Tapkime draugais!

Akumuliatorinės vejapjovės: kaip sutaupyti laiko, elektros ir pinigų

Paskelbė:

Paskelbta:


Vasaros žaluma tvoskia iš visų pašalių, vejapjovės aplinkui burzgia tarsi pasiutusios. Tiesa, įsitaisius akumuliatorinį vejos priežiūros prietaisą, triukšmo bus mažiau, į degalinę benzino lakstyti nereikės. Vis dėlto specialistai perspėja: jei nepaisysime tokio įrankio saugaus naudojimo instrukcijų, vieną dieną galime likti įpusėtos pjauti pievelės viduryje. Kraštutiniu atveju – mūsų vejapjovė tiesiog papildys elektronikos atliekų srautą, kuris visame pasaulyje auga lyg pašėlęs.

Didesnė galia plius mažesnės apsukos

„Jeigu naudojate akumuliatorinę vejapjovę, reikėtų atsižvelgti į akumuliatorių veikimo specifiką. Jei taikysime maksimalų variklio apsukų režimą, akumuliatorius bus naudojamas maksimaliai. Vien tik 20–30 proc. sumažinus apsukas, vejapjovės vieno ciklo darbo laiką galima padidinti dvigubai ar net daugiau kartų. Todėl išloš tie, kurie rinksis galingesnius (40–60 W) įrankius, kuriuos naudos ne visu pajėgumu. Tai ne tik užtikrins pakankamą galią, bet ir ilgesnį darbo ciklą bei ilgesnį prietaiso naudojimo laiką“, – sako robotais ir akumuliatoriniais įrankiais sodui, namams ir laisvalaikiui prekiaujančios įmonės „Lazy House robotics“ vadovas Aleksej Traškin.

Jis taip pat pastebi: akumuliatoriniai vejos priežiūros įrankiai nereikalauja tokios priežiūros, kaip benzininiai. Todėl esą beveik teisūs būtų tvirtinantieji, kad tokių prietaisų galima būtų ir visai neprižiūrėti. Vis dėlto norint užtikrinti ilgą tarnavimo laiką derėtų prisiminti, kad tai yra įrankiai su elektroniniais kontaktais, o dažnai ir mažomis motininėmis plokštėmis, kokios yra ir asmeniniuose kompiuteriuose.

„Mano patarimas – nepatingėkite retsykiais nuo tokios vejapjovės nuvalyti žolę ar kitas organines liekanas, nepalikinėkite šio prietaiso lauke per lietų ar atvirkščiai, per kaitrą, laikykite jį sausoje vietoje“, – atkreipia dėmesį A. Traškin.

Kaip didžiausią akumuliatorinių vejapjovių priežiūros klaidą jis įvardija netinkamas akumuliatoriams laikyti sąlygas. Jie dažnai būna paliekami nepakrauti šaltose patalpose, o tai drastiškai mažina jų talpą ir naudojimo laiką. Robotų vejapjovių bazės netinkamai konservuojamos žiemai, todėl dažnas naudotojas pavasarį ateina pirkti adapterio ar bazės kontaktų.

SOS: greitas įkrovimas, trumpas darbo ciklo laikas

„Atidžiai perskaitykite prietaiso instrukciją – ten bus nurodyta, kaip teisingai saugoti ir prižiūrėti jūsų įrankį“, – primena akumuliatorinių prietaisų žinovas.

Jis taip pat įvardija ir požymius, kurie galėtų reikšti galimus gedimus. Greitas įkrovimas ir trumpas veikimas gali signalizuoti ne tik apie akumuliatoriaus bėdas, bet ir apie prietaiso kontaktų ir / ar motininės plokštės problemas. Bet kokie pašaliniai garsai, papildomos vibracijos turėtų atkreipti naudotojo dėmesį. Akumuliatorinių įrankių tiek sukimo momentas, tiek apsukų skaičius yra daug didesni už benzininių, todėl net nedidelės papildomos vibracijos gali sukelti prietaiso gedimą. Atsiradus tokio tipo sutrikimams reikėtų vizualiai įvertinti, ar į prietaisą nepateko jokių pašalinių objektų: šakų, akmenukų, virvučių ir pan. Jei tokių kliūčių neaptikta, geriausiai tokio įrankio nebenaudoti ir kreiptis į serviso centrą.

Anot A. Traškino, skirtingai nuo benzininių prietaisų, akumuliatoriniai įrankiai priskiriami arba prie netaisomų, arba savarankiškai netaisomų daiktų. Jie turi atlikti savo funkcijas visą laiką be vartotojo intervencijų, o atsitikus kontaktų grupės ar motininės plokštės gedimui turi būti atiduoti į servisą šių mazgų pakeitimui ir testavimui. Gera žinia ta, kad atsakingi (dažniausiai tai visgi ES ir JAV kompanijos) gamintojai tokius prietaisus ne taiso, o tiesiog pakeičia klientams į naujus, tuo tarpu sugedusius gamykliškai perdirba ir prikelia naujam gyvenimui.

Teisingai šalinti elektronikos atliekas – rūpintis aplinka ir savimi

„Vadovaujantis tvarumo principais, sprendimą, ar verta taisyti prietaisą, turėtų lemti remonto kaina. Jei ji neviršija 50 proc. naujo prietaiso kainos, tokiu atveju taisyti apsimoka. Atkreiptinas dėmesys, kad ES įstatymais reglamentuojama teisė taisyti jau yra nustatyta šaldytuvams, televizoriams, skalbimo mašinoms. Ši teisė yra laikoma pagrindiniu žingsniu siekiant iki 2050 metų pereiti prie žiedinės ekonomikos ir Europos žaliojo kurso tikslų. Tai yra svarbu, nes elektronikos prietaisai generuoja sparčiausiai augantį elektronikos atliekų kiekį ES“, – atkreipia dėmesį Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė.

Tuo tarpu A. Traškin neslepia: vejos priežiūros prietaisų, kurių kaina yra mažesnė nei 100–150 eurų, deja, dažniausiai taisyti nebeapsimoka.

EPA atstovės L. Jurevičienės teigimu, šiandien už tai, kaip greitai įsigytas prietaisas taps taisyti nebetinkamu daiktu, arba elektronikos atlieka, atsako visa grandinė žmonių: gamintojai, vartotojai, o taip pat ir politikai, kurie nustato gamintojus ir vartotojus įpareigojančią tvarką.

„Kiekvienas vartotojas turėtų prisiimti atsakomybę, tiek įsigydamas, tiek naudodamas, tiek ir atsakingai išmesdamas elektronikos prietaisą. Lietuvoje turime gerai išvystytą elektronikos atliekų surinkimo tinklą, šioms atliekoms skirtą konteinerį galime rasti beveik kiekviename prekybos centre, bibliotekoje ar kitoje įstaigoje, o stambiagabaritės elektronikos atliekas EPA išveža nemokamai – tereikia paskambinti telefonu +370 695 55111 arba registruoti išvežimą asociacijos svetainėje“, – sako L. Jurevičienė.

Pasak jos, teisingai šalinti elektronikos atliekas – vadinasi, pasirūpinti, kad jos nevirstų aplinkai ir žmonių sveikatai kenksmingais teršalais, būtų perduotos įgaliotiems tvarkytojams ir taptų žaliavomis, reikalingoms naujiems prietaisams pagaminti.

Apie Elektronikos platintojų asociaciją (EPA)

Elektronikos platintojų asociacija yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektronikos įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. Ji vienija kelis šimtus tarptautinių ir nacionalinių elektros ir elektronikos įrangos gamintojų bei importuotojų, tarp kurių – žinomiausi pasauliniai elektronikos gamintojai, pvz., „Bosch“, „Siemens“, „Whirlpool“ ir kt. EPA savo veiklą organizuoja ir atliekų surinkimą finansuoja visos šalies mastu.

Pranešimas spaudai

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content