, o prisijungus prie interneto, išsiųsti juos „Sodrai“

3. Automatiškai rengti ir pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu elektroninius socialinio draudimo pranešimus savo finansų valdymo ir apskaitos taikomosiose sistemose ir išsiųsti juos „Sodrai“.

Kartu su EDAS buvo sukurtos ir patvirtintos naujos draudėjų teikiamų socialinio draudimo pranešimų formos. Jų sumažėjo nuo 19 iki 8.

Naujas socialinio draudimo pranešimų formas nuo 2008 m. sausio 1 d. turės pildyti visi draudėjai, teikiantys „Sodrai“ tiek elektroninius, tiek popierinius socialinio draudimo pranešimus.

Visi šie pokyčiai reglamentuoti naujais teisės aktais.

Kviečiame visus nuo 2008 m. sausio 1 d. tapti EDAS naudotojais ir neatidėlioti savo turimų taikomųjų sistemų pritaikymo pasikeitusioms socialinio draudimo pranešimų formoms generuoti, elektroniniams pranešimams pasirašyti bei turimų taikomųjų sistemų sąsajai užtikrinti su „Sodros“ viešosiomis tinklo paslaugomis, skirtomis elektroniniams pranešimams siųsti.

Tikimės, kad tapę EDAS vartotojais galėsite labiau susitelkti prie savo veiklos prioritetų, kadangi naujoji sistema padės taupyti laiką ir lėšas, kurios anksčiau buvo skiriamos socialinio draudimo pranešimams rengti ir pristatyti į „Sodros“ teritorinį skyrių.

Informaciją apie EDAS, naujas pranešimų formas, naujus teisės aktus, kvalifikuotą elektroninį parašą, taip pat apie tai, kaip pritaikyti savo finansų valdymo ir apskaitos taikomąsias sistemas elektroninių pranešimų rengimui ir siuntimui, galima rasti „Sodros“ interneto svetainės http://www.sodra.lt skyriuje „Draudėjų portalas“ – „El. paslaugos“ – „Elektroninė draudėjų aptarnavimo sistema“.

Maloniai kviečiame draudėjus į seminarą, kurio metu bus demonstruojama EDAS. Jūs įsitikinsite, kad naujoji sistema yra pažangi ir patogi dirbti, kad verta ją išbandyti savo veikloje.

Seminaras vyks lapkričio 20 d. 9 val. „Sodros“ Vilkaviškio skyriaus salėje (Maironio g. 6, Vilkaviškyje).

Dovilė RAPULSKIENĖ

VSDFV Vilkaviškio skyriaus direktoriaus pavaduotoja

Užsk. 7429

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content