Eglė KVIESULAITIENĖ
Dovanų kuponą romantiškam poilsiui gimtadienio proga gavusi pora pasijuto apgauta. Jauni vilkaviškiečiai įsitikinę, kad paslaugos teikėjai dovanų kuponus įsigijusių klientų nelaiko lygiaverčiais su tais, kurie už paslaugas moka grynuosius.
Žadėjo romantiką
Į redakciją kreipusis vilkaviškietė Greta pasakojo labai nudžiugusi, kai gimtadienio proga gavo „Dovanų salos“ kuponą apsistoti „Sofijos rezidencijoje“ Birštone. Dviem žmonėms skirto kupono programa vadinosi „Išskirtinai romantiška“. Porai priklausė nakvynė pasirinktame žiedlapiais dekoruotame didikų kambaryje, pusryčiai tiesiai į lovą arba restorane, valanda dviviečiame pirties ir baseino komplekse su vaistažolių arbata, pusvalandis SPA grožio ir sveikatingumo kapsulėje ir tokios pačios trukmės atpalaiduojantis relaksacinis masažas.
Kupone buvo nuoroda, jog jis galioja visomis savaitės dienomis, mat pora – dirbantys žmonės, tad išvykti gali tik savaitgaliais. Ne paslaptis, kad visomis savaitės dienomis galiojantys kuponai yra brangesni.
Poros planus išvykti romantiško poilsio pristabdė pasaulį užklupęs koronavirusas. Vieną kovo mėnesio savaitgalį Birštone turėjusi poilsiauti pora į „Sofijos rezidenciją“ negalėjo nuvykti dėl karantino. Su vilkaviškiečiais susisiekusi viešbučio registratorė pranešė, jog rezervacija perkeliama. Tačiau karantinas taip greitai nesibaigė, kaip daugelis tikėjosi.
– Kai paskambinau į „Sofijos rezidenciją“ ir paklausiau, į kurį savaitgalį galėčiau persikelti rezervaciją, registratorė patikino, kad kol viešbučiams ir sanatorijoms karantinas neatšauktas, nieko neregistruoja. Tad pasiūlė skambinti iškart po karantino, – pasakojo Greta.
Vietų yra ne visiems
Jauna moteris paklausė registratorės ir paskambino iškart, kai švelninant karantiną buvo leista viešbučių veikla.
Registratorė pasidžiaugė, kad kol kas turi daug vietų ir pora gali rinktis bet kurį savaitgalį. Tačiau pranešus, kad jauni žmonės mokės ne tiesiai viešbučiui, o turi dovanų kuponą, registratorės entuziazmas iš karto dingo. Ji pasakė, kad su kuponais priimti vasarą negali, nebent darbo dienomis. Poilsiui su kuponu savaitgaliui pora galėtų atvykti nebent nuo spalio mėnesio, kai bus mažesnis viešbučio užimtumas.
Išgirdusi tokį akibrokštą vilkaviškietė sutriko. Ji negalėjo patikėti, kad kuponus įsigyjantys klientai yra mažiau laukiami, negali pasirinkti norimos datos ir turi viešbutį „užpildyti“ tuomet, kai jis ištuštėjęs.
Greta sakė, kad gal būtų nurijusi karčią piliulę ir sutikusi poilsiauti spalį, tačiau jos kuponas galioja tik iki rugsėjo.
Pamaniusi, kad jos draugas Povilas sugebės išsireikalauti jiems priklausančią paslaugą, pasiūlė vaikinui paskambinti į „Sofijos rezidenciją“.
Atsiliepusi maloni registratorė dar kartą patvirtino, kad vietų norimam savaitgaliui yra. Bet išgirdusi apie kuponą iškart paneigė, ką pasakiusi. Pabandžius išsiaiškinti, kodėl taip apgaudinėjami klientai, registratorė prasitarė, jog toks viešbučio administracijos įsakymas, o įspėjus, kad pokalbis įrašinėjamas, išvis nutrenkė ragelį.
Pinigai negrąžinami
Pora bandė kreiptis ir į interneto parduotuvę „Dovanų sala“, iš kurios įgytas kuponas. Išaiškinę priežastį jauni žmonės prašė grąžinti pinigus, kad galėtų tiesiai iš viešbučio įsigyti poilsį vasaros savaitgaliui. Tačiau gavo atsakymą, jog pinigai negrąžinami, buvo siūloma pakeisti kuponą jo galiojimo metu kitoms pramogoms.
„Dovanų salos“ interneto svetainės administratorius elektroniniame laiške, siųstame Gretai, patvirtino, kad „dovanų kuponų sukomplektuotiems pasiūlymams viešbutis vasaros savaitgaliams vietų neturi“.
– Esu iš savo draugės girdėjusi panašią istoriją. Ji mane iš karto nuteikė, kad nesitikėčiau, jog su dovanų kuponu viešbutyje ar sanatorijoje galėsiu rinktis poilsį norimu metu. Juk už kuponą pinigai jau sumokėti, jie niekur nedings, tad tokiam klientui siūlomos nepaklausios datos. O vasaros savaitgaliai – geidžiamiausios dienos, kurias ir taip pavyks parduoti. Be to, dalį už dovanų kuponą sumokėtos sumos pasilieka tarpininkas, tad viešbutis gauna mažesnį pelną, nei parduodamas paslaugą tiesiogiai, – svarstė Greta.
Dovanų kupono pardavėjai siūlo alternatyvą
Išklausę jaunų žmonių skundą susisiekėme su „Sofijos rezidencijos“ administratore Vaida Lėckiene. Ji patikino, kad klientai, turintys dovanų kuponus, lygiai taip pat laukiami kaip ir tie, kurie patys perkasi viešbučio paslaugas. Administratorė bandė įtikinti, jog įvyko nesusipratimas ir taip būti negalėjo, kad viešbutyje esant laisvų vietų būtų ignoruojami dovanų kuponus turintys klientai.
V. Lėckienės manymu, tokiu atveju, kai dėl viešbučio užimtumo klientas negali gauti norimos paslaugos, dovanų kuponą pardavusi įmonė turėtų grąžinti pinigus.
UAB „Baltic Commerce“, kuriai priklauso portalas „Dovanų sala“, vadovas Vainius Žalimas pripažino, kad situacija nėra normali ir klientas turi gauti tokią paslaugą, kokią įgijo.
– Mes su „Sofijos rezidencija“ dirbame pagal bendradarbiavimo sutartį ir jie patys nustato paslaugos kainą – poilsiui savaitgaliais ji didesnė nei darbo dienomis, – sakė V. Žalimas. – Klientai negali būti skirstomi į turinčius dovanų kuponą ir perkančius tiesiogiai. Mes galime tik atsiprašyti, kad žmonės patyrė nepatogumų, ir pratęsti kuponą arba pakviesti rinktis kitą mūsų siūlomą viešbutį ar pramogas.
V. Žalimas patarė visuomet kilus problemų su viešbučiais ar kitais paslaugų teikėjais pirmiausia kreiptis į kuponą pardavusią įmonę.
– Mes pinigus verslo partneriams pervedame tik tada, kai yra suteikta paslauga. Todėl kai kliento netenkina teikiama paslauga, visuomet galime pasiūlyti alternatyvą, – vartotojams aiškino „Dovanų salos“ vadovas.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.