Į Vilkaviškio viešąją biblioteką atskubėję Vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio nariai su vadove Ilona Viltrakiene parengė vaidinimą pagal Pauliaus Norvilos vaikų Metų knygelę „Strykt pastrykt!“.
Tą dieną vyko baigiamasis Metų knygos rinkimų renginys. Su šiai akcijai parinktomis knygomis, autoriais ir balsavimo taisyklėmis supažindinti vaikus bibliotekininkės pradėjo jau nuo gruodžio pradžios. Jos lankėsi Vilkaviškio pradinėje mokykloje, miesto lopšeliuose-darželiuose „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“. Darželių ugdytinių piešiniai „Iliustruoju vaikų Metų knygelę“ dar visą vasario mėnesį puoš bibliotekos Vaikų literatūros skyrių.
Pasižiūrėti improvizacijos pagal linksmą P. Norvilos paveikslėlių knygą „Strykt pastrykt!“ į biblioteką atvyko Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 b klasės mokiniai ir jų mokytoja Violeta Mikalainienė. Renginio dalyviams buvo papasakota apie 15-tą kartą Lietuvoje vykstančius knygų rinkimus, kurie skatina žmones domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į įdomiausius, ryškiausius metų kūrinius, susipažinti su autoriais, populiarinti skaitymą kaip prasmingą veiklą.
Pradinukai sužinojo apie jauną keturių poezijos knygų suaugusiesiems autorių Paulių Norvilą, vaikų literatūroje debiutavusį su smagia ir kiek ironiška paveikslėlių knyga „Strykt pastrykt!“ Šiai knygelei iliustracijas nupiešė Jurga Šulskytė, o išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.
Knygelėje rašoma apie tai, kaip vieną dieną Kiškį aplanko geniali idėja parašyti knygą. Kiškio Stepono išgyvenimus, kai į knygos rašymą įsitraukia visi miško gyventojai, labai spalvingai ir įtaigiai perteikė vilkaviškiečių vaidinimas. Mintis „jei galiu parašyti knygą aš, tai gali ir tu“ yra labai galinga ir įkvepianti, skatinanti mus visus nenuleisti rankų, susidūrus su sunkumais.
Visus renginio dalyvius pakerėjo jaunųjų aktorių įsijautimas į vaidmenis, perteikiama nuotaika ir išgyvenimai. Improvizaciją pagal knygelę „Strykt pastrykt!“ sukūrė pati būrelio vadovė I. Viltrakienė, sugebėjusi perteikti ypatingą energiją, emociją, reginį, nepalikusius salėje abejingų.
Žiūrovams ir aktoriams dalijome skrajutes su informacija apie įdomiausių vaikų knygų penketuko autorius, jų kūrinius. Priminėme, kad už labiausiai patikusias knygas dar galima balsuoti iki vasario 14 d. interneto svetainėje www.metuknyga.lt, elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius.
Daugiausiai skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje vasario 20–23 dienomis.
Alvina RADŽVILIENĖ
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.