Tapkime draugais!

Kūrėjus įkvepia rūmų erdvės

Paskelbė:

Paskelbta:


Laima VABALIENĖ

Ke­le­tą mė­ne­sių tru­kęs kul­tū­ri­nis pro­jek­tas „Me­nų sin­te­zė dva­re“ bai­gė­si bend­ra moks­lei­vių ir pro­fe­sio­na­lių dai­li­nin­kų dar­bų pa­ro­da, ku­ri praė­ju­sią sa­vai­tę bu­vo ati­da­ry­ta Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­re.

Pae­že­rių dva­ro rū­mų sa­lė­se iš­ka­bin­tuo­se ir net laip­ti­nės fo­jė tie­siog ant mol­ber­tų eks­po­nuo­ja­muo­se pa­veiks­luo­se – dau­giau­sia dva­ro rū­mų frag­men­tai, ru­de­nė­jan­čio par­ko mo­ty­vai. Tai dar­bai, ku­riuos spalio–lapkričio mė­ne­siais vy­ku­sių meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu nu­ta­pė jau­nie­ji kū­rė­jai – ke­tu­rio­li­ka „Auš­ros“ gim­na­zi­jos moks­lei­vių bei juos ta­py­bos me­no pa­slap­čių mo­kę pro­fe­sio­na­lūs dai­li­nin­kai – Ma­ri­jam­po­lės dai­li­nin­kų ir dai­lės pe­da­go­gų klu­bo „Žvilgs­nis“ na­riai. To­kia ir bu­vo šio pro­jek­to es­mė: pa­de­dant pro­fe­sio­na­lams su­da­ry­ti są­ly­gas jau­ni­mo kū­ry­bi­niam meist­riš­ku­mui to­bu­lin­ti, su­teik­ti erd­vę jų su­ma­ny­mams bei ieš­ko­ji­mams įgy­ven­din­ti, su­pa­žin­din­ti su šiuo­lai­ki­nio me­no ten­den­ci­jo­mis ir kt.

Apž­velg­da­ma pro­jek­to „Me­no sin­te­zė dva­re“ ren­gi­nius, Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro ren­gi­nių or­ga­ni­za­to­rė Ja­ni­na Kur­ti­nai­tie­nė pir­miau­sia pa­si­džiau­gė bū­tent kū­ry­bi­nio meist­riš­ku­mo pa­mo­ko­mis: jo­se da­ly­va­vu­sių mo­ki­nių darbš­tu­mu ir smal­su­mu, su jais dir­bu­sių dai­li­nin­kų at­si­da­vi­mu ir ge­ra­no­riš­ku­mu bei vi­są pro­ce­są gau­bu­sia švie­saus po­lė­kio au­ra.

„Bu­vo la­bai leng­va dirb­ti. Mo­ki­niai gau­dy­te gau­dė ir įsi­klau­sė į kiek­vie­ną žo­dį“, – sa­kė ir ma­ri­jam­po­lie­tė dai­li­nin­kė, klu­bo „Žvilgs­nis“ va­do­vė Jū­ra­tė Preik­šie­nė. „Auš­ros“ gim­na­zi­jos auk­lė­ti­niai į pro­jek­tą bu­vo pa­kvies­ti neat­si­tik­ti­nai. Šios mo­kyk­los dai­lės mo­ky­to­ja Re­da Vik­ta­žen­tie­nė su­ge­ba už­deg­ti vai­kus kū­ry­bai, kar­tu su gim­na­zis­tais nuo­lat or­ga­ni­zuo­ja įvai­rius ple­ne­rus, mo­ki­nių dar­bų pa­ro­das, da­ly­vau­ja kon­kur­suo­se, dau­gu­ma ug­dy­ti­nių lan­ko už­siė­mi­mus VJC dai­lės stu­di­jo­je. Šios stu­di­jos va­do­vė Sta­sė Ze­li­naus­kai­tė pri­pa­ži­no, kad meist­riš­ku­mo pa­mo­kos bu­vo la­bai nau­din­gos jos ug­dy­ti­niams. Pa­sak pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rių, ka­dan­gi ple­ne­re da­ly­va­vo ne nau­jo­kai, re­zul­ta­tai pra­no­ko lū­kes­čius.

Apie tai kal­bė­jo ir pro­jek­to par­tne­rio – Vil­niaus me­ni­nin­kų klu­bo na­rė Te­re­sė Ba­jo­riū­nai­tė-Le­kie­nė, po sa­vo au­to­ri­nės pa­ro­dos Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­rui pa­do­va­no­ju­si ta­py­bos dar­bą „Pae­že­rių dva­sia“. Jos pa­sa­ky­tus žo­džius, jog „Pae­že­riai – ne­pap­ras­ta vie­ta, no­ri­si čia su­grįž­ti ir sem­tis įkvė­pi­mo“, ko ge­ro, no­rė­tų kar­to­ti vi­si meist­riš­ku­mo pa­mo­kų da­ly­viai. Ir ne tik jie, bet ir po­pie­tė­je gro­ję bei dai­na­vę gim­na­zis­tai bei ma­žie­ji mu­zi­kan­tai iš Ma­ri­jam­po­lės, ku­riuos į Pae­že­rius at­si­ve­žė Ma­ri­jam­po­lės krikš­čio­niš­ko­sios kul­tū­ros cent­ro mo­ky­to­jas Re­va­lis Plis­kus. Tai – ge­riau­sias liu­di­ji­mas, kad se­nų­jų dva­rų erd­vės te­bė­ra iš­sau­go­ju­sios tą ge­rą­ją au­rą įvai­rių sri­čių me­ni­nin­kams at­si­skleis­ti, kad tai yra pui­ki vie­ta pri­sta­ty­ti jų kū­ry­bą vi­suo­me­nei.

Pro­jek­to „Me­nų sin­te­zė dva­re“, ku­rį rė­mė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja, me­tu Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se bu­vo su­reng­tos ke­tu­rios pa­ro­dos. Vil­nie­čiai dai­li­nin­kai sa­vą­ją sky­rė Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­liui, jų pa­ro­dą pa­kei­tė ma­ri­jam­po­lie­čių dar­bai, ple­ne­ro me­tu bu­vo eks­po­nuo­ja­ma dai­li­nin­kų Jo­li­tos ir Egi­di­jaus Bič­kų ta­py­ba. Praė­ju­sią sa­vai­tę ati­da­ry­ta mo­ki­nių ir pro­fe­sio­na­lių dai­li­nin­kų ple­ne­ro – kū­ry­bi­nio meist­riš­ku­mo pa­mo­kų me­tu su­kur­tų dar­bų pa­ro­da Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se veiks iki gruo­džio mė­ne­sio pa­bai­gos.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content