Į Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro Karklinių salėje surengtą šventę „Mažosios velykėlės su močiute“ atvyko ir du kiškučiai, kurie nežinojo, kaip dažyti kiaušinius. Jie, kartu su šios ugdymo įstaigos vaikais, jų tėvais bei seneliais renginyje sėmėsi margučių puošybos žinių. Visi margino VšĮ „Kretingos maistas“ dovanotus kiaušinius.
Svarbu maitinimosi
įpročiai
VšĮ „Kretingos maistas“ jau ne pirmą kartą prieš šv. Velykas pradžiugina pačius mažiausius mūsų rajono gyventojus. Praėjusiais metais panaši šventė buvo surengta Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje-daugiafunkciame centre.
Kaip pasakojo VšĮ „Kretingos maistas“ Vilkaviškio skyriaus direktorė Birutė Kerevičienė, tiek pernai, tiek šiemet šios įmonės iniciatyva panašus renginys buvo surengtas ne vienoje Lietuvos ugdymo įstaigoje. Šventė kasmet sutraukia per pusę tūkstančio vaikų. Pagrindinis renginio tikslas – į bendras veiklas įtraukti visus šeimos narius, kelias skirtingas kartas.
Pasak „Kretingos maisto“ atstovų, jiems, kaip įvairiose švietimo įstaigose maitinimą organizuojančiai įmonei, svarbu, kokius maitinimosi įpročius vaikai ugdosi. Ir būtent šeimoje vaikas turi gauti supratimą apie sveiko maitinimosi kultūrą. Dėl šios priežasties būtina skatinti tarpusavio bendravimą, buvimą šeimoje, kalbėjimąsi.
„Jau pats šventės pavadinimas rodo, kad tai – kvietimas pabūti kartu. Ir ne tik su močiute, bet ir su tėveliais, seneliais, vieniems su kitais. Juk gyvename greitėjančiame pasaulyje, kur visi skubame, lekiame, dažnai pamirštame pačius artimiausius žmones. O Velykos – tai laikas, kai galime pabūti drauge. Mūsų tikslas – ne tik suburti bendruomenę, perduoti vaikams gražiausias velykines tradicijas bei papročius, bet ir pakviesti žmones į valgyklas, supažindinti su jų aplinka, ten tiekiamu maistu. Juk dažnai būna, kad tėveliai net nežino, kur ir ką mokyklose valgo jų vaikai, – sakė B.Kerevičienė.
Anot jos, mes gyvename greito maisto, kebabinių, picerijų bei kitokių panašių užkandinių laikais. Tad pademonstruoti, jog VšĮ „Kretingos maistas“ siūlo maitintis šviežiu, sveiku, tokiu pat kaip namuose ruoštu maistu – dar vienas šios gražios akcijos tikslas.
Svarbu išlaikyti ryšį
Karkliniuose vykusiame renginyje svarbiausia buvo sustiprinti ryšį tarp artimųjų bei perduoti gerąsias tradicijas iš kartos į kartą. Tai pavyko kuo puikiausiai. Patys mažiausieji, Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro ikimokyklinukai ir trečios klasės mokiniai, savo tėvams bei seneliams dovanojo šokių pasirodymus, o pastarieji atsidėkodami su vaikais pasidalijo kiaušinių marginimo patirtimis.
Vieno iš vaikų močiutė Teresė Sarpalienė papasakojo, kaip ji pati vaikystėje margino kiaušinius, kokius būdus naudojo, kokia svarbi jai buvo ir vis dar yra ši pati gražiausia pavasario šventė.
Moteris prisiminė, kad seniau šeštadienį prieš šv. Velykas vaikų iš namų niekur neišleisdavo. Tiesa, išaušus sekmadienio rytui mažieji, nešini margučių pintinėmis, eidavo su aplinkiniais mainytis savo margintais spalvotais kiaušiniais. Iš to kilo „Vaikų Velykėlių“ pavadinimas.
Karkliniuose viešėjusi Marijampolės kultūros centro Narto skyriaus renginių organizatorė Viktorija Revinienė daugiau nei pusšimčiui šventės dalyvių papasakojo apie kiaušinių marginimo būdus, spalvų simboliką, šv. Velykų tradicijas ir papročius.
Prieš pradėdami marginti tikrus kiaušinius, vaikai ir suaugusieji iš pradžių įniko į „didžiojo“ margučio puošybą. Ją užbaigę ėmėsi tikrų VšĮ „Kretingos maistas“ dovanotų kiaušinių marginimo.
Ikimokyklinukai šv. Velykų simbolius puošė flomasteriais, o vyresnieji – vašku. Patiems aktyviausiems ir gražiausiai margučius dailinusiems vaikams VšĮ „Kretingos maistas“ įteikė padėkos raštus.
Nudažę margučius susirinkusieji neskubėjo skirstytis. Visi dar ilgai bendravo prie arbatos puodelio ir VšĮ „Kretingos maistas“ dovanotų vaišių.
„Manau, jog tokios šventės – būtinos. Jos suartina visus. Smagu, kad renginyje dalyvavo ir vaikučių seneliai – išlaikyti prasmingą ryšį tarp skirtingų kartų šiais laikais yra labai svarbu. Svarbu ir tai, kad vaikai patys puošia margučius. Manau, jog tada jiems ir Velykos įgauna visai kitą prasmę“, – mintimis pasidalijo Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro kultūros renginių organizatorė Neringa Jankauskienė.
Užsk. 1090
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.