Ruduo – peršalimo ligų metas
Nors rudenį į vaistines ima plūsti peršalimo ligomis – skaudančiomis gerklėmis, kosuliu, temperatūra, sloga – besiskundžiantys žmonės, Kybartų „Eurovaistinės“ vaistininkė Elena Nacevičienė sako, kad nemažai sulaukia ir šlapimo takų uždegimais sergančiųjų vizitų. „Atrodytų, jog tai labiau vasaros liga, kai dažniau maudomasi, sėdima ant žolės, tačiau rudenį, jei uždegimas nebuvo iki galo išgydytas, „išlenda“ jo liekamieji reiškiniai“, – sakė vaistininkė.
Tad jei vasarą iki galo neišsigydėte šlapimo takų ar inkstų uždegimo, tikėtina, kad rudenį, kai lauke vėsu ir drėgna, nušalus strėnas liga atsinaujins. Ypač dažnai taip nutinka jaunuoliams, vilkintiems trumpesnes, klubų ir užpakalio, o kartais – ir pilvo nedengiančias striukes.
Prasidėjus uždegimui, pirmiausia padažnėja šlapinimasis, atsiranda nemalonių pojūčių, ima skaudėti žemiau gaktikaulio. Šlapinantis gali peršėti, kartais netgi juntamas deginantis skausmas. Šlapinimosi procesas vyksta nenatūraliai: šlapintis norisi, tačiau dėl didelio ir nemalonaus skausmo tai padaryti sudėtinga, nors šlapimo kiekis ir nedidelis. Šlapimas gali būti drumstas, nemalonaus, neįprasto kvapo, kartais jame pasirodo ir kraujo lašelių.
„Jei sergama nebe pirmą kartą, žmogus paprastai jau žino simptomus ir ligą atpažįsta vos jai pradėjus reikštis. Tokiu atveju jam pakanka ateiti į vaistinę, kurioje tikrai bus pasiūlyta maisto papildų su stiprios koncentracijos spanguolių sultimis, – jos itin veiksmingos gydant tokius susirgimus, – taip pat įvairių arbatų – meškauogių, bruknių, vaistažolių mišinių“, – aiškino Kybartų „Eurovaistinės“ vaistininkė.
Jei liga lėtinė ir vis kartojasi, nepavyks apsieiti be antibiotikų. Tik jie gali veiksmingai nugalėti susirgimą sukeliančias bakterijas.
„Deja, tenka pripažinti, kad retas sergantysis iki galo išsigydo šį nemalonų uždegimą. Nors ir vartoja vaistus, geria papildus, tačiau vos išnykus ligos simptomams medikamentų vartojimą nutraukia. Tačiau taip skubėti tikrai nepatariama: reikia ilgesnį laiką gerti bent jau arbatas, nes sušalus uždegimas gali pasikartoti“, – kalbėjo vaistininkė.
Ji pabrėžė, jog svarbiausia – stengtis nesušlapti kojų, neperšalti, pasirinkti tokius drabužius, kurie atšalus, subjurus orams dengtų strėnas bei užpakalį. „Tikrai ne visada svarbiausia grožis. Galvodami tik apie tai, kaip atrodome, galime labai pakenkti savo sveikatai. Reikia save mylėti“, – patarė E. Nacevičienė. Užsk. 7000
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.