Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija (LINPRA) kviečia 5–12 klasių mokinius dalyvauti trečiajame Nacionaliniame jaunųjų inžinierių čempionate STEAM TEAM. Čempionato dalyvių laukia ne tik geriausių jaunųjų šalies inžinierių titulai, bet ir solidūs piniginiai prizai.
Kaip ir ankstesniais metais, šiemet čempionato dalyviai varžysis konstruodami Goldbergo mašiną – domino principu veikiantį sudėtingą įrenginį, kuomet vienas procesas inicijuoja kitą ir visa tai tęsiasi iki numatytos veiksmų pabaigos.
„Inžinerija mokiniams nėra svetimas dalykas. Jie jau mokyklose mokosi STEAM pagrindų, kurie leidžia sujungti skirtingas disciplinas – gamtos mokslus, matematiką, menus, technologijas ir inžineriją – ieškant realių problemų sprendimų. Per ankstesnius jaunųjų inžinierių čempionatus stebėjome išties išradingas Goldbergo mašinas, tad tikime, kad ir šiais metais moksleiviai mus maloniai nustebins. Norint laimėti, prireikia ne vien gero komandinio darbo, bet ir kūrybinio mąstymo. Svarbu ne laimėti, o dalyvauti. Nes įgyta patirtis bus naudinga visą likusį gyvenimą“, – sako LINPRA direktorius Darius Lasionis.
Pasak jau dvi nugalėtojų komandas į čempionatą lydėjusios „RoboLabas“ informatikos mokytojos Lauros Kuchalskienės, į pergalę jos auklėtinius atvedė didelė meilė robotikai.
„Nėra jokios sėkmės paslapties – tik darbas. Abiejų laimėjusių komandų vaikai domisi robotika nuo pirmųjų klasių, yra įsitraukę ir itin motyvuoti – jei jau susitarėme daryti kokį projektą, gali net iki vėlumos darbuotis, kol pabaigs. Jų smalsumas ir noras ieškoti naujų sprendimų padeda ne tik varžybose, bet ir ugdo svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas – kūrybiškumą, kritinį ir problemų sprendimo mąstymą bei komandinio darbo įgūdžius“, – teigia L. Kuchalskienė.
Mokytoja džiaugiasi, kad mokiniai noriai dalyvavo čempionate tiek planuojant, tiek tobulinant jau sukurtą Goldbergo mašiną.
„Entuziazmas buvo toks, kad teko moksleivius pristabdyti – praėjusiais metais sukurta konstrukcija pasiekė net 35 metrus, o kiekvienas jos segmentas veikė tarsi nepriekaištingai suderintas mechanizmas. Tokiai atvežti į čempionatą prireikė sugalvoti ypatingą logistikos planą – konstrukciją ardėme dalimis, transportavimui prireikė vilkiko, o kiekvienos dalies pakrovimą reikėjo atsakingai suplanuoti, kad viskas saugiai pasiektų čempionatą“, – įspūdžiais dalijasi L. Kuchalskienė.
Varžysis didžiuosiuose miestuose
STEAM TEAM čempionate moksleiviai iš visos Lietuvos varžysis dviejose kategorijose – 5–8 klasių mokinių ir 9–12 klasių gimnazistų.
Šiemet vyks 8 čempionato pusfinaliai – pirmasis pusfinalis vyks balandžio 1 ir 3 dieną Vilniuje, kiti vyks balandžio 7 d. Panevėžyje, balandžio 8–9 d. Kaune, balandžio 10 d. Klaipėdoje, balandžio 15 d. Šiauliuose ir balandžio 16 d. Marijampolėje arba Alytuje.
Kiekviename pusfinalyje išrinktos geriausios 2 komandos – viena iš 5–8 klasių ir viena iš 9–12 klasių kategorijoje – bus apdovanotos 200 eurų ir kelialapiu į nacionalinį finalą, kuris vyks gegužės 16 d. Vilniuje, parodos „Balttechnika 2025“ metu.
Finale dėl geriausiųjų jaunųjų inžinierių titulų besivaržančios komandos pretenduoja ir į piniginius prizus: pirmąją vietą užėmusios komandos gaus po 1000 eurų, antrąją – po 500 eurų, trečiąją – po 300 eurų. Be pagrindinių apdovanojimų, dalyvių lauks ir papildomi prizai.
Registracija į čempionatą vyksta iki kovo 24 d. Kiekvieną komandą turi sudaryti nuo 2 iki 5 moksleivių bei juos lydintis mokytojas-mentorius, kuris atliks registraciją ir koordinuos pasirengimą varžyboms.
Daugiau informacijos ir registracijos nuorodą rasite LINPRA puslapyje.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.