Gyventojams tiekti išsamesnę informaciją apie geriamojo vandens kokybę, saugą ir kainas – tokie reikalavimai įsigalioja vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų tiekėjams. Jeigu geriamojo vandens kokybė kels pavojų sveikatai, vandentvarkos įmonės turės informuoti apie priežastis, ribinių verčių viršijimą, alternatyvų tiekimą, priemones, kurių imtasi.
Privalo informuoti
Nuo sausio 18 d. įsigaliojo Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kokybės reikalavimų pakeitimai.
Vandentvarkos įmonės privalo abonentams ir vartotojams teikti svarbią informaciją apie geriamojo vandens kokybę, saugą, ruošimo būdus, valymo tipus bei dezinfekciją.
Be to, įmonės įpareigotos teikti informaciją apie tiekiamo geriamojo vandens pavojų žmonių sveikatai, jo priežastis, rodiklių ribinių verčių viršijimą, geriamojo vandens tiekimo draudimą ar vartojimo apribojimą, alternatyvų tiekimą ir apie atliekamus veiksmus šiems trūkumams pašalinti.
Tokia informacija turės būti skelbiama kartą per metus geriamojo vandens tiekėjo ir nuotekų tvarkytojo interneto svetainėje bei atnaujinama, kai bus pasikeitimų.
Taip pat informacija apie vandens kokybę ir saugą kartą per metus turi būti pateikta vartotojui ir abonentui kartu su apmokėjimo dokumentu.
Tiesa, UAB „Vilkaviškio vandenys“ vadovas Ramūnas Kašinskas sakė, kad jų įmonė savo interneto puslapyje ir taip teikdavo žmonėms išsamią informaciją, o tuos gyventojus, kurių vandenyje dėl kažkokių priežasčių nustatoma tarša, visada informuoja asmeniškai.
Fiksuos, kur dedamos nuotekos
Nuo šių metų gegužės 1 d. vandentvarkos įmonės Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje turės pateikti informaciją apie pastatus, kuriuose gyvenantiems asmenims teikia centralizuotas nuotekų tvarkymo paslaugas, ir apie pastatus, kuriuose teikia nuotekų transportavimo paslaugas.
Šių duomenų rinkimo tikslas – nustatyti kiekvieno nekilnojamojo turto nuotekų tvarkymo būdą.
Duomenys bus kaupiami Nuotekų tvarkymo informacinėje sistemoje, kuri skirta apsaugoti aplinką nuo individualiai išleidžiamų nuotekų žalingo poveikio.
Šiais pakeitimais įgyvendinamos Geriamojo vandens direktyvos nuostatos, skirtos užtikrinti išsamesnę informaciją apie geriamojo vandens kokybę ir saugą, bei Miesto nuotekų valymo direktyvos nuostatos, skirtos sukurti individualių nuotekų tvarkymo sistemą ir apsaugoti aplinką nuo išleidžiamų nuotekų žalingo poveikio.
Paslaugų kokybės reikalavimai nuo šiol taikomi ir viešajam, regioniniam bei garantiniam geriamojo vandens tiekėjui ir nuotekų tvarkytojui.
„Santakos“ inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.