Tapkime draugais!

Atsigavimas po treniruočių: Efektyvios strategijos ir produktai

Paskelbė:

Paskelbta:


Atsistatymas po treniruotės yra vienas svarbiausių sportininkų rutinos elementų. Intensyvios treniruotės metu raumenys pavargsta, jūsų kūnas degina kalorijas, o prakaituodami netenkate skysčių, kas lemia organizmo dehidrataciją.

Taigi, net jei jums atrodo, kad jaučiatės gerai ir kitą dieną vėl būsite kupini energijos, vis tiek turite pasirūpinti savo kūnu po treniruotės. Kitu atveju, tinkamai nepailsėjus ir neatsigavus jūs rizikuojate savo sveikata: gali nusilpti jūsų imunitetas, atsirasti didesnė traumų tikimybė bei sumažėti treniruočių efektyvumas.

Nesvarbu, ar esate rimtas sportininkas, ar tiesiog bandote palaikyti gerą fizinę formą savo malonumui, labai svarbu pasirūpinti savo organizmu po treniruotės, kad atgauti energiją ir tinkamai paruošti jūsų kūną tolimesnėms treniruotėms.

Kaip greitai atsistatyti po treniruotės: naudingi patarimai

Mityba

Kaip greitai atsigaus jūsų kūnas ir raumenys, priklauso nuo to, kaip valgysite. Mityba turi būti subalansuota, joje turi būti gausu baltymų, riebalų, angliavandenių, skaidulų, vitaminų, mikroelementų.

Fizinio aktyvumo metu organizmas išeikvoja daug energijos, kurią vėliau būtina atstatyti. Pavyzdžiui, po treniruotės galite išgerti baltyminį kokteilį. Taip padėsite kūnui įgyti jėgų ir greičiau atsistatyti raumenims.

Papildai atsistatymui

Po intensyvaus fizinio krūvio organizmui sunku atsigauti, o raumenų skausmas taip pat nepraeina akimirksniu. Tačiau šią problemą efektyviai išsprendžia papildai sportuojantiems , skirti atsigauti po treniruotės:

Baltymai. Tai yra raumenų augimo ir atsistatymo pagrindas. Geriausia baltyminį kokteilį išgerti praėjus 30 minučių po treniruotės ir prieš miegą.

BCAA amino rūgštys. Aminorūgščių kompleksas yra būtinas raumenų masės augimui bei jų atsistatymui po treniruočių. Šių papildų dėka sumažėja raumenų skausmas, o vėlesnės treniruotės tampa daug efektyvesnės. BCAA reikia vartoti prieš ir po ėjimo į sporto salę.

Kreatinas. Veiksmingiausia priemonė raumenų atsistatymui po treniruotės. Kreatinas suteikia raumenims visą augimui reikalingą energiją ir apsaugo juos nuo irimo.

Izotonikai. Norint atkurti elektrolitų pusiausvyrą organizme ir pagreitinti jo atsigavimą, reikia izotonikų. Pastarieji gali turėti L-karnitino, kuris padeda riebalus paversti energija.

Glutaminas. Imuninę sistemą stiprinanti ir apsaugines organizmo funkcijas didinanti aminorūgštis. Be to, glutaminas padeda sumažinti skausmą po treniruočių ir pagreitina raumenų atsistatymą.

Poilsis po treniruočių

Poilsis yra svarbi treniruočių programos dalis. Jei nesuteiksite savo kūnui pakankamai laiko pailsėti, jam tikrai nepavyks visiškai atsigauti. Tokiu atveju galite jaustis sunkiai, vangiai ar net nenorėti judėti. Be to, tai gali lemti motyvacijos praradimą.

Tarp treniruočių turi būti bent 24 valandų pertrauka. Jei manote, kad jums trūksta laiko atsigauti – nenustebkite, kiekvienas organizmas individualus, gali prireikti ir 48 valandų ar daugiau. Kadangi poilsis, kaip ir treniruočių planas, yra individualus ir priklauso nuo organizmo pasirengimo bei jūsų suteikiamo krūvio.

Pilnavertis miegas

Be jokios abejonės, sveikas ir kokybiškas miegas yra itin svarbi poilsio dalis. Žmogui miegant organizme vyksta svarbūs procesai: atkuriami tam tikri organai, organizmo sistemos, raumenys. Kita vertus, svarbu ne tik miegant praleistų valandų skaičius, bet ir pats miego režimas. Idealiausia būtų eiti miegoti apie 22 val., na arba bent jau prieš vidurnaktį, o miegoti bent 8-9 valandas.

Atvėskite po treniruotės

Leiskite savo kūnui po intensyvios treniruotės pereiti į ramybės būseną palaipsniui. Taip signalizuosite savo kūnui, kad treniruotė baigta. Keletą minučių lengvo ėjimo, plaukimo ar tempimo pratimų leis jūsų širdies susitraukimų dažniui ir kraujospūdžiui sumažėti iki normalaus. Leiskite atsigauti širdžiai ir kraujagyslėms po treniruotės metu patirto streso.

Masažas

Masažas skatina kraujotaką, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, gerina limfos tekėjimą bei palengvina atsigavimo procesą. Priklausomai nuo fizinio krūvio, apsilankyti pas masažistą patartina bent kartą per mėnesį. Be to, galite atlikti savimasažą namuose su voleliu.

Karšta vonia arba sauna

Karšta vonia, o dar geriau sauna, skatina kraujotaką ir medžiagų apykaitos procesus organizme. Dėl aukštos temperatūros organizmas lengviau pašalina susikaupusius toksinus bei greičiau atsigauna po įtemptos fizinės veiklos. Pirtyje patartina apsilankyti bent kartą per savaitę. Kita vertus, nerekomenduojama eiti į pirtį kiekvieną dieną ar intensyvios treniruotės išvakarėse.

Rūpinkitės savo kūnu ir jis jums padėkos

Pasirūpinti savo kūnu po treniruotės yra tiek pat svarbu kaip ir pati treniruotė. Nors fizinis aktyvumas teikia daug naudos, tinkama priežiūra po treniruotės gali padėti organizmui greičiau atsigauti ir dar labiau sustiprinti rezultatus.

Kokybiškas poilsis, subalansuota mityba ir tinkamai parinkti papildai, kurių galite įsigyti Gintarinė.lt , gali padėti pasiekti gerų rezultatų, palaikyti sveikatą ir padidinti fizinius sugebėjimus. Svarbiausia prisitaikyti prie savo kūno poreikių ir rūpintis juo atidžiai ir atsakingai.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content