Jei esi persiritęs į antrąją amžiaus pusę, atgal į jaunystę jau nesugrįši, tačiau energiją ir gyvybingumą galima išsaugoti dar ilgus metus. Nuo seniausių laikų geriausiu toniku laikomas ženšenis. Jo šaknis auga lėtai, dešimtmečius, taigi sukaupia savyje daug gydomųjų galių. Ne veltui ženšenis tituluojamas „šimto žolelių karaliumi“.
Kininis ženšenis (Panax ginseng), dar vadinamas „baltuoju“ ženšeniu, auga Šiaurės Kinijoje, Korėjoje, Mandžiūrijoje, Vietname, Primorės krašte Rusijoje, Himalajuose. Yra ir kitų ženšenio rūšių, tačiau medicininiu požiūriu pats vertingiausias yra būtent kininis ženšenis.
Kininis ženšenis ir
vyrų sveikata
Pasak gydytojo urologo Vytauto Kamarausko, tūkstančius metų ženšenis vartojamas kaip afrodiziakas, kuris didina fizinę ir lytinę ištvermę. Ženšenio ekstraktas stimuliuoja lytinę veiklą, stiprina reprodukcinę sistemą, šalina nemalonius andropauzės reiškinius, stimuliuoja spermatogenezę, padeda įveikti impotenciją. Naujausių tyrimų duomenimis, ženšenis gerina centrinę ir periferinę kraujotaką, kraujo pritekėjimą į vyro lytinius organus, stiprina erekciją.
Į pagalbą vyrams
Kininio ženšenio ekstrakto yra preparate „Potenzine forte“. Labai svarbu, kad jis yra standartizuotas. Šios pagrindinės veikliosios medžiagos poveikį papildo kitos tarpusavyje derančios medžiagos: ciberžolės ekstraktas, mažinantis prostatos uždegimų tikimybę, fitosteroliai, kurie gerina prostatos funkciją, mažina uždegimą, gerina šlapinimąsi.
Toks preparatas reikalingas vyrams tuomet, kai sumažėja seksualinis aktyvumas, fizinė ir lytinė ištvermė, pradeda varginti nemalonūs andropauzės reiškiniai, pablogėja prostatos funkcija.
„Potenzine forte“ rekomenduojama vartoti seksualinei funkcijai gerinti, seksualiniam aktyvumui, fizinei ir lytinei ištvermei didinti, nemaloniems andropauzės reiškiniams šalinti, prostatos funkcijai palaikyti.
Pagal laidą „Sveikatos ABC“ parengė Silvija VEREIKĖ
Užsk. 2060
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.