Toma BIRŠTONĖ
Šiais laikais turbūt nerastume tokių namų, kurie neturėtų automatinės skalbimo mašinos, mat sunkus darbas rankomis – praeitis. Bet šiame technologijų amžiuje kai kuriems žmonėms skalbimas namuose – per daug varginantis užsiėmimas, ypač jei nėra vietos skalbiniams džiovinti. Mūsų rajone įsikūrusi skalbykla „Baltas burbulas“ padeda spręsti šią problemą.
Paskatino tėvai
Skalbimo paslaugas teikiančios įmonės savininkės Gretos Gelgotaitės tėvai turi kaimo turizmo sodybą. Joje vyksta ne tik vestuvės, krikštynos, bet ir konferencijos bei vaikų vasaros stovyklos. Nors didžiosios šventės sodyboje įprastai vykdavo savaitgaliais, Greta pasakoja, kad dabar situacija keičiasi. Svečiai pastaruoju metu užplūsta taip gausiai, jog vasaros savaitgalių neužtenka. Žmonių susiėjimai čia rengiami ir darbo dienomis.
Norėdami klientams užtikrinti puikias sąlygas, sodybos šeimininkai susidūrė su problemomis. Namų sąlygomis skalbti, džiovinti ir lyginti didelį kiekį patalynės, rankšluosčių, staltiesių tapo labai sudėtinga. Šeima visus skalbinius veždavo į Marijampolę, bet tam reikėdavo skirti nemažai laiko ir degalų sąnaudų. Todėl tėvų paskatinta Greta nusprendė pasinaudoti Europos Sąjungos parama verslo kūrimui bei plėtrai kaime, kurią suteikė Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupė, ir atidarė skalbyklą.
Moderni įranga
Skalbimo paslaugas teikianti įmonė „Baltas burbulas“ įsikūrusi Užbalių kaime, Pajevonio seniūnijoje. Skalbykloje daug įrangos: čia sumontuotos kelios įvairios talpos skalbimo mašinos, džiovyklės, yra ir kalandras (lyginimo, džiovinimo, lankstymo mašina). Beje, didelės talpos pramoninė džiovyklė skalbinius ne tik išdžiovina, bet ir sunaikina įvairias bakterijas, ligų sukėlėjus. Pasak G. Gelgotaitės, įranga be vargo „susidoros“ su užuolaidomis, lovatiesėmis, pledais, antklodėmis, čiužinių užvalkalais ir kitais į buitinę skalbimo mašiną netelpančiais tekstilės gaminiais.
Svarbu paminėti, jog čia dirbančios moterys neturi sąlyčio su skalbimo priemonėmis, nes skalbykloje įrengti modernūs skalbimo koncentratą dozuojantys įrenginiai. Naudojamos profesionaliam skalbimui skirtos priemonės, siekiant nepažeisti audinio spalvos ir struktūros. Tai padeda ne tik užtikrinti skalbimo kokybę, bet ir paisyti ekologijos reikalavimų.
Nors skalbykloje didžiąją darbo dalį atlieka skalbimo, džiovinimo bei lyginimo mašinos, yra išlikę ir gana daug rankų darbo. Darbuotojos kruopščiai rūšiuoja ir paruošia išduoti klientams tuos skalbinius, kurių negalima lankstyti automatizuotai.
Skalbimas trunka apie valandą, o džiovinimas – 20 minučių. Pats sudėtingiausias ir ilgiausiai trunkantis procesas – lyginimas. Per dieną skalbykla vidutiniškai gali apdoroti apie 100 kilogramų skalbinių.
Išmėgino patys
„Pirmuosius skalbyklos gyvavimo mėnesius dažniausiai skalbėme patalynę, rankšluosčius, kėdžių užvalkalus, naudojamus tėvų kaimo turizmo sodyboje. Pradžioje vengėme teikti skalbimo paslaugas kitiems, nes bijojome sugadinti klientų skalbinius, nustatę netinkamą skalbimo ar per ilgą džiovinimo temperatūrą“, – pasakojo G. Gelgotaitė.
Anot merginos, ir dabar neretai reikia atidžiai įvertinti skalbiamą daiktą, kad jo nesugadintum. Būtina įžvelgti, kuris audinys gali nudažyti kitus skalbinius. Pasukti galvą tenka ir lyginant – ne visiems audiniams tinka didelis karštis.
Tik išmokusi tinkamai elgtis su skalbyklos įrenginiais, mergina išdrįso skambinti Marijampolės apskrityje įsikūrusioms kaimo turizmo sodyboms ir pasiūlyti skalbimo paslaugas.
Pasak Gretos, taip ji subūrė nuolatinių klientų ratą. Įmonė turi įsigijusi automobilį, todėl, jei klientai pageidauja, darbuotojos skalbinius gali paimti iš namų ar įmonių ir pristatyti atgal. Daugiausiai užsakymų „Baltas burbulas“ sulaukia nuo gegužės iki spalio mėnesio.
Tiki sėkme
G. Gelgotaitė prisipažįsta nesitikėjusi, jog verslo pradžia bus lengva. Merginos teigimu, skalbykla yra strategiškai nepatogioje vietoje, netoli pasienio, todėl geografinė padėtis trukdo teikti skalbimo paslaugas platesniam klientų ratui.
Pagrindiniai verslo reikalavimai – aukšta kokybė ir žema kaina, bet tai suderinti ne taip jau paprasta. Greta supranta, jog skalbimas nėra pirmo būtinumo paslauga, todėl žmonės bet kada gali jos atsisakyti.
Vis dėlto jaunoji verslininkė džiaugiasi, jog pastaruoju metu sulaukia vis daugiau užsakymų – ne tik iš sodybų savininkų, įmonių, bet ir iš pavienių žmonių. „Manau, kad ši paslauga labai patogi vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nevairuoja automobilių, sunkiau vaikšto, bet nori gyventi tvarkingai ir švariai“, – kalbėjo pašnekovė.
Mergina tiki savo verslo sėkme ir svarsto galimybę plėstis. Artimiausiu metu įmonė planuoja atsidaryti skalbinių surinkimo punktą Vilkaviškyje.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.