Tapkime draugais!

Atsinaujinančių išteklių projektams skiria 50 mln. eurų

Paskelbė:

Paskelbta:


Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pradeda teikti tiesioginę finansinę pagalbą atsinaujinančių išteklių (AEI) projektams finansuoti. Dėl lengvatinių paskolų jau gali kreiptis įmonės bei ūkininkai, atitinkantys smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) statusą.

Antrieji Europoje

Iš viso paskoloms numatyta 50 mln. eurų. Finansinė pagalba bus teikiama subjektams, kurie siekia gaminti elektros energiją savo vartojimo reikmėms arba nori investuoti į nutolusius saulės, vėjo elektrinių parkus.

Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, šių metų viduryje mūsų šalyje vėjo elektrinių galia sudarė apie 1 200 MW, saulės – apie 700 MW galios. Proveržio metai energetikai Lietuvoje buvo 2022-ieji, kai vėjo elektrinių galia, palyginti su 2021-aisiais, išaugo 50 proc. ir viršijo 1 000 MW ribą, o saulės elektrinių galia pasiekė 400 MW – taigi, padidėjo apie 2, 7 karto, palyginti su 2021 metais.

Sprendžiant pagal ketinimų protokolus, per artimiausius kelerius metus turėtų atsirasti dar apie 2 700 MW vėjo elektrinių sausumoje ir net 5 000 MW saulės elektrinių.

Dėl sparčios AEI plėtros Lietuva buvo pastebėta ir užsienio analitikų. Vienas didžiausių nepriklausomų kompetencijų centrų EMBER savo naujausioje Europos apžvalgoje rodo, kad esame antri Europoje pagal elektros iš vėjo dalį elektros gamyboje – 38 proc. Mus lenkia tik Danija.

Teikia paskolas

Pretenduojantieji skolintis AEI objektų įkūrimui iš INVEGA gali tikėtis iki 10 mln. Eur paskolos. Paskolos bus teikiamos su 1 arba 2, 5 proc. maržos ir 6 mėn. EURIBOR palūkanomis, ne ilgesniam nei 10 metų laikotarpiui. Paskolos gavėjai turės prisidėti ir savo arba kitų fizinių, juridinių asmenų lėšomis ne mažiau kaip 20 proc. nuo projekto vertės.

Pasiskolintas lėšas bus galima naudoti žemės sklypo sutvarkymui, infrastruktūros ir inžinerinių tinklų bei sistemų sklype įrengimui ir sutvarkymui, apsaugos įrengimo darbams, kai saulės ar vėjo elektrinė statoma ant žemės, taip pat saulės ir / ar vėjo elektrinėms reikalingai elektrotechninei įrangai įsigyti, konstrukcijoms, kabeliams bei susijusiems montavimo (derinimo) darbams ir kitiems saulės ar vėjo elektrinės statybos darbams, elektros kaupikliams įrengti.

2022 m. Europos Komisija skelbė siekianti, kad atsinaujinančios energijos dalis pramonėje, gamyboje, pastatuose ir transporte iki 2030 m. sudarytų 45 proc.

Pagal pranešimą spaudai

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content