Vyriausybė pavedė šalies institucijoms atlikti darbus, siekiant didinti investicinės aplinkos konkurencingumą ir tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo į Lietuvą efektyvumą.
Darbai nustatyti atsižvelgiant į Ūkio ministerijos ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ pateiktus pasiūlymus.
Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, pasiūlymus dėl investicinės aplinkos gerinimo Vyriausybei planuojama teikti reguliariai – Ūkio ministerija ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“ tai darys ne rečiau kaip kartą per pusmetį.
Ūkio ministerijos siūlymu Ūkio ministerija ir Finansų ministerija iki 2016 m. sausio mėn. Vyriausybei turėtų pateikti investicijų projektų rengimą bei viešojo ir privataus sektorių partnerystę reguliuojančių teisės aktų pakeitimo projektus, kuriais būtų skatinamas centrinės valdžios institucijų ir valstybės valdomų įmonių infrastruktūros projektų įgyvendinimas kartu su privačiais investuotojais. Be to, planuojama atlikti investuotojų rinkos vertinimą, siekiant išsiaiškinti galimybes pritraukti į minėtus projektus privačių investicijų.
Ekonominės diplomatijos tarybai pavesta kiekvienais metais nustatyti Lietuvos diplomatinėms atstovybėms tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo (identifikuojant prioritetines valstybes, sektorius bei potencialius investuotojus) veiklos užduotis ir jų įgyvendinimo rodiklius.
Siekdamos į Lietuvą efektyviai pritraukti tiesioginių užsienio investicijų, Ūkio ministerija ir Užsienio reikalų ministerija atliks Lietuvos ekonominio atstovavimo tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo tikslais analizę ir, atsižvelgdamos į užsienio valstybių gerąją praktiką, parengs rekomendacijas dėl šios veiklos efektyvumo didinimo, įskaitant specialiuosius mokymus į Lietuvos atstovybes išvykstantiems dirbti diplomatams.
VšĮ „Investuok Lietuvoje“ pavesta parengti ir Vidaus reikalų ministerijai pateikti konkrečius pasiūlymus dėl migracijos politikos gerinimo, siekiant optimizuoti terminus, atsisakyti perteklinių reikalavimų, suformuluoti aiškius įgyvendinamus kriterijus leidimams laikinai gyventi teisėtos veiklos pagrindu įgyti, nustatyti specialią leidimo laikinai gyventi išdavimo tvarką įmonių vadovų, investuotojų, įmonių perkėlimo, veiklą pradedančių įmonių atveju.
Skatinant Lietuvos konkurencingumą, Švietimo ir mokslo ministerijai pavesta parengti siūlymus, kurie užtikrintų studentų priėmimo 2016–2017 mokslo metams į informacinių technologijų, gamtos ir gyvybės mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (STEM) studijas skaičiaus ir joms skiriamos valstybės finansavimo dalies padidinimą. Didinant specialistų atitiktį verslo lūkesčiams planuojama įstatymų įgyvendinamuosiuose teisės aktuose nustatyti privalomą asocijuotų verslo struktūrų ar investuotojų, kurių sąrašą pateikia Ūkio ministerija, dalyvavimą studijų programų derinimo ir vertinimo procedūrose.
Vaiva Gogelienė
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.