Tapkime draugais!

Euroregiono projektai naudingi ir Vilkaviškiui

Paskelbė:

Paskelbta:


Kristina VAITKEVIČIENĖ

Baigiantis metams, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras sukvietė žurnalistus, kad pristatytų šįmet nuveiktus darbus bei ateities veiklos perspektyvas. Spaudos konferencija surengta Marijampolės „Mercure“ viešbutyje.

Biuro direktorius Gintaras Skamaročius, apibendrindamas metų rezultatus, sakė, kad pagrindinė įstaigos veikla šįmet buvo bendradarbiavimo skatinimas abipus sienos, regioninė plėtra Lietuvos pusėje – dalininkų savivaldybėse, taip pat projektinė veikla, sutartinių pavedimų vykdymas, euroregiono biuro administravimo bei komercinė veiklos.

Bendradarbiauta organizuojant ir vykdant verslo parodas ir forumus Alytuje bei Gardine, pasidalyta patirtimi su kaimynais Glubokoje (euroregione „Ežerų kraštas“), Įsrutyje, kitose vietose, vyko vietiniai ir tarptautiniai susitikimai, planuotos ir vykdytos bendros priemonės, aktyviai užsiimta Kristijono Donelaičio paveldo Mažojoje Lietuvoje išsaugojimu, lietuviškos kultūros ir švietimo bei atminimo puoselėjimu, bendradarbiauta dėl galimybių gauti kaimyninių šalių – Rusijos Federacijos ir Baltarusijos – vizas ar jas suteikti.

Keturių projektų teikiama nauda šįmet pasinaudojo ir Vilkaviškio rajonas.

Rajono atstovai dalyvavo projekte „Jaunimo lyderystės skatinimas“ (jaunimo mokymai, kurių dalis vyko mūsų rajone), Suvalkų krašto asociacijos žvejų vietos veiklos grupės „Suvalkų ir Augustavo ežerynas“ projekto metu „Atsinaujinančių energijos šaltinių palaikymas pasienio regione“ parengtos Suvalkų ir Vilkaviškio rajono strategijos, kuriose nustatytos atsinaujinančių energijos šaltinių vystymo galimybės abejuose rajonuose. Partneriais buvo Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro kolektyvas.

Labdaros ir paramos fondas Šešupės euroregiono Šakių biuras parengė projektą „Naujų turizmo produktų kūrimas ir diversifikavimas Šešupės euroregione“, kuriame partneriais buvo Vilkaviškio TVIC. Buvo išleisti bendri turizmo leidiniai, plačiau pristatantys Kybartų, Klausučių, Pilviškių seniūnijas, įrengti informaciniai stendai su lankytinomis vietomis ir maršrutais Kybartuose, Klausučiuose, Pilviškiuose.

Vilkaviškis dalyvavo ir Kauno technologijos universiteto projekte „Žalesnės inovacijos turizmo sektoriuje: pasienio regionų abipus sienos patirtis“. Rengti mokymai turizmo verslininkams, savivaldybės gamtinio-ekologinio turizmo objektai pristatyti elektroniniame leidinyje. Taip pat dalyvauta Suvalkų vaivadijos L. Rydygierio ligoninės projekte „Lietuvos ir Lenkijos medicinos turizmo plėtra – medicinos specialistų tinklo abipus sienos sukūrimas“. Mūsų rajono ligoninės darbuotojai dalyvavo bendruose mokymuose, vienas iš seminarų vyko Vilkaviškyje. Medikai taip pat įsitraukė į Suvalkų mokslo ir technologijų parko projektą „Teikiamų gyvybės gelbėjimo paslaugų kokybės gerinimas Lenkijos ir Lietuvos pasienyje“. Jie kėlė kvalifikaciją 5 ciklų licencijuotuose mokymuose. Taip pat Vilkaviškio rajono interesai įvairia apimtimi vienaip ar kitaip buvo tenkinami ir kelete kitų projektų.

Būta ir kitų veiklų: teiktos konsultacijos dalininkams, jų įstaigoms rengiantis ir vykdant savo projektus bei neprojektinę veiklą abipus sienos, svetainėje www.nemunas.info įvairiomis priemonėmis kaupta ir platinta su bendradarbiavimu abipus sienos susijusi informacija, rengta dokumentacija turizmo objektams ženklinti, kitos priemonės.

Įstaiga šiais metais su šešiais partneriais iš Europos Sąjungos šalių baigė įgyvendinti INTERREG IV C projektą „Protų nutekėjimas ir žinių perdavimas stiprinant inovacijas pasienio regionuose“, taip pat vykdė du Lietuvos ir Lenkijos smulkiųjų projektų fondo skėtinius projektus, buvo parengtos strateginių turizmo ir medicinos įstaigų bendradarbiavimo per sieną projektinių idėjų paraiškos Lietuvos ir Lenkijos 2014–2020 metų bendrai programai.

Biuras pagal sutartis su Marijampolės apskrities savivaldybėmis teikė paslaugas, susijusias su Marijampolės regiono plėtros tarybos veiklos finansavimu, organizavimu, o pagal sutartį su Marijampolės savivaldybės administracija vykdė Marijampolės turizmo informacijos centro (TIC) funkcijas.

Apie jas kalbėjo biuro projektų vadovas Algis Vaškevičius. Pasak jo, 2014 metais gerokai išaugo turistų srautai Marijampolėje, padaugėjo užklausų telefonu ir elektroniniu paštu, daugiau užsisakoma ekskursijų po Sūduvos sostinę. Padidėjusį susidomėjimą rodo ir nuolat augantis interneto svetainės www.marijampoletic.lt lankytojų skaičius. A. Vaškevičius kalbėjo ir apie svetainės www. donelaitis.info administravimą, joje skelbiamas naujienas, susijusias su lietuvių grožinės literatūros pradininko 300-osiomis gimimo metinėmis.

Konferencijos metu apžvelgtos ir ateinančių metų veiklos perspektyvos, kalbėta apie Lietuvos ir Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos, Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus srities) bendradarbiavimo per sieną bei kitas 2014–2020 metais galimas vykdyti programas.

Ateinančiu periodu planuojama Vilkaviškio rajone bendradarbiauti su Sūduvos (Suvalkijos) kultūros centru ir vietos Savivaldybe gerinant infrastruktūrą aplink Paežerių ežerą, tvarkant sporto kompleksą, Šešupės pakrantes. Planų ir idėjų daug, tad tikimasi, kad pavyks gauti finansavimą ir 2015 metai bus ne prastesni už praėjusius.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content