Vasario 13-18 dienomis, mes, keturi gimnazijos trečiokai, kartu su kitais respublikos moksleiviais turėjome progą nuvykti į neišdildomus įspūdžius paliekančią kelionę.
Tapę vieni iš tarptautinio projekto MEPA laimėtojų, mes gavome galimybę reprezentuoti savo mokyklą Europos Parlamente Strasbūre. Tačiau pradėkime nuo pradžių, nuo tada, kai mes priėmėme sunkų iššūkį dalyvauti MEPA projekte.
Projekto metu mums, Arnui Andziuliui, Karolinai Jablonskytei, Matui Kazlauskui ir Ugnei Plečkaitytei, buvo duota atsakinga užduotis skleisti žinią apie Europos Sąjungą, jos teikiamą paramą, vertybes, ateities vizijas bei Europos Parlamento veiklą. Ši užduotis tapo mūsų, tuo metu antrokų, vienu iš prioritetų. Mes su mokytojos Monikos Lukoševičiūtės pagalba plėtėme žinias apie ES, bandėme pritaikyti bei pateikti šią informaciją kuo aktualiau įvairaus amžiaus žmonėms. Mokslo metų pabaigoje, vasaros metu, sulaukėme žinių, jog patekome į geriausiai pasirodžiusių Lietuvoje mokyklų sąrašą ir vasario mėnesį keliaujam į Prancūziją.
Išaušo kelionės dienos rytas, kai turėjome pajudėti Strasbūro link. Autobuse mus pasitiko Utenos (lydinti mokytoja Ligita Peliškienė), Klaipėdos (lydinti mokytoja Sandrija Donskienė), Radviliškio ir Kauno mokyklų atstovai. Nuotaika buvo puiki, netruko priartėti ir pirmoji mūsų stotelė – Drezdenas. Vokietijos miestas mokinius sužavėjo karališkaisiais rūmais, atstatyta Dievo Motinos Katedra ir viena iš įspūdingiausių paveikslų galerijų, kurioje sukaupti vieni iš žymiausių meno kūrinių. Vienas iš jų Rafaelio „Siksto Madona“, palikęs įspūdį savo didingumu ir nepriekaištingais tapybos potepiais.
Atvykus į kelionės tikslo vietą – Strasbūrą, mūsų laukė dvi dienos sunkaus darbo, žinoma, ir poilsio. Pirmoji diena – džiaugsmingas iššūkis. Tai Euroscola renginys Europos Parlamente. Nuo 8 ryto iki 18 vakaro mums buvo suteikta galimybė pasijusti euro parlamentarais. Atsisėdę į plenarinių posėdžių salės vietas, žmonės negali nepajausti, kad jie yra svarbūs, kad kiekvienas jų balsas turi įtakos visai Europai. Mes taip pat pasijutome visaverčiais europiečiais. Susiskirstėme pagal temas į grupes ir diskutuodami su mokiniais iš 27 šalių priėmėme sprendimus, juos aptarėme, balsavom savo grupėse ir galiausiai pristatėme savo idėjas visiems mokiniams plenarinėje salėje. Visas procesas buvo be galo varginantis, bet daug pamokantis: buvo išgirsti jauni balsai, kovojantys už savo nuomonę.
Antrąją dieną atsipalaidavome Strasbūre plaukiodami Ilo kanalais, apžiūrinėdami senuosius pastatus ir stebėdami Strasbūro iškiliąją Katedrą, kuri atėmė žadą kiekvienam ją pirma kartą išvydusiam. Po apžvalginės ekskursijos pajudėjome namų link. Pakeliui sustojome Rotenburge prie Tauberio, miestelyje, apsuptame gynybinių sienų ir iki šių dienų išlaikiusiam viduramžių dvasią, garsėjančiame savo architektūra ir kalėdine nuotaika. Kadangi mes vaikščiojome sutemus, buvo galima pasijusti lyg sugrįžusiems į viduramžius.
Paskutinę diena praleidome Čekijos sostinėje Prahoje. Ekskursiją vedė Prahoje gyvenanti lietuvė, todėl buvo itin įdomu sužinoti, kodėl ji pasiliko ten gyventi. Vaikščiodami po istorinį miestą aplankėme Prahos Hradą, didingąją Šv. Vito katedrą, kurios požemiai tapo Čekijos karalių mauzoliejumi, Karalių rūmus ir dar daug svarbių bei įspūdingų pastatų. Po įspūdingos dienos padėkojome gidei ir kupini įspūdžių išvykome namo į Lietuvą. Aplankyti tiek daug miestų buvo nuostabu, bet sugrįžti į namus visada smagiausia. Dėkojame mokytojoms už šią neįkainojamą patirtį.
Ugnė Plečkaitytė, IIIb kl.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.