Toma BIRŠTONĖ
Kažkada klestėjusios komiso parduotuvės jau kurį laiką buvo užmirštos. Šiuo metu jos vėl populiarėja. Dabar komisai laikomi tikrais lobynais, kuriuose galima ne tik surasti vienetinių daiktų, bet ir įsigyti vardinių puošmenų iš viso pasaulio.
Dvejojo dėl pavadinimo
Ši tarpininkavimo parduotuvė yra įsikūrusi Gedimino gatvėje, Vilkaviškyje. Parduotuvės savininkė Aušra Keidošienė pirmą kartą į šį verslą buvo panirusi maždaug prieš 7 metus. Bet tuo pačiu metu Vilkaviškyje, toje pačioje gatvėje, atsidaręs antrasis komisas sukėlė nemažą konkurenciją ir po metų moteris uždarė savo parduotuvę.
„Supratau, kad dviejų komisų tokiame mažame mieste nereikia. Bet vėliau pasigailėjau, nes sulaukdavau nemažai skambučių su siūlymais priimti geros kokybės rūbus ar kitas prekes“, – pasakojo A. Keidošienė
Pasak moters, visą laikotarpį po uždarymo ji brandino idėją atidaryti parduotuvę iš naujo. Kadangi A. Keidošienė domisi mada, drabužiais, mėgsta apsilankyti kituose miestuose esančiuose komisuose, ji norėjo dirbti širdžiai mielą darbą ir prekiauti rūbais. Bet verslininkė susidūrė su dilema – nežinojo, kokį pavadinimą, o sykiu ir statusą suteikti parduotuvei.
Moteris norėjo šiuolaikiško, šiuo metu vis populiarėjančio butiko, bet jai nebuvo svetimas ir komiso pavadinimas. Butikuose dažniausiai prekiaujama vienetiniais žymių dizainerių ar prestižinių mados namų drabužiais ir aksesuarais. Tačiau reikėtų pastebėti ir tai, kad neretai pasitaiko atvejų, kai šios parduotuvės prekiauja ir dėvėtais drabužiais arba veikia komiso pagrindu ir jokių išskirtinių prekių klientams nesiūlo. Todėl Aušra nusprendė, jog savo parduotuvę pavadins „AK butikas-komisas“ ir prekiaus ne tik geros kokybės dėvėtais, bet ir naujais rūbais.
Kelia reikalavimus
Pasak parduotuvės savininkės, parduoti ji priima moteriškus ir vaikiškus drabužius, avalynę ir aksesuarus. Priimdama prekes pardavėja prie prašomos kainos prideda trisdešimties procentų prekybinį antkainį ir du mėnesius prekyboje laiko atneštus rūbus. Visada pasirašoma ir komiso sutartis. Pasak Aušros, ji pirmenybę teikia vardiniams bei originaliems drabužiams ir priima tik kokybiškas prekes, nes nenori apsikrauti nereikalingais daiktais ir turėti eilinę dėvėtų rūbų parduotuvę.
Parduoti savo daiktus atnešantys žmonės, pasak komiso savininkės, labai skirtingi: nuo jaunimo iki senjorų. Dalis klientų – moterys, kurios nusiperka dailių drabužių, tačiau kartą ar du juos apsivilkusios daugiau tais pačiais apdarais puoštis nebenori. Todėl vilkaviškiečiai, kurie apsilanko butike-komise džiaugiasi, jog mieste yra tokia parduotuvė, kuri priima naujus arba tik keletą kartų dėvėtus drabužius.
Kaina, pasak komiso savininkės, priklauso nuo daikto kokybės ir vertės. Pasitaiko atvejų, kai klientai atneša garsių dizainerių drabužių, tad jie ir kainuoja daugiau. Pirkėjai vis drąsiau derasi. Kai kurie iš jų tikisi po ilgų derybų daiktą nusipirkti žymiai pigiau.
„Jeigu prekės nenuperka ilgą laiką, pats savininkas sutinka mažinti kainą. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai ir pirkėjas paprašo sumažinti kainą. Tuomet skambinu prekės savininkui ir jam sutikus parduodu už žemesnę“, – apie darbo subtilybes pasakojo A. Keidošienė.
Prekyba internetu
Pastebėjusi tendenciją, kad Lietuvoje sparčiai populiarėja internetinė prekyba, kuriasi vis daugiau elektroninių parduotuvių, A. Keidošienė nusprendė, jog reikia sukurti paskyrą feisbuke savam komisui bei prekiauti rūbais ir internetu.
„Toks prekybos būdas labai išpopuliarėjo. Tikrai nemažą dalį drabužių parduodu internetu. Žmonėms tai labai patogu, nereikia eiti iš namų, o pasirinkimas tikrai vilioja“, – pasakojo A. Keidošienė
Parduotuvėje rūbais prekiaujama pagal sezoniškumą. Pasak savininkės, netrukus planuojama žiemos kolekciją pakeisti į pavasario, taip pat prekiauti kokybiškais žinomų firmų drabužiais. Į komisą vis dažniau kreipiasi mamos, kurios nori įsigyti savo atžaloms rūbų už prieinamą kainą. Deja, šių drabužių pasiūla nėra didelė.
Originalumą itin vertinanti ir pati puoštis mėgstanti A. Keidošienė tikino, jog reikia tikėti tuo, ką darai, negirdėti skeptiškų kalbų ir nebijoti rizikuoti, tuomet verslas klostysis puikiai.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.