Tapkime draugais!

Atšauktas renginys ar kelionė. Ką daryti?

Paskelbė:

Paskelbta:


Dėl karantino Lietuvoje neįvyko daugybė numatytų renginių: koncertų, varžybų, spektaklių ir kt. Vieni pinigus už bilietus nutaria paaukoti menininkams ar sportininkams, kiti norėtų juos atgauti ir galbūt ateityje, atšaukus apribojimus, įsigyti naujų bilietų. Ką daryti tokiu atveju?


Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pataria sekti renginių organizatorių bei bilietų platintojų viešai skelbiamą informaciją apie atšaukiamus arba atidedamus renginius bei pinigų grąžinimą.

Turintiesiems bilietus reikėtų įvertinti savo galimybes dalyvauti renginyje nukėlus jį vėlesniam laikui, pasibaigus karantino ribojimams, jei paslaugų teikėjas numato tokią galimybę, ar priimti kitokį renginio organizatoriaus pasiūlymą (pavyzdžiui, stebėti renginį virtualiai ir pan.).

Nesant galimybių renginį surengti vėliau ar turintiems bilietus asmenims atsisakius alternatyvaus pasiūlymo, jie turi raštu kreiptis į renginio organizatorių dėl pinigų grąžinimo.

Pažymėtina, kad renginio organizatorius, remdamasis nenugalimos jėgos aplinkybėmis, gali nukelti prievolių vykdymą, t. y. pinigų grąžinimą, iki kol šios aplinkybės pasibaigs.

Nepavykus išspręsti klausimo geranoriškai, vartotojas turi teisę kreiptis į VVTAT. Šiuo atveju reikia pateikti prašymą, kreipimosi į paslaugos teikėją kopiją, paslaugos teikėjo atsakymo kopiją, bilietų kopijas bei pinigų sumokėjimą už paslaugas patvirtinančio dokumento kopiją el. paštu tarnyba@vvtat.lt arba raštu adresu: Vilniaus g. 25, Vilnius.

Dėl judėjimo apribojimų visame pasaulyje neįvyks ir daugybė iš anksto suplanuotų kelionių. Tokiais atvejais vartotojams pirmiausia patariama kreiptis į kelionių organizatorių ar pardavimo agentą ir ieškoti galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą, t. y. ieškoti abiem šalims tinkamo sprendimo.

Jei kitos alternatyvos su kelionių organizatoriumi ar kelionių pardavimo agentu rasti nepavyksta, vartotojas turi teisę kreiptis į paslaugos teikėją raštu, prašydamas nutraukti organizuotos turistinės kelionės sutartį ir grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio. Atkreiptinas dėmesys, kad ši rekomendacija galioja tik dėl tų kelionių, kurios atšauktos dėl ekstremalios situacijos, ir dėl kurių pateiktos Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos nevykti į užsienio valstybes. Pažymima, kad šioje situacijoje, nulemtoje nenugalimos jėgos aplinkybių, nėra kelionių organizatorių kaltės, todėl svarbu išlaikyti protingą pusiausvyrą tarp vartotojų teisių ir verslo prisiimtų įsipareigojimų. Vartotojai raginami siekti taikaus šalių susitarimo ir įvertinti galimybes dėl sutarties pakeitimo, o sutarties nutraukimą naudoti tik kaip galutinę priemonę, neradus kitų bendrai priimtinų sprendimo būdų.

Kaip ir renginių atšaukimo atveju, kelionių organizatoriai, remdamiesi nenugalimos jėgos aplinkybėmis, gali nukelti prievolių vykdymą, t. y. pinigų grąžinimą, iki kol pasibaigs nenugalimos jėgos aplinkybės. VVTAT specialistai, suprasdami rizikas turizmo rinkai, prašo vartotojų supratimo tiek dėl ilgesnių atsakymų, tiek dėl pinigų grąžinimo terminų.

Vartotojui ir paslaugų teikėjui nepavykus išspręsti klausimo geranoriškai, klientas turi teisę kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl ginčo sprendimo alternatyvia (ne teismo) tvarka el. paštu tarnyba@vvtat.lt arba raštu adresu: Vilniaus g. 25, Vilnius.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content