Tapkime draugais!

Drąsiems turistams – Lyduvėnų geležinkelio tiltas pėsčiomis

Paskelbė:

Paskelbta:


Lankytojams jau yra sudaryta galimybė apžiūrėti Lyduvėnų geležinkelio tiltą – ilgiausią ir aukščiausią tokį objektą Lietuvoje, pasimėgauti unikalaus Dubysos slėnio kraštovaizdžiu.

Unikali patirtis

Atnaujintu tiltu nuo šiol važiuos ne tik traukinių sąstatai – pėstiesiems pritaikytu taku galės pasivaikščioti ir turistai.

Objektas yra Raseinių rajono savivaldybėje. 599 m ilgio ir 42 m aukščio Lyduvėnų geležinkelio tiltas – strateginės reikšmės saugomas objektas. Dėl to apsilankymus reikės planuotis iš anksto. Visi galimi ekskursijų laikai skelbiami bilietų pardavimo sistemoje https://tickets.paysera.com .

Traukiniai važiuos 42 m aukštyje esančiu geležinkelio keliu, o žmonės galės eiti po juo esančiu taku. Tokia pramoga – unikali galimybė raiškiausią mūsų krašte Dubysos slėnį apžvelgti iš 33 m aukščio. Lankytojai tiltu nueis nuo vieno upės slėnio šlaito ant kito.

Bilietų pardavimas į ekskursijas Lyduvėnų geležinkelio tiltu jau vyksta. Turistams privalu susipažinti su lankymosi ant tilto sąlygomis bei taisyklėmis. Atvykstant į ekskursiją privalu turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Bilietus ekskursijoms reikia įsigyti ne vėliau nei 5 darbo dienos iki apsilankymo ant tilto. Vietoje įsigyti bilietų galimybės nebus, o savarankiškai lankytis objekte draudžiama. Ekskursijos trukmė – valanda, vienu metu ant tilto gali lankytis daugiausia 14 asmenų. Ekskursijas ves specialiai pasiruošę ir saugos mokymus baigę Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos specialistai.

Lyduvėnų geležinkelio tiltas – strateginės reikšmės saugomas objektas. Tai svarbi geležinkelių infrastruktūros dalis, užtikrinanti nepertraukiamą traukinių eismą Klaipėdos uosto kryptimi, kai vykdomi didelės apimties remonto ar rekonstravimo darbai ruože Šiauliai – Klaipėda.

Kad žmonės galėtų apžvelgti Dubysos upės slėnį ir geležinkelio tiltą, AB „LTG Infra“ įgyvendino išskirtinį projektą: po geležinkelio vėže įrengė pėsčiųjų taką, sumontavo naujus metalinius turėklus ir apsauginius stogelius, įgyvendino daug kitų infrastruktūros sprendimų. „Tiltu traukiniai kasdien kursuoja nuo 5 iki 10 kartų, tad pasiseks tiems turistams, kurie eidami tiltu turės galimybę pamatyti, kaip virš jų važiuoja ešelonas“, – akcentavo „LTG Infra“ projektų valdymo vadovas Raimondas Zemikas.

Per karus ir griautas, ir statytas

Lyduvėnų tiltą 1918 m., per Pirmąjį pasaulinį karą, pastatė vokiečiai. Tuo metu statinys buvo 570 m ilgio, jį sudarė devynios santvaros. Tiltu nutiestu vienbėgiu geležinkeliu pirmasis traukinys pravažiavo 1918 m. gegužę.

Iki Antrojo pasaulinio karo eismas Lyduvėnų tiltu buvo labai intensyvus: keleiviniai traukiniai per metus perveždavo 5–12 tūkst. keleivių. Prekiniais traukiniais buvo gabenama daug krovinių į Vokietiją.

1944 m. liepą atsitraukdami vokiečiai tiltą susprogdino. Tai sutrukdė sovietų armijai žygiuoti pirmyn. Karinis inžinerinis dalinys per 29 dienas tiltą atstatė. Dalis trofėjinių santvarų buvo atgabenta iš Vokietijos. Dalis atramų ir perdangos buvo pastatytos iš medinių konstrukcijų.

1952 m. baigtas atstatyti dabar stovintis tiltas.

Kultūros vertybe laikomas Lyduvėnų geležinkelio tiltas patenka į Dubysos regioninio parko Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinį.

Susisiekimo ministerijos inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content