Tapkime draugais!

Žurnalus kolekcionuojanti tinklaraštininkė rekomenduoja skaityti lėtai

Paskelbė:

Paskelbta:


Toma BIRŠTONĖ

Vilkaviškietė Diana Kijauskaitė laisvalaikiu dažnai skaito įvairus žurnalus, nes per dešimtmetį jų prikaupė jau ne vieną šimtą.

Susidomėjo paauglystėje

Skaityti žurnalus Diana pradėjo dar vaikystėje. „Puikiai pamenu, kaip mama laisvalaikiu skaitydavo įvairius žurnalus. Turbūt matydama tokį pavyzdį pradėjau juo sekti“, – svarstė D. Kijauskaitė.

Būdama dešimtoje klasėje mergina pradėjo pirkti tuo metu pasirodžiusį lietuvišką mados žurnalą „L’Officiel“. Pasak D. Kijauskaitės, leidinio turinys buvo kokybiškas, jame buvo galima rasti daug įdomių straipsnių. Žurnalą ji prenumeravo ir kaupė iki pasikeičiant jo redakcijai ir turinio koncepcijai.

Vėliau vilkaviškietė susidomėjo ir populiariais užsienio spaudos leidiniais. Pradėjusiai keliauti po Europą žurnalas jai tapo vienu būtiniausių oro uosto pirkinių. „Didesniuose oro uostuose galima įsigyti kokybiškų, įdomių ir nematytų nišinių leidinių. Keliaudama neperku suvenyrų ar kitų smulkmenų, todėl kokybiškam žurnalui nepagailiu net dvidešimt eurų“, – pasakojo D. Kijauskaitė.

Oro uostuose pirkti užsienio mados ir gyvenimo būdo leidiniai, tokie kaip britiški „Oh Comely“, „Porter“, amerikietiški „Vogue“, daniškas „Kinfolk“, australiškas „Womenkind“ ir vokiškas „She’s Mercedes“, papildė D. Kijauskatės kolekciją. Nors didelę dalį Dianos kolekcijos sudaro užsienietiški žurnalai, tačiau retkarčiais ji skaito ir lietuviškus. Vieni įdomiausių, pasak jos, „Lamų slėnis“, „Kultūros barai“ ir „Cikados“

Įkvepiančios istorijos

Pamačiusi ryškiaspalvį leidinį mergina nepuola jo pirkti iš karto. Dažniausiai pirkinio pasirinkimą lemia įdomus turinys ir nepriekaištingas dizainas.

Kaip pasakojo Diana, dažnai kai kurių žurnalų puslapiai būna skirti mėnesio išplėstinei temai. Pavyzdžiui, kaip verslą kuria ir save iš naujo atranda vyresnės nei penkiasdešimties metų moterys arba kaip jauna, vos trisdešimties sulaukusi tailandietė įkūrė nuosavą restoraną ir gavo prestižinį bei visų kulinarų trokštamą apdovanojimą – „Michelin“ žvaigždę.

„Šiuo metu dažnai skaitau apie feministines idėjas. Lietuvoje dauguma penkiasdešimtmečių ir vyresnio amžiaus moterų yra linkusios save nuvertinti. Užsienio leidiniuose atrandu daugiau laisvo mąstymo vyresnio amžiaus moterų, kurioms gyvenimas prasideda tarsi iš naujo: būdamos daugiau nei penkiasdešimties įkuria naujus verslus ar smalsiai pradeda visiškai nepažintą naują veiklą. Manau, jog įkvepiančių istorijų turėtų būti publikuojama kuo daugiau“, – pasakojo Diana.

Kolekcininkė minėjo, jog retai skaito spaudą, kurioje publikuojamos pikantiškos įžymių žmonių gyvenimo detalės. „Skaitant man patinka įsigilinti į turinį ir idėjas, o geltonoji spauda – kelių minučių skaitinys. Ji egzistuoja ne be reikalo, tačiau, manau, šiems skaitiniams nevertėtų skirti daug dėmesio“, – teigė kolekcininkė.

Nors ir turi sukaupusi nemažą žurnalų kolekciją, Diana dažniausiai skaito tik savaitgaliais. „Šiokiadieniais dirbu, sportuoju ar užsiimu kitais buities rūpesčiais, tačiau savaitgalio rytai skirti skaitymui. Tai tarsi ritualas ar meditacija“, – pasakojo D. Kijauskaistė.

Perskaičiusi straipsnius apie įvairias asmenybes mergina kai kurias idėjas ar gyvenimo būdo principus pritaiko sau. O išskirtines asmenybes ji vadina „mėnesio įkvėpėjais“.

Sukūrė tinklaraštį

Prieš metus Dianai kilo idėja, jog reikia susikurti socialinio tinklo „Instagram“ paskyrą ir aprašinėti įvairius žurnalus ar straipsnius.

Kas mėnesį leidžiami periodiniai leidiniai, pasak Dianos, skatina žmones skaityti naujai pateiktą informaciją, o daugybė įdomių straipsnių taip ir lieka neperskaityti.

„Noriu supažindinti skaitytojus su kokybiškais leidiniais, įvairiomis istorijomis bei jų autoriais. Tai lyg dienoraščio pildymas su nuotraukomis. Taip ir gimė idėja tinklaraštį pavadinti „Reading Slowly“ (ang. skaitymas lėtai), – pasakojo D. Kijauskaitė.

Asmeninį internetinį dienoraštį pildanti Diana nesiekia suburti kuo daugiau sekėjų. Beje, beveik visus postus tinklaraštininkė rašo anglų kalba. „Man smagu atsidarius paskyrą rasti asmenybių aprašymus, prisiminti jų nuveiktus darbus ar idėjas. Kadangi mano sukurta anketa yra visiems prieinama, todėl džiaugiuosi, jeigu aprašymais domisi ir kiti“, – pasakojo tinklaraštininkė.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content