Tapkime draugais!

,

Kaune atidaryta pramoginių laivų paroda: tarp eksponatų – įspūdinga jachta, restauruotas raudonmedžio laivas

Paskelbė:

Paskelbta:


Kaune atidaryta pramoginės laivybos paroda. Joje lankytojai gali išvysti įspūdingo dydžio jachtą, išskirtinį, Lietuvoje restauruotą prabangų raudonmedžio laivą, pasimatuoti ūgiu su vandens kelio ženklais bei susipažinti su pramoginių laivų rinkos naujovėmis.

„Nors pramoginė laivyba Lietuvoje turi gilias tradicijas ir daug stiprių profesionalų, plačiajai visuomenei tebėra mažai pažįstama. Todėl ši paroda apima itin platų spektrą: nuo senovinių laivų iki rinkos naujovių, nuo nedidelių vaikiškų mokomųjų laivelių iki įspūdingo dydžio jachtos. Joje galima pamatyti tiek itin prabangius, tiek prieinamos kainos katerius“, – sako Lietuvos pramoginės laivybos asociacijos „LitBOAT“ prezidentas Karolis Valenta.

Tarp Kauno „Akropolyje“ įsikūrusių parodos eksponatų – vandens motociklas, itin Lietuvoje populiarūs žvejybiniai ir pramoginiai kateriai bei du vandens kelio ženklai.

„Savo erdvėse esame turėję sportinių automobilių, lėktuvą, o šįkart lankytojus stebiname nauju netikėtu reginiu: didžiule laivų įvairove. Neabejoju, kad ši paroda ne tik praplės akiratį, bet ir paskatins daugiau žmonių išmėginti laivybą, Lietuvoje ir Kaune turinčią gilias tradicijas“, – sako Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

Pirmajame prekybos centro aukšte įkurdinta įspūdinga daugiau kaip 9,5 metrų ilgio ir beveik 4,5 metrų aukščio „Marex 310“ jachta. Pasak K. Valentos, nors tai – mažiausias laivas iš Lietuvos gamintojų „Marex Boats“ asortimento, tačiau jo atgabenimas į prekybos centro erdves vis viena tapo nemenku iššūkiu. „Specialiai šiam projektui per savaitę laiko reikėjo suprojektuoti ir pagaminti sužemintos konstrukcijos transportavimo platformas su ratukais, nuardyti variklio koją bei komunikacijos antenas. Visa tai leido turėti kelių centimetrų rezervą, kad laivas nekliudytų nei aplinkinių objektų, nei inžinerinių sistemų. Tačiau savaitę trukęs profesionalus pasirengimas leido šią užduotį sklandžiai įgyvendinti“, – sakė jis.

Visi eksponuojami laivai – vienaip ar kitaip susiję su Lietuva: čia gaminami, surenkami ar parduodami, kai kurie – net restauruojami. Iš pastarųjų parodoje galima išvysti išskirtinį „Chris Craft“ laivą.

„Tai limituoto tiražo JAV gamintas raudonmedžio laivas. Visame pasaulyje „Chris Craft“ gaminiai garsūs tuo, kad yra rankų darbo, sukalti iš medžio lentelių bei sukniedyti. Kadangi yra medinio korpuso, šių laivų išlikę nedaug, rasti originalių dalių jiems – iššūkis, todėl jų restauravimas reikalauja daug laiko ir gilaus technologinio išmanymo. Parodoje eksponuojamas 1955 metų laivas nuo variklio iki korpuso buvo atrestauruotas Lietuvoje“, – sako „LitBOAT“ vadovas.

Parodoje taip pat eksponuojami buriniai vaikų laivai iš Kauno buriavimo mokyklos „Bangpūtys“. „Būtent nuo šių nedidelių laivelių ir prasideda vaikų pažintis su laivyba. Norime atkreipti dėmesį, jog laivyba – vertingas hobis, mokantis vaikus atsakomybės, kritinio mąstymo, suteikiantis ne tik fizinį pasirengimą, bet ir matematikos, meteorologijos, fizikos, chemijos žinių“, – sako K. Valenta.

„LitBOAT“ organizuojama pramoginės laivybos paroda Kauno „Akropolyje“ veiks iki kovo 14 dienos pirmajame aukšte bei prekybos centro renginių aikštėje trečiajame aukšte. Jos lankymas nemokamas.


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content