Tapkime draugais!

Pilviškių gimnazija istoriją rašo jau devynis dešimtmečius

Paskelbė:

Paskelbta:


Dangyra APANAVIČIENĖ

Ju­bi­lie­jaus ren­gi­niai

Pil­viš­kių mies­te­lį praei­tą sa­vait­ga­lį su­dre­bi­no „San­ta­kos“ gim­na­zi­jos ju­bi­lie­ji­niai ren­gi­niai, į mo­kyk­lą su­kvie­tę daug bu­vu­sių ir da­bar­ti­nių pil­viš­kie­čių bei sve­čių. Juk su šia 90 me­tų gy­vuo­jan­čia švie­ti­mo įstai­ga su­si­jęs ko­ne kiek­vie­nos Pil­viš­kių ir ap­lin­ki­nių kai­mų šei­mos gy­ve­ni­mas: vie­nų vai­kai ir anū­kai kaž­ka­da ją lan­kė, ki­ti ir pa­tys šio­je mo­kyk­lo­je dir­ba ar da­bar mo­ko­si. Dvi die­nas vi­si čia bu­vo lau­kia­mi, vi­siems už­te­ko dė­me­sio ir ši­lu­mos.

Penk­ta­die­nį pa­svei­kin­ti gim­na­zi­jos bend­ruo­me­nės su bran­džiu ju­bi­lie­ju­mi at­vy­ko ra­jo­no va­do­vai, ap­skri­ties at­sto­vai, gim­na­zi­jos bi­čiu­liai, ko­le­gos ir kai­my­nai. O šeš­ta­die­nis bu­vo skir­tas bu­vu­sių mo­ki­nių ir mo­ky­to­jų su­si­ti­ki­mams.

Sve­čius gim­na­zi­ja pa­si­ti­ko iš­puoš­ta čia be­si­mo­kan­čių vai­kų ir pe­da­go­gų dar­bais, spor­to sa­lė­je iš­dė­lio­to­mis vi­sų lai­dų nuo­trau­ko­mis, kon­cer­tais, ku­rių me­tu pa­si­ro­dė ir da­bar­ti­niai gim­na­zis­tai, ir bu­vę šo­kė­jai, mu­zi­kan­tai, dai­ni­nin­kai.

Į šventę – su do­va­no­mis ir šiltais lin­kė­ji­mais

Penk­ta­die­nį vykusios šventės me­tu į an­ti­ki­nės mo­kyk­los mo­ty­vais parengtą me­ni­nę-kon­cer­ti­nę pro­gra­mą gra­žiai įsi­kom­po­na­vo gim­na­zi­jos di­rek­to­riaus Arū­no Kiul­kio pa­teik­ta šios ugdymo įstaigos is­to­ri­jos ap­žval­ga, pe­da­go­gų pa­sa­ko­ji­mai apie pa­sie­ki­mus įvai­rio­se moks­lo sri­ty­se bei po­pa­mo­ki­nė­je veik­lo­je, sve­čių svei­ki­ni­mai.

O jų su­lauk­ta tik­rai ne­ma­žai, ir vi­si atė­jo ne tuš­čio­mis ran­ko­mis.

Ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės var­du svei­ki­nę me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas bei Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­ja Al­ma Fi­na­gė­je­vie­nė do­va­nų at­ve­žė mu­zi­kos cent­rą.

Sei­mo na­rio Al­gir­do But­ke­vi­čiaus lin­kė­ji­mus ir do­va­ną per­da­vė jo pa­dė­jė­jai Al­gir­das Nei­ber­ka bei Pil­viš­kiuo­se mo­kę­sis Ir­man­tas Bal­tū­sis.

Taip pat svei­ki­no Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos Vals­ty­bi­nės švie­ti­mo prie­žiū­ros sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tas Jo­nas Vaš­čė­ga, ko­le­gos iš Ky­bar­tų Kris­ti­jo­no Do­ne­lai­čio, Ma­ri­jam­po­lės Ry­giš­kių Jo­no ir Ša­kių „Ži­bu­rio“ gim­na­zi­jų, An­ta­na­vo pa­grin­di­nės mo­kyk­los, ap­lin­ki­nių se­niū­ni­jų va­do­vai, šau­lių, Pil­viš­kių mies­te­lio bend­ruo­me­nės at­sto­vai.

Kaip ir pa­pras­tai per to­kias šven­tes, pa­ger­bti daug me­tų dir­ban­tys ir pa­si­žy­mė­ję dar­buo­to­jai. Me­ras A. Ba­gu­šins­kas, įteik­da­mas ap­do­va­no­ji­mus, sa­kė su di­džiau­siu ma­lo­nu­mu ran­ką spau­džian­tis ir pa­dė­kos raš­tą įtei­kian­tis sa­vo bu­vu­siai mo­ky­to­jai li­tua­nis­tei Vi­dai Ta­mu­lai­ty­tei. To­kius raš­tus iš ra­jo­no va­do­vo ran­kų ga­vo ir pra­di­nių kla­sių mo­ky­to­ja Al­do­na Mi­ka­laus­kie­nė, bio­lo­gi­ją dės­tan­ti Da­nu­tė Glam­bie­nė, is­to­ri­kė Ra­mu­tė Ku­kie­nė, ru­sų kal­bos mo­ky­to­ja Da­lia Ar­ba­šaus­kie­nė, di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jos Va­le­ri­ja Ra­puls­kie­nė, Skir­mu­tė Juš­ke­vi­čie­nė, Da­nu­tė Va­liū­nie­nė ir pa­ts di­rek­to­rius Arū­nas Kiul­kis.

Gim­na­zi­ja yra ir kraš­to is­to­ri­jos da­lis

Gim­na­zi­jos di­rek­to­rius A. Kiul­kis, pri­sta­ty­da­mas ju­bi­lie­jų šven­čian­čią įstai­gą, sa­kė, kad „mo­kyk­la yra kraš­to is­to­ri­jos da­lis“. „San­ta­kos“ gim­na­zi­jos pra­džia lai­ko­ma 1919 me­tai, kai spa­lio 27 die­ną bu­vo ati­da­ry­ta pro­gim­na­zi­ja, vei­ku­si iki 1949 me­tų ir iš­lei­du­si 24 lai­das su 673 mo­ki­niais. Vė­liau ši švie­ti­mo įstai­ga bu­vo reor­ga­ni­zuo­ta į vi­du­ri­nę mo­kyk­lą, o prieš dve­jus me­tus – į gim­na­zi­ją.

Di­rek­to­rius pri­si­mi­nė įdo­miau­sius mo­men­tus iš šios moks­lo šven­to­vės gy­ve­ni­mo. Pa­vyz­džiui, tai, kad pro­gim­na­zi­jos me­tais čia ku­rį lai­ką bu­vo už­draus­tos dai­na­vi­mo pa­mo­kos, nes jos ne­va „de­mo­ra­li­za­vo jau­ną­ją kar­tą“. Įdo­mu ir tai, kad pro­gim­na­zi­jo­je bu­vo or­ga­ni­zuo­ja­mi kur­sai, ku­riuos bai­gę žmo­nės ga­lė­jo dirb­ti kai­mo mo­ky­to­jais.

1950 me­tais iš­leis­ta pir­mo­ji Pil­viš­kių vi­du­ri­nės mo­kyk­los lai­da, ku­rio­je bu­vo 23 abi­tu­rien­tai. Ta­čiau ne vi­si jau­nuo­liai tais me­tais ga­vo ates­ta­tus, nes kai ku­rie dėl „an­ti­so­vie­ti­nės veik­los“ bu­vo suim­ti pa­čio­je mo­kyk­lo­je ir iš­vež­ti.

1963-ių­jų rug­sė­jį ug­dy­mo įstai­ga per­si­kė­lė į nau­jas pa­tal­pas, ku­rio­se da­bar sun­kiai su­tilp­da­mi mo­ko­si per 600 moks­lei­vių, dirba per 60 pedagogų. Iš vi­so iš­leis­ta jau 60 abi­tu­rien­tų lai­dų.

Is­to­ri­nius gim­na­zi­jos mo­men­tus di­rek­to­rius iliust­ra­vo mul­ti­me­di­jos ek­ra­ne ro­do­mo­mis nuo­trau­ko­mis. Jis pa­si­džiau­gė mo­ky­to­jų ir mo­ki­nių pa­sie­ki­mais, ypač bio­lo­gi­jos, tech­no­lo­gi­jų bei kū­no kul­tū­ros mo­ko­mų­jų da­ly­kų re­zul­ta­tais, kurie ži­no­mi vi­so­je Lie­tu­vo­je. Taip pat va­do­vas džiau­gė­si, kad nuo praei­to rug­sė­jo gim­na­zis­tai pa­si­puo­šė uni­for­mo­mis. „Gal tai tu­rė­jo įta­kos ir pa­žan­gu­mui, nes jis pa­ki­lo 3 pro­cen­tais?“ – sa­vęs ir sa­lės šyp­so­da­ma­sis klau­sė di­rek­to­rius. Jis sa­kė jau da­bar su­kąs gal­vą, ką rei­kės su­gal­vo­ti ki­tą rug­sė­jį, kad pa­kil­tų vai­kų no­ras mo­ky­tis.

Šven­tė­je bu­vo pri­si­min­ti ir bu­vu­sie­ji gim­na­zi­jos va­do­vai, iš ku­rių be­ne ryš­kiau­sią pėd­sa­ką pa­li­ko il­ga­me­tis tuo­met dar vi­du­ri­nės mo­kyk­los di­rek­to­rius Juo­zas Ja­nu­šai­tis, be­je, nuo­šir­džiai pa­dė­jęs pa­si­ruoš­ti ir šiam ju­bi­lie­jui. Šven­tės me­tu jis bu­vo ap­do­va­no­tas gim­na­zi­jos di­rek­to­riaus pa­dė­kos raš­tu.

Prieš šven­tę bu­vo iš­leis­tas spe­cia­lus laik­raš­čio „Žings­niai“ nu­me­ris, skir­tas gim­na­zi­jos 90-me­čiui, taip pat šiai pro­gai skir­tas lanks­ti­nu­kas – vi­sa tai do­va­nų ga­vo į ju­bi­lie­jų at­vy­kę sve­čiai, gim­na­zi­jos bend­ruo­me­nės na­riai.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content