Andrius GRYGELAITIS
Dar visai neseniai Neringa Pangonytė vadovavo Šiaulių banko Marijampolės bei Vilkaviškio padaliniams. Šiandien jauna moteris „Žinių radijuje“ veda laidą, kurioje kalbina tokius pat pašnekovus, kaip ir ji pati, – metusius darbą ir pasinėrusius į savo svajonių veiklas.
Ėmė jaustis negerai
Vilkaviškyje gimusi ir augusi, o dabar Marijampolėje gyvenanti Neringa pastaruosius keletą metų sparčiai kilo karjeros laiptais. Didžiojoje Britanijoje baigusi grožinės kūrybos ir leidybos magistro studijas, 2014 metais Neringa grįžo gyventi į Lietuvą. Čia netrukus sulaukė pasiūlymo dirbti DNB banke, o nepraėjus nė dvejiems metams laimėjo konkursą į Šiaulių banko Marijampolės bei Vilkaviškio padalinių vadovo postą. Daugelis apie tokią karjerą greičiausiai galėtų tik pasvajoti, tačiau ilgainiui N. Pangonytė ėmė suprasti, kad vadovaudama bankui nesijaučia gerai. Vis dažniau jos galvoje ėmė suktis mintys mesti darbą ir užsiimti širdžiai mielomis veiklomis.
„Bankinis sektorius – materialus, jame pilna neigiamų emocijų. Nors vadovo darbas yra labai įvairus, tačiau pagrindinė funkcija – spręsti problemas. Aplinkiniai pastebėjo, jog dirbdama su šalutiniais projektais aš tiesiog švytėdavau, o kasdieninėje darbinėje veikloje buvau tarsi kitas asmuo. Darėsi vis sunkiau laviruoti. Reikėjo patenkinti banko lūkesčius, todėl teko įsijausti į tam tikrą vaidmenį ir siekti kuo geresnių rezultatų, bet kartu norėjosi būti visai kitur“, – prisiminė pašnekovė.
Nepaisant visko, darbas banke jai davė neįkainojamos patirties, suteikė vertingų finansų ir verslo sektoriaus žinių, padėjo užmegzti daugybę naudingų pažinčių.
Apie išėjimą iš banko Neringa rimtai ėmė galvoti nuo šių metų pradžios. Tiesa, ji nemanė, kad viskas rutuliosis taip greitai. Kaskart grįžti po savaitgalio į darbą darėsi vis sunkiau, įtampa darėsi nebepakeliama, o ir kūnas ėmė siųsti signalus, prireikė net medikų pagalbos. Galiausiai jauna moteris pasiryžo pokyčiams ir šių metų gegužės pradžioje vadovams pranešė apie norą pasitraukti iš pareigų. Šis sprendimas taip pat paskatino parašyti į „Žinių radiją“ elektroninį laišką, kuriame N. Pangonytė redakcijai pasiūlė savo autorinės laidos idėją.
Labai savikritiška
Šiandien Neringos balsą per „Žinių radiją“ galima išgirsti kiekvieną šeštadienį, 10 val. ryte, laidoje „Noriu daugiau“. Kas nespėja arba neturi galimybės tuo metu įsijungti radijo imtuvų, visus laidos įrašus gali susirasti internetinėje platformoje „YouTube“. Iš mūsų krašto kilusi jauna moteris kalbina tokius pačius kaip ji – metusius gerus darbus, atsisakiusius prestižinės karjeros galimybių ir pradėjusius įgyvendinti savo svajones. Kiekvienas pašnekovas kraštietei padeda tik dar labiau įsitikinti, kad išėjusi iš vadovaujamo darbo ji pasielgė teisingai.
„Net nesitikėjau, jog viskas vystysis taip greitai. Dažnai klausydavau „Žinių radijo“ ir kartais pasvajodavau apie nuosavą laidą. Tiesa, ilgai maniau, kad tai – ne man, kad tai – nepasiekiama. Parašiusi laišką, netrukus sulaukiau pakvietimo padaryti bandomąjį laidos įrašą. Po jo atėjusi redaktorė iš karto pasakė, jog viskas pavyko puikiai ir laidai bus skirtas eteris. Iš pradžių pasirašėme sutartį vasaros laikotarpiui, tačiau jau esame aptarę viską tęsti ir toliau, keisis galbūt tik eterio laikas“, – pasakojo N. Pangonytė.
Iš darbo banke ji išėjo birželio pabaigoje, o pirmoji autorinė laida „Žinių radijuje“ transliuota jau liepos 6 d. Pašnekovų Neringa ieško pati. Dabar dažnai pasiūlymų, ką vertėtų pakalbinti, pateikia patys radijo klausytojai. Kraštietė atskleidė, kad šiuo metu jau turi numačiusi bent 10 būsimų laidos herojų.
N. Pangonytė laidas įrašinėja Vilniuje jai ir pašnekovams patogiu laiku. Įprastai sostinėje Neringa praleidžia vieną dieną per savaitę ir per tą laiką stengiasi įrašyti vieną arba dvi laidas.
„Esu labai savikritiška. Dar prieš pradėdama dirbti „Žinių radijuje“ įdėmiai sekiau ir analizavau kitų radijo laidų vedėjų darbus. Kadangi man tai vis dar nauja patirtis, kaskart pasižiūriu ir savo įrašus. Pastebiu net menkiausius netikslumus, kreipiu dėmesį net į pačias mažiausias smulkmenas. Tai labai sunkus darbas – žiūrėti į save ir klausytis savo balso nėra įprasta, tačiau būtina, norint siekti profesionalumo. Po vienos iš laidų gavau keletą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pastabų. Labai tai vertinu. Visada stengiuosi mokytis iš savo klaidų. Vis dėlto „Noriu daugiau“ dėmesio centre – pašnekovai ir vis kitokios jų istorijos“, – pasakojo laidos vedėja.
Veda mokymus
Dar tuo metu, kai dirbo banke, Neringa po truputį ėmė įsitraukti į kitas veiklas, kurias vykdydavo vakarais ir savaitgaliais. Viena iš jų – motyvacinė programa, skirta pokyčių savo gyvenime norintiems, tačiau jų imtis nedrįstantiems asmenims. Anot kraštietės, yra daugybė žmonių, kurie kasdien eina į nemielą darbą, bet bijo ką nors keisti, nes galvoja, kad bus dar blogiau. Neringos teigimu, tai – blogas požiūris. Pokyčiai atveria daug naujų galimybių, o uždarius vienas duris visada atsidaro kitos. Vis dėlto motyvacinė programa yra ne tik apie pokyčius profesinėje srityje: dalyviai patys sprendžia, kuri gyvenimo sritis jiems kelia nerimą ir kokių pokyčių norėtųsi. Tai gali būti susiję ne tik su darbu, bet ir su santykiais, įvairia papildoma veikla, bendra savijauta ar gyvenimo kokybe.
Jauna moteris jau vedė dvejus trijų dalių mokymus, kurie pavadinti taip pat, kaip ir „Žinių radijo“ laida, – „Noriu daugiau“. Juose dalyvavo 15 žmonių grupės.
„Vesti panašaus pobūdžio interaktyvius mokymus man nebuvo naujiena. Dar dirbdama DNB banke kolegoms vedžiau asmeninės lyderystės kursus.
Per pastaruosius metus perskaičiau gal pusšimtį saviugdos, psichologinių bei motyvacinių knygų, daugelį dar nepažintų naujų metodų stengiausi išbandyti pati ir pagal tai dėliojau mokymų programą. Daliai žmonių jie tikrai padėjo, dalyviai pasiryžo pokyčiams.
Keletas iš jų, susipažinę kursuose, ėmė vykdyti bendrus projektus, o viena mergina net pati pradėjo vesti kiek kitokio pobūdžio mokymus“, – džiaugėsi pašnekovė.
Artimiausi Neringos vedami mokymai bus organizuojami spalio–lapkričio mėnesiais. Daugiau informacijos apie juos galima surasti prisijungus prie feisbuko grupės „Pokyčių klubas NORIU DAUGIAU“.
Atidarys studiją
Veiklų N. Pangonytei netrūksta ir daugiau. Viena iš jų – kilimų nėrimas. Šis pomėgis Neringai pamėtėjo ir dar vieną idėją.
Ieškodama studijos, kurioje profesionaliai galėtų nufotografuoti savo gaminius, ji ėmė galvoti apie tokios studijos Marijampolėje įkūrimą. Kuo toliau, tuo labiau ši mintis kraštietei nedavė ramybės, ir galiausiai ji ėmė ieškoti tinkamų patalpų. Tokias surado kone pačiame Marijampolės centre.
„Tai buvo visiškai apleistos, netvarkytos patalpos. Kai susisiekiau su jų savininku, paaiškėjo, jog tai – mano pažįstamas. Kartu ėmėme planuoti būsimus renovacijos darbus. Šiandien jie jau įgavę nemažą pagreitį. Tikiuosi, kad studija duris atvers jau šį rugsėjį“, – vylėsi pašnekovė.
Pirminė idėja gerokai išsiplėtojo, tad studija turės daugybę paskirčių. Joje vyks įvairūs meno, kultūros, muzikos renginiai, bus organizuojamos parodos, seminarai, plenerai, dailės terapijos seansai ir kt.
„Tai bus tarsi menininkų susibūrimo vieta. Dar kovo mėnesį kartu su vilkaviškietėmis Edita Ragažinskiene ir Egle Naujalyte įkūrėme Marijampolės menų ir renginių asociaciją. Tai – ne pelno siekianti organizacija, kuri ir rūpinasi šios studijos įkūrimu. Didžiąją dalį darbų atliekame už rėmėjų lėšas. Norisi, jog tai būtų didelio būrio bendraminčių bendras projektas“, – pasakojo Neringa.
Būtent šioje studijoje ji ves ir mokymus „Noriu daugiau“.
Nors darbą banke kraštietė paliko beveik prieš du mėnesius, iki pat dabar ji nė sekundę nesigailėjo dėl šio savo sprendimo. Priešingai, pašnekovė teigė tik dabar pradėjusi iš tikrųjų gyventi ir mėgautis tuo, ką daro.
Žmones, norinčius pokyčių savo asmeniniame, profesiniame gyvenime, N. Pangonytė ragino nedelsti ir priimti ryžtingus sprendimus, nes geresnio laiko kaip dabar nėra ir nebus.
„Daug ką atbaido finansinės aplinkybės. Žmonės bijo, jog metę darbus turės atsisakyti daugybės savo poreikių. Aš niekada pirmumo neteikiau pinigams. Esu įsitikinusi, kad jų galima užsidirbti ir užsiimant mėgstama veikla“, – teigė pašnekovė.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.