Tapkime draugais!

Sudėtingus metalo gaminius tiekia ne vietinei rinkai

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina VAITKEVIČIENĖ

Nors atrodo, kad Kybartuose gamyba apmirusi, tačiau buvusioje prekybos įrengimų gamykloje veikia kelios įmonės, suteikiančios vietiniams gyventojams darbo vietas. Nors negarantuojančios pastovaus darbo užmokesčio…

Buvusioje AB „Vibrantas“ bazėje liko dirbti dauguma senųjų specialistų. Reorganizavus Kybartų prekybos įrengimų gamyklą, kurioje darbo kažkada turėjo apie 800 žmonių, senas metalo apdirbimo tradicijas turinčią įmonę kartu su patyrusiais specialistais į savo rankas perėmė kauniečiai. Laikinojoje sostinėje registruota UAB „Laitecha“, kurios direktorius yra Žanas Ramonas, čia įdarbino 17 žmonių. 9 iš jų dirba ne visą darbo dieną, tad, kaip ir daugelis kitų, naudojasi laikinųjų darbų programa. 1600 kvadratinių metrų patalpose veikia du cechai – štampavimo ir metalo apdirbimo.

Pasak gamybos vadovo Gintauto Galinio, čia dirbančio nuo „Vibranto“ laikų, įmonėje triūsiantys darbininkai sugeba patys suprojektuoti įvairios paskirties įrenginius ir pagaminti juos pagal vienetinius brėžinius. Turima įranga gali kirpti ir lenkti metalo lakštus nuo 8 mm iki 2 m pločio, štampuoti su 100 t ir 60 t presais, tekinti, frezuoti, gręžti, šlifuoti, virinti ir atlikti kitokius sudėtingus darbus. Čia „gimsta“ įvairūs sudėtingi įrenginiai, pritaikyti juos užsakiusios įmonės reikmėms ir patalpoms.

– Dabar surinkome ir išbandome medžio pjovimo liniją, – rodydamas į darbininkus, triūsiančius prie didžiulio įrenginio, pasakojo gamybos vadovas. – Kai viską sureguliuosime, tada galėsime atiduoti užsakovui – tai mūsų uždirbti pinigai. Taip pat baigiame pagaminti popieriaus pakavimo liniją.

Paklausti, kada paskutinį kartą ir už kurį mėnesį gavo atlyginimą, darbuotojai apie tai kalbėjo nenoriai. Pavyko išklausti, jog šį mėnesį jiems pervedė pinigus už lapkritį. Apie atlyginimų dydį jie taip pat nešnekėjo. Sakė, jog uždirba įvairiai.

– Suprantame ir firmos vadovus, – lėtai dėstė savo požiūrį Gintautas Galinis. – Juk dabar sunkūs laikai. Reikia pinigų, norint sumokėti mokesčius, investuoti į žaliavas, kad galėtume dirbti toliau ir neužsidaryti. Va, pabaigsime šiuos du nemažus užsakymus – bus pinigų. Gausime ir mes. Geriau jau taip, negu išvis neturėti darbo.

Metalo apdirbimo įmonės „sąskaitoje“ – dešimtys įvairių rūšių dirbinių. Kybartiečiai gamina specifinius gaminius, tokius kaip pakeliami cisternų aptarnavimo laiptai, skirti saugiai operatoriui patekti nuo estakados ant automobilio ar geležinkelio cisternos, kitokių paskirčių laiptai ir estakados pagal individualius matmenis, maišyklės, skirtos mėsai, biriems produktams maišyti maisto pramonės įmonėse, roboto-manipuliatoriaus griebtuvai, skirti kroviniams sudėti nuo transporterio ant padėklų, transporteriai, tarp jų – ir vibruojantys biriems produktams, krosnelės kariškių palapinėms, popierinių tūtų gamybos įrenginiai – sukimo, pjaustymo, apdailos staklės ir jų sudedamosios bei technologinės dalys, konvejeriniai dulkių šepečiai baldų pramonei ir paprasčiausi tešlos maišytuvai. Visi šie gaminiai iškeliauja už rajono ir net šalies ribų. Vietinei rinkai bendrovė produkcijos negamina.

Pažvelgus į „Laitechos“ gaminamų įrenginių sąrašą, sunku patikėti, kad čia dirba žmonės be aukštojo inžinerinio išsilavinimo, o tik įgiję šaltkalvių, suvirintojų ir panašias profesijas.

– Šitiek metų dirbame, tad savo darbą išmanome, – ramiai šypsojosi G. Galinis. – Turime ir jauną mokinį, kurį mums skyrė darbo birža pagal darbo įgūdžių įgijimo priemonę. Jis baigė kursus ir dabar dirba pas mus. Geras vyrukas, greitai visko išmoks. Svarbu, kad atsigautume ir visiems užtektų darbo.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content