Tapkime draugais!

Savivaldybių atstovai priešinasi urėdijų naikinimui

Paskelbė:

Paskelbta:



Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdyje aptartos regiono plėtros kryptys. Apskrities savivaldybių atstovai, apsvarstę numatomą valstybinių miškų valdymo reformą, įžvelgė jos neigiamų padarinių ir nutarė kreiptis į aukščiausias šalies valdžios institucijas.

Posėdyje dalyvavo ir kartu su Tarybos nariais regionui aktualius klausimus aptarė Seimo narys Dainius Gaižauskas bei Vidaus reikalų ministerijos atstovai. Kaip informavo Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Jakavonienė, į posėdį susirinkę Marijampolės apskrities savivaldybių atstovai didžiausią dėmesį sutelkė į siūlomą valstybinių miškų valdymo reformą. Ją posėdyje išsamiai pristatė ir įvardijo galimus neigiamus padarinius savivaldybėms bei regioninei politikai Kazlų Rūdos savivaldybės meras Vytautas Kanevičius.

Kazlų Rūdos savivaldybės vadovas paaiškino, kad Seimo pavasario sesijai ruošiamos valstybinių miškų valdymo pertvarkos esmė – panaikinti esamas urėdijas ir įsteigti vieną centralizuotą įmonę. Jis atkreipė dėmesį, kad siūloma reforma prieštarauja decentralizacijos ir regioninės politikos principams ir gali pakenkti ne tik valstybiniams miškams, bet ir savivaldybių, jose gyvenančių miškų ūkio specialistų, smulkiųjų medienos perdirbėjų bei plačiosios visuomenės interesams.

Vytautas Kanevičius akcentavo, kad ypač skaudžius reformos padarinius pajus urėdijas turinčios mažosios savivaldybės, kuriose neišvystyta pramonė, funkcionuoja tik biudžetinis, švietimo, kultūros ir paslaugų sektorius. Jose miškų urėdijos yra vienos iš pagrindinių vietos biudžetą papildančių, gyventojų užimtumą bei socialines garantijas užtikrinančių įmonių.

Siekdami išsaugoti esamų ir pelningai dirbančių miškų urėdijų savarankiškumą, materialinę techninę bazę, dešimtmečiais sukauptą turtą ir darbo kolektyvus

Marijampolės regiono plėtros tarybos nariai nepritarė siūlomai pertvarkai. Jie vienbalsiai nutarė kreiptis į Seimo pirmininką Viktorą Pranskietį, Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Kęstutį Mažeiką bei Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentą Ričardą Malinauską ir išsakyti savo poziciją.

Posėdyje dalyvavęs Seimo narys D. Gaižauskas teigė, kad rūpimi klausimai dėl valstybinių miškų valdymo reformos galėtų būti detaliai aptarti regione, pasikvietus aplinkos ministrą Kęstutį Navicką ir Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininką Kęstutį Mažeiką. Tarybos nariai, atsižvelgdami į šį pasiūlymą, nusprendė šį klausimą aptarti kartu su kompetentingais atstovais kitame posėdyje, kuris vyks vasario mėnesį.

Regioninės plėtros kryptis posėdyje pristatė vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys. Siekdamas užmegzti dialogą su regionais ir spręsti čia kylančias problemas jis teigė susitiksiantis su visų regionų plėtros tarybomis. Viceministras akcentavo, kad ateityje nacionalinis lėšų planavimas turėtų vykti atsižvelgiant į regioninį planavimą, stiprinant regionų vaidmenį, skatinant jų specializaciją, identifikuojant regiono stipriąsias puses, kad būtų kryptingai panaudojamos lėšos. Jis pabrėžė ir tai, kad turi būti aktyvinamas visuomenės dalyvavimas svarstant regionui rūpimus klausimus.

Posėdyje taip pat buvo apsvarstytas klausimas dėl atstovų delegavimo į Marijampolės regiono integruotos teritorijų vystymo programos įgyvendinimo koordinavimo darbo grupę. Pasikeitus Tarybos sudėčiai vietoj ankstesnio nario į šią darbo grupę vienbalsiai deleguotas Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content