Tapkime draugais!

Deklaravimo naujovės žemdirbiams suteiks galimybę išskirti pasėlių plotus

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina VAITKEVIČIENĖ

Prasidėjęs pasėlių ir žemės ūkio naudmenų deklaravimas truks iki birželio 15 d.

Vėluojantiems bus
mažinama parama


Pavėluotai pateiktos paraiškos bus priimamos iki liepos 10 d. Tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma bus mažinama vienu procentu, jei tai nesusiję su išskirtiniais atvejais, nepriklausančiais nuo ūkininko valios (pareiškėjo mirtis, ilgalaikis profesinis nepajėgumas, stichinė nelaimė, padariusi stiprų poveikį valdai).

Prašymai pakeisti paraiškos duomenis galės būti pateikiami iki birželio 15 d. Nuo birželio 16 d. iki liepos 10 d. pateikti prašymai laikomi pavėluotai pateiktais ir už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma jau bus mažinama.

Užteks vienos paraiškos

Kaip ir 2007 metais, šiemet viena paraiška bus pildoma norintiems gauti paramą tiesioginėmis išmokomis už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones: „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ (programos: „Ekologinis ūkininkavimas“, „Kraštovaizdžio tvarkymas“ (šią programą sudaro 8 veiklos sritys) bei „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“), „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“, „Natura 2000 išmokos“.

Kaip ir praėjusiais metais, vienoje paraiškoje bus galima prašyti kompensacinių išmokų už saugomų teritorijų žemės ūkio naudmenas. Šios išmokos dydis vienam pareiškėjui negali viršyti 25,9 tūkst. Lt per trejus finansinius metus.

Paraiškos duomenys taip pat bus naudojami ir paramai už energetinius augalus bei už skirtas perdirbti braškes ir avietes gauti. Šiems augalams deklaruoti keliami atskiri reikalavimai, patvirtinti skirtingais ministro įsakymais.

Įdiegtas klasifikatorius

Viena iš naujovių šių metų taisyklėse – išplėstas ir į 12 pasėlių grupių suskirstytas pasėlių klasifikatorius, sudarantis galimybę į atskirus laukus išskirti plotus, kurie deklaruojami paramai pagal atskiras Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas ar veiklos sritis. Pavyzdžiu galėtų būti sritys „Ražienų laukai per žiemą“ ir „Melioracijos griovių tvarkymas“. Pagal šias priemones laukai ir griovių plotai paraiškoje turės būti nurodomi atskirose eilutėse, o žemėlapių fragmentuose įbraižomi atskirais laukais.

Ūkininkai, dalyvaujantys paramos schemoje „Parama už braškes ir avietes, skirtas perdirbti“, turės sudaryti braškių ir aviečių supirkimo sutartis su pirminiu perdirbėju arba supirkėju, o vėliau pristatyti visą iš sutartyje numatyto ploto gautą braškių ir (arba) aviečių derlių pirminiam perdirbėjui arba supirkėjui.

Papildomi reikalavimai

Deklaruojant pasėlius, prie didesnio lauko bus galima prijungti mažesnį nei 0,1 ha pasėlių lauką. Bet jungti laukus galima tik tuo atveju, jeigu juose auginami augalai nurodyti toje pačioje pasėlių grupėje ir jų bendras plotas neviršija 1 ha.

Nuo 2008 m. pareiškėjai, prašantys tiesioginių išmokų, turės laikytis papildomų Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų. Žemdirbiai privalės laikytis sėjomainos reikalavimų ir tame pačiame lauke tą pačią augalų rūšį galės auginti ne ilgiau kaip 3 metus iš eilės. Šis reikalavimas netaikomas daugiamečių žolių, pievų ir ganyklų plotams.

Padės kaime išsaugoti nykstančius augalus

Kitas naujas Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimas yra skirtas kraštovaizdžio apsaugai. Pagal jį pavieniai medžiai ir krūmai, augantys žemės ūkio naudmenose ir savivaldybės institucijos sprendimu paskelbti saugotinais, turi būti išsaugoti. Šie medžiai ir krūmai be savivaldybės institucijos išduoto leidimo negali būti iškertami, išskyrus atvejus, kai medžiai yra nulaužti, išversti vėjo ar sniego, taip pat nudžiūvę ir dėl to keliantys grėsmę žmonėms, pastatams, eismui.

Šie reikalavimai nuo 2007 m. buvo taikomi pareiškėjams, dalyvaujantiems Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonėse.

Taikys sankcijas
už žolės deginimą


Kaip ir pernai, galioja reikalavimas nedeginti žolės ir ražienų. Už šio reikalavimo nesilaikymą Nacionalinė mokėjimo agentūra, vadovaudamasi Aplinkos ministerijos padalinių pateiktais duomenimis apie pareiškėjų valdose nustatytus žolės deginimo atvejus, yra įpareigota taikyti sankcijas.

Reikalavimas laukus atskirti aiškiomis ribomis galioja ir šiemet. Ribos turi būti pažymėtos taip, kad einant bet kuria lauko kraštine būtų galima matyti lauko ribą. Per paramos laikotarpį ši riba negali natūraliai išnykti arba būti pakeista. Šis reikalavimas ypač aktualus ūkininkams, turintiems ganyklų viename žemės plote su kitais ūkininkais.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content