Tapkime draugais!

Ar visada verta pasikliauti reklama?

Paskelbė:

Paskelbta:


Po švenčių žmonės stengiasi kuo greičiau atsikratyti priaugtų kilogramų, todėl dažnas vietoje fizinio aktyvumo didinimo ar mitybos pokyčių susigundo įsigyti siūlomų maisto papildų, garantuojančių greitą svorio sumažėjimą. Ar iš tikrųjų šie papildai tokie veiksmingi?

Abejonių kelia svorį mažinančių maisto papildų reklamoje ar etiketėse žadamas jų efektyvumas ir greiti rezultatai. Siūlant vartoti papildus dažnai nurodomas netgi konkretus kilogramų kiekis, kuris lengvai, be pastangų turėtų nukristi per palyginti trumpą laikotarpį, net nepakeitus gyvenimo įpročių. Pavyzdžiui, reklamoje rašoma: „Jūsų svoris per pirmąsias 72 vartojimo valandas sumažės ne mažiau kaip 3 kg“ arba „Jūs neteksite svorio, net jeigu valgysite ir mankštinsitės tiek pat, kiek iki vartojimo…“.

Sveikatos specialistai vienbalsiai teigia, kad efektyviausiai svorį sureguliuoja sveikas gyvenimo būdas ir teisingi mitybos įpročiai. Vienas atskiras produktas negali nulemti svorio metimo greičio ar atsikratytų kilogramų kiekio. Toks teigimas – niekuo nepagrįstas vartotojų apgaudinėjimas ir yra draudžiamas pagal įstatymus.

Užuot tikėjus stebuklingomis tabletėmis, protingiausias būdas mesti svorį – valgyti mažiau ir kuo įvairesnio maisto bei mankštintis ir judėti, kad išnaudotumėte energijos daugiau nei suvartojote kalorijų. Europos Sąjungoje maisto papildų reklamoje neleidžiama vartoti teiginių, nurodančių, kiek ir kaip greitai galima numesti svorio. Teiginius, susijusius su lieknėjimu, leidžiama naudoti botaninės kilmės medžiagoms, tačiau taip pat draudžiama nurodyti konkrečius svorio kiekius ir terminus. Europos Komisija patvirtino teiginį apie medžiagą – gliukomananą, turinčią poveikį kūno svoriui, jei laikomasi nedidelės energinės vertės dietos. Šį teiginį galima naudoti ženklinant produktus, savo sudėtyje turinčius gliukomanano.

Vartotojai, užsisakantys paštu ar internetu tokių maisto papildų, turėtų reikalauti tikslios informacijos apie perkamų gaminių sudėtį.

Pagal platintojų nurodytą informaciją reikėtų patikrinti, ar įmonė gamintoja realiai egzistuoja ir ar vartotojas, nusivylęs produkto kokybe ar pan., turės galimybę grąžinti prekę bei atgauti sumokėtus pinigus.

Vartotojai, kurie jaučiasi platintojų apgauti, gali apie tai pranešti teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms arba paskambinti nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40 403.

Valstybinės maisto ir veterinarijos
tarnybos inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content