Tapkime draugais!

Stalo žaidimo neregiams idėja sulaukė tarptautinio dėmesio

Paskelbė:

Paskelbta:


Eglė MIČIULIENĖ

Vilkaviškietis Justinas Blažukas su bendraminčių komanda sukūrė produktą, kuris pretenduoja tapti geriausiu studentų sukurtu inovatyviu gaminiu Europoje. Tai – neregiams ir silpnaregiams pritaikytas stalo žaidimas.

Socialinio verslo idėjos

Skrydžio į turistinę kelionę metu įvyksta katastrofa. Pabundate paslaptingoje saloje. Džiunglės, kaitra, nepažįstamas kraštas gąsdina, tačiau išgyvensite, jei atliksite reikalingas užduotis.

Tai – siužetas analogų neturinčio žaidimo „Kondigno“, kurį sukūrė grupė Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentų.

Vienas iš šios grupės narių, trečiakursis vilkaviškietis Justinas Blažukas, pasakojo, kad jų komanda „For Fun“ susibūrė penkiems studentams pasirinkus gretutines studijas VDU verslo praktikų centre „Minded“. Justinas ir keturios merginos gavo užduotį sukurti startuolį – inovatyvią įmonę.

Dalyvaudami „Junior Achievement Lietuva“ organizuojamoje startuolių programoje „Start Up“ studentai ieškojo idėjos produktui, kuris turėtų socialinę vertę, prisidėtų prie pokyčių visuomenėje.

Tuomet gimė mintis sukurti stalo žaidimą žmonėms su regėjimo negalia.

Sukūrė programėlę

Studentai išsiaiškino, kad žmonės su regėjimo negalia turi vos keletą jiems pritaikytų stalo žaidimų. Jie gali žaisti šaškėmis, šachmatais, kortomis, taip pat keletu sudėtingesnių žaidimų („Uno“, „Monopolio“ atitikmenys), bet šie paremti Brailio rašto metodika, t. y. žaidžiami apčiuopomis.

Tuo tarpu jaunimo sukurtas produktas jungia išmaniąsias technologijas su įprastu (fiziniu) stalo žaidimu.

„Brailis – senstantis dalykas, vis mažiau neregių jį moka. Dauguma jau naudojasi tekstą nuskaitančiomis programomis. Tad sukūrėme išmaniąją programėlę, kuri įgarsintų ir vestų visą žaidimą“, – kalbėjo J. Blažukas.

Taigi įsigijus žaidimą „Kondigno“ reikės į telefoną parsisiųsti programėlę, kuri įgarsins žaidimo taisykles, siužetą ir pasirinktus klausimus. Pastarieji yra trijų sudėtingumo lygių.

„Žaidime įtrauktos ir veiksmo užduotys. Tai – vakarėlio tipo žaidimas, priverčiantis bendrauti ir juoktis – t. y. daryti tai, ko mes ir siekėme“, – pasakojo Justinas.

Sulaukė stipraus palaikymo

Prieš įgyvendindami idėją studentai susisiekė su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, konsultavosi su šios organizacijos ekspertais, užmezgė ryšius su regėjimo negalią turinčiais žmonėmis, darė jų apklausas.

Vėliau teko apgalvoti paties žaidimo veikimo principus, strateguoti kūrimo procesą.

Startuolio komanda, anot J. Blažuko, buvo stipri savo įvairiapusiškumu, nes visi jaunuoliai studijuoja skirtingus dalykus: Justinas pasirinkęs ekonomiką, merginos – verslo administravimą, muzikos produkciją ir kūrybines industrijas. Vis dėlto kuriant inovatyvų dalyką labai pravertė patyrusių konsultantų – verslo atstovų, įvairių įmonių – geranoriški patarimai.

Žaidimo „Kondigno“ programėlę sukūrė studentų idėja sužavėtas informacinių technologijų specialistas, o pačią žaidimų lentą sutikusi pagaminti spaustuvė pirmąją partiją padarys nemokamai. Justinas džiaugėsi, kad produktas pagamintas labai kokybiškai.

„Tai – labai svarbu. Juk daiktus, kuriuos mes matome, neregiai pajunta lytėdami, tad norėjosi, kad tiek pati lenta, tiek mediniai žaidimo pagaliukai būtų malonūs liesti“, – kalbėjo vaikinas.

Komanda džiaugiasi, kad jau sulaukė stalo žaidimais prekiaujančios firmos pasiūlymo pardavinėti naująjį produktą. „Jie sakė, kad lietuviškų stalo žaidimų apskritai yra labai mažai, o šis dar ir technologiškai inovatyvus, ir pritaikytas žmonėms su regėjimo negalia“, – sakė Justinas.

Papildymai – per programėlę

Vos prieš penkis mėnesius sumanyto žaidimo prototipas jau pagamintas, šiuo metu jis keliauja per rankas, išbandomas, kad būtų galima patobulinti.

Pirmąją žaidimo partiją, 40–50 stalo žaidimų, jaunieji startuoliai Lietuvoje planuoja išleisti jau šį mėnesį.

„Žiūrėsime, kaip į jį reaguos lietuviai. Vėliau turime planų įsitvirtinti Vokietijoje. Ten, mūsų žiniomis, yra didžiausias neregių skaičius Europoje“, – pasakojo studentas.

Žaidimą, jo aprašymą ir pačios komandos pristatymą galima rasti tinklalapyje kondigno.com, taip pat feisbuko puslapyje kondigno.

Labai patrauklu yra tai, kad žaidimas yra kintantis. Ne vienam stalo žaidimui nuolat sukuriami papildymai, juos žaidėjai gali įsigyti parduotuvėje. Tuo tarpu „Kondigno“ papildymai žaidimo fanus pasieks per programėlę.

„Žavu tai, kad žaidimą galime keisti jau išleidę į rinką. Vieną dieną pradėjęs žaisti programėlėje rasite 300 klausimų, kitą – jau 500. Be to, „Kondigno“ kol kas sukurtas lietuviškai, bet žadame versti jį ir į kitas kalbas. Visi šie pokyčiai iškart atsidurs programėlėje“, – sakė Justinas.

Skina pergales

Lietuvos startuolių kūrimo programoje „Start Up“ su savo inovatoriška idėja geriausiai pasirodę VDU studentai iškovojo galimybę varžytis Europos antreprenerystės (verslo idėjų kūrimo, inovatyvių sumanymų įgyvendinimo) festivalyje „Gen-E 2021“.

Tad šiuo metu, birželio 29–liepos 15 dienomis, Lietuvoje vykstančiame tarptautiniame festivalyje „Gen-E 2021“ mūsų šaliai atstovaujanti komanda „For Fun“ varžosi su 16 stipriausių studentų komandų iš kitų valstybių.

Šio festivalio nugalėtojas paaiškės liepos 15 d. Tačiau VDU studentai su dar keturiomis komandomis jau yra atrinkti „Avanon Signature Avard“ nominacijoms, taip pat buvo pakviesti pokalbiui su konkurso komisija.

„Buvo labai įdomu ir įspūdinga atsakinėti į klausimus žmonėms iš tokių žinomų pasaulio įmonių, kaip „Avanade“, „FedEx“ ir pan. Komisija labai žavėjosi mūsų idėja, gyrė inovatyvų sprendimą“, – džiaugėsi Justinas.

Dar prieš tarptautinį festivalį studentai su neregiams skirto žaidimo idėja sudalyvavo KTU organizuojamoje „Technoramoje“, šiame konkurse laimėjo 1 000 eurų prizą.

„Dar vienas laimėtas konkursas, kuris mus gerokai pastūmės į priekį ir padės išeiti į užsienio rinką, – tai programos „Change4future“ Lietuvoje organizuotas hakatonas (programinės įrangos kūrėjų maratonas – red. past.). Jame laimėjome finansinę paramą ir 6 mėnesių ekspertų (rinkos, kainodaros, marketingo, komunikacijos ir pan.) pagalbą patobulinti produktą, įvesti jį į rinką. Viso šio paketo vertė – 15 000 eurų. Su tokia pagalba tikrai tikimės savo produktą įtvirtinti rinkoje“, – šypsojosi Justinas.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content