Jau visai netrukus startuos naujasis Eurolygos sezonas, ta proga aptarsime keturis klubus, kurie turi realiausius šansus kitąmet iškovoti trofėjų. Deja, Kauno „Žalgirio“ tarp šių komandų nėra, bet vieną lietuvišką akcentą visgi turime.
Šarūno Jasikevičiaus „Barcelona“
Šarūnas Jasikevičius šią vasarą visgi ryžosi palikti Kauno „Žalgirį“ ir stojo už „Barcelona“ klubo vairo. Realu, kad jau pirmajame savo, kaip trenerio, sezone užsienyje Šaras iškovos Eurolygos trofėjų.
Dar 2019 metų vasarą „Barca“ kardinaliai atnaujino savo sudėtį pasikviesdama visą būrį Eurolygos žvaigždžių. O didžiausia vyšnia ant torto tapo kontraktas su Nikola Mirotičiumi. Puikiai NBA lygoje rungtyniavęs krepšininkas dėl šeimyninių priežasčių nusprendė grįžti į Ispaniją ir be jokios abejonės yra pati ryškiausia žvaigždė Senajame žemyne.
Pirmąjį sezoną šiai komandai kiek stigo susižaidimo, bet dabar viskas turėtų būti kitaip. Be to, vasarą klubą papildė ir geriausias paskutinių metų Eurolygos įžaidėjas Nickas Calathesas, tad dabar komanda praktiškai neturi silpnų vietų. BlackJack taisyklės ne krepšinis, bet žaidimas turėtų būti panašus į „Barcos“.
Stabilumą išlaikanti Madrido „Real“
Madrido „Real“ jau beveik dešimt metų diktuoja madas Europoje. Pagrindinė šios komandos stiprybė – praktiškai nekintanti sudėtis. Madridui pavyko sukurti dinastiją, kai išeinantys lyderiai yra pakeičiami jaunais žaidėjais, o jų asimiliacija į sudėtį įvyksta labai natūraliai.
Dauguma žaidėjų kartu rungtyniauja ne vienerius ir net ne trejus metus, todėl vienas kitą supranta tiesiog iš pusės judesio. Tiesa, šiuo metu „Real“ gali būti pagrįstai šiek tiek sutrikusi.
Realu, kad Ispanijos sostinės komandos stovyklą gali palikti lyderis Facundo Campazzo. Mažylis iš Argentinos trokšta išbandyti jėgas NBA, o jeigu jis galiausiai nuspręstų palikti „Real“, rasti pamainą tokiam krepšininkui gali būti praktiškai neįmanoma.
Maskvos CSKA renensansas
CSKA prieš daugiau nei metus tapo čempione, o kadangi praėjęs sezonas taip ir nebuvo užbaigtas, šį trofėjų savo rankose išlaikė iki šiol. Visgi, pernai CSKA buvo gerokai pasikeitusi ir, turbūt galima sakyti, susilpnėjusi.
Šią vasarą viskas vėl pasikeitė iš esmės. CSKA į savo gretas prisivilioji dvi Eurolygos žvaigždes – Tornike Shengelija perėjo iš Vitorijos „Baskonia“, o Nikola Milutinovas sutiko palikti Pirėjo „Olympiakos“. Šiuos krepšininkus prijungus prie Mike‘o Jameso ir Willy Clyburno, mes ir vėl turime vieną pajėgiausių sudėčių Europoje.
Sunku pasakyti kaip greitai šiam naujam ketvertui pavyks susižaisti, tačiau bent jau finaliniame ketverte CSKA tikrai turėtume matyti.
Svajonės siekianti „Anadolu Efes“
Stambulo „Anadolu Efes“ praėjusiame Eurolygos sezone žaidė tiesiog puikiai. Būtent ši komanda buvo pirmoji turnyrinėje lentelėje ir turėjo svajonę į viršų kelti Eurolygos trofėjų. Deja, šį planą sustabdė pandemija.
Pagrindinis „Efes“ tiksas tarpsezonyje buvo išsaugoti komandos lyderius ir tą komandai padaryti pavyko. O svarbiausia, jog kontraktą pratęsti sutiko Shane‘as Larkinas, kuris tapo brangiausiai apmokamu krepšininku Senajame žemyne.
Sunku pasakyti ar „Efes“ pavyks tokią formą išlaikyti antrus metus iš eilės, bet bent jau mikroklimatas šioje komandoje yra praktiškai idealus. Tai gali turėti didelę įtaką sėkmingiems rezultatams.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.