Sausio 30-ąją minima tarptautinė kruasanų diena. Siūlome šių burnoje tirpstančių ragelių išsikepti patiems. Tiesa, kruasanų gamyba nėra visai paprastas procesas, tad mažai įgudusiems kepėjams patariama naudoti jau paruoštą tešlą.
PRODUKTAI
2 obuoliai,
3 šaukšteliai cukraus,
šaukštelis malto cinamono,
500 g sluoksniuotos tešlos,
kiaušinis,
šaukštelis plakamosios grietinėlės,
50 g juodojo šokolado.
GAMINIMAS
Nuluptus obuolius supjaustykite į 24 skilteles. Sumaišykite cukrų su cinamonu, tada pusę gauto mišinio supilkite į didelį dubenį ir išvoliokite jame obuolių skilteles.
Išvyniokite kruasanų tešlą, supjaustykite į 24 trikampėlius ir apsukite jais kiekvieną obuolio skiltelę. Kruasanus su obuoliais dėkite vieną šalia kito ant skardos, išklotos kepimo popieriumi.
Grietinėlę išplakite su kiaušinio tryniu, aptepkite plakiniu kruasanus. Juos dar apibarstykite likusiu cukrumi su cinamonu.
Kepkite kruasanus iki 180 °C įkaitintoje orkaitėje 10 min. Tiek pat laiko skirkite kepiniams atvėsti.
Sulaužykite šokoladą mažais gabalėliais ir ištirpinkite dubenėlyje virš garų arba mikrobangų krosnelėje. Šaukštu aplaistykite mažuosius kruasanus šokoladu. Skanaus!
• Kruasanų tėvynė – Austrija. Spėjama, kad joje šis desertas buvo pradėtas kepti dar XIII a.
• Karalienė Marija Antuanetė šituos kepinius į Prancūziją atvežė XVIII a. pabaigoje. Čia austriškas variantas buvo kiek pakeistas ir kruasanai pradėti kepti iš sluoksniuotos tešlos. Taigi toks kepinys, kokį valgome šiandien, yra prancūzų inovacija. Todėl jo oficialus pavadinimas ir yra prancūziškas sviestinis ragelis.
• Jei kepinyje nėra bent jau 25 proc. sviesto, toks ragelis negali būti vadinamas kruasanu.
• Sveika kasdien suvalgyti 5–10 gramų 82–83 proc. riebumo sviesto. Tad pasimėgavus kruasanu kitas dienas sviesto reikėtų vartoti mažiau.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.