Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) kviečia rinktis Maisto mokslo studijų programą, kuri skirta maisto technologijų ir mitybos studijoms. Šios specialybės studentų laukia daug darbo vietų įvairių sričių verslo įmonėse, valstybinėse institucijose, konsultavimo tarnybose, ministerijų padaliniuose ir kt.
Perspektyvi profesija ir įdomus darbas
LSMU šiemet vėl priima į sėkmingai akredituotą Maisto mokslo studijų programą. Iš kitų su maisto technologijomis susijusių programų ji išsiskiria akcentu sveikatai palankiai mitybai. Pasak LSMU Maisto mokslo studijų programos komiteto pirmininkės pavaduotojos dr. Vytautės Starkutės, subalansuoti pagal sveikatai palankios mitybos principus maisto produktai, funkcionalusis maistas, nutraceutikai ir kiti žmogaus organizmui ne tik energiją, bet ir veikliuosius komponentus suteikiantys produktai tampa vis paklausesni.
– Universiteto parengti specialistai galės dalyvauti tokių produktų kūrime. Baigę studijas jie žinos, kaip teisingai taikyti žaliavų perdirbimo ir produktų gamybos procesus, kad produktas būtų sveikatai palankus ir saugus bei pasižymėtų geromis juslinėmis savybėmis.
Taip pat absolventai identifikuos toksiškas, nesuderinamas su sveika mityba medžiagas, – kalbėjo dr. V. Starkutė.
Taigi maisto mokslo specialistų laukia įdomus darbas, reikalaujantis nuolatinės žinių plėtros ir gilinimosi, nes maisto sektorius yra imlus naujovėms.
– Maisto mokslo studijų programos pirmosios pakopos tikslas yra parengti kvalifikuotų, imlių gamybos ir mokslo naujovėms, suprantančių sveikatai palankios mitybos reikšmę visose maisto gamybos grandinėse specialistų, gebančių priimti savarankiškus sprendimus bei juos įgyvendinti kolektyviniame darbe besikeičiančios rinkos sąlygomis, – aiškino dr. V. Starkutė.
Šios programos absolventai turės daug galimybių įsidarbinti įvairiose įmonėse ir institucijose. Tai paklausi specialybė ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu.
Karjeros galimybės
– Maisto mokslo programos absolventai paklausūs ne tik tiesiogiai su maisto žaliavų bei produktų gamyba susijusiose įmonėse. Jie laukiami ir organizuojant maisto tiekimą, vadovaujant maisto įmonėms, – teigė dr. V. Starkutė.
Baigusieji studijas gali dirbti Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje ar ministerijų, atsakingų už maisto kokybę, padaliniuose bei sieti savo veiklą su maisto kokybės kontrole, konsultacine veikla. Taip pat jie gali rinktis karjerą Žemės ūkio rūmuose, žemės ūkio produktų perdirbėjų, įvairiose žemdirbių organizacijose ir kitose institucijose, atsakingose ne tik už maisto žaliavų bei produktų gamybą, bet ir už visuomenės švietimo veiklą. O turėdami platų daugelio su maistu susijusių sričių suvokimą, šios profesijos atstovai gali pradėti ir savo verslą arba būti jo dalininkais.
Kokybiškos studijos
Maisto mokslo studijų programos pirmosios pakopos studijų trukmė – 3, 5 metų, apimtis – 210 ECTS kreditų. Per pirmus ir antrus studijų metus būsimieji specialistai įgis svarbiausių bazinių maisto mokslo žinių ir įgūdžių, o per paskutinius pusantrų metų teorines žinias įtvirtins praktikoje, kur susiformuos jų profesiniai įgūdžiai.
Šiai studijų programai įgyvendinti suburtas kvalifikuotų dėstytojų kolektyvas. Dėstytojų kvalifikaciją įrodo jų mokslo darbai maisto mokslo srityje, taip pat dalyvavimas mokslinės ir pedagoginės srities kvalifikacijos kėlimo kursuose, tarptautinėse stažuotėse, bendradarbiavimas su ūkio subjektais.
Baigusieji maisto mokslo pirmosios pakopos studijas absolventai gali stoti į magistrantūros, doktorantūros studijas.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto inf.
Užsk. 1059
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.