Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį žuvusiųjų avarijose sumažėjo daugiau nei keturis kartus – nuo 760 iki 170. Tačiau šalyje vis dar yra vadinamųjų juodųjų dėmių, kuriose kasmet žūsta nemažai žmonių.
Avarijų sumažėjo
Juodoji dėmė – tai kelio ruožas, kuriame avaringumas didesnis ir rodikliai čia yra pasiekę arba net viršiję ribines reikšmes. Pagal reglamentą, juodosioms dėmėms priskiriami tie kelio ruožai, kuriuose per ketverius metus ne ilgesniame kaip 500 metrų atstume įvyksta ne mažiau nei keturi eismo įvykiai, kuriuose sužeidžiami ar žūsta žmonės.
Prieš dešimt metų tokių juodųjų dėmių Lietuvoje buvo beveik 200 ir ypač daug aplink didmiesčius. Vien aplink Vilnių jų buvo per 15, o magistralė „Via Baltica“ vadinta „mirties keliu“. Čia tragiškų avarijų įvykdavo itin dažnai.
Dabar Lietuvoje juodųjų dėmių nelikę nė dviejų dešimčių.
Tarp vis dar pavojingų ruožų yra kelių Vilnius–Utena ir Vilnius–Panevėžys atkarpos, keturios juodosios dėmės išskiriamos autostradoje Vilnius–Kaunas–Klaipėda, dar tiek pat – kelyje Panevėžys–Radviliškis–Šiauliai–Telšiai.
Likę pavieniai itin avaringi ruožai išsibarstę prie Marijampolės, Tauragės, Raseinių.
Būtina atsižvelgti
Apie juodąsias dėmes, o taip pat apie visus avaringesnius ir didesnį pavojų eismo dalyvių saugumui keliančius ruožus įspėja specialus kelio ženklas – juodas apskritimas baltame fone. Tokiu ženklu pažymėtame ruože reikia elgtis itin atsakingai.
Vienas esminių patarimų vairuotojams – stebėti kelio ženklus. Šalikelėje pastatyti kelio ženklai vairuotojus įprastai įspėja, kokie didžiausi pavojai gali tykoti konkrečioje kelio atkarpoje. Į tai būtina atsižvelgti.
Reikia suprasti, kad eismo dalyvių elgesys lemia, kuris kelio ruožas taps juodąja dėme ar bus išbrauktas iš jų sąrašo. Nors per dešimt metų pavojingų atkarpų skaičius sumažėjo, dėl mūsų pačių elgesio jų gali vėl padaugėti.
Parengta pagal pranešimus spaudai
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.