Eglė KVIESULAITIENĖ
Aktyvi, mėgstanti keliauti ir visokiuose projektuose dalyvauti vilkaviškietė studentė Neringa Stanaitytė didelę dalį savo laisvalaikio skiria savanorystei. Pastaruoju metu savanoriaujanti aktorės bei laidų vedėjos Jurgitos Jurkutės-Širvaitės ir viešųjų ryšių specialistės Rimos Olberkytės-Stankus sukurtame socialiniame projekte „Trys seserys“ Neringa sakosi įgijusi patirties ir susipažinusi su įdomiais žmonėmis.
Patirtis ir nauda
Prieš trejus metus baigusi Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją Neringa išsirinko studijuoti kultūros informaciją ir komunikaciją Vilniaus universitete. Jau tada veikli mergina žinojo, kad ši specialybė kaip tik jai – linkusiai bendrauti, gerai valdančiai plunksną, mėgstančiai organizuoti renginius ir padėti tiems, kuriems reikalinga pagalba.
Per studijų metus vilkaviškietei teko savanoriauti įvairiuose kultūriniuose projektuose, kino festivaliuose, pramoginiuose renginiuose. Kadangi kultūros informacija susijusi tiesiogiai su Neringos specialybe, tokie savanoriški projektai davė daug profesinės patirties ir naudos.
Neseniai vilkaviškiečiai Neringą galėjo matyti LRT televizijos „Labo ryto“ laidoje. Ten studentė mokė pasidaryti puošmenų namams iš rudeniškų gėrybių bei gamtinės medžiagos.
– Tai buvo mano studijų praktika, kurią atlikau Vilniaus etninės kultūros centre, – apie įspūdžius televizijos laidoje pasakojo N. Stanaitytė. – Kadangi projektu apie žmonių užimtumą ir namų puošybą susidomėjo televizija, atvyko nufilmuoti mano mokymų.
Naujas projektas
Tačiau bene didžiausią dvasinį pasitenkinimą Neringa jaučia tuomet, kai nuvyksta į „Tris seseris“. Šį projektą vilkaviškietė rado atsitiktinai, kai internete ieškojo informacijos studijoms apie moterų teises. Studentę sužavėjo „Trijų seserų“ kilni idėja ir tai, kad tokios veiklos ėmėsi Jurgita Jurkutė-Širvaitė – žinoma aktorė, kuriai, rodos, gyvenimas po kojomis paklojęs viską.
„Trijų seserų“ projektas J. Jurkutės-Širvaitės ir R. Olberkytės-Stankus mintyse gimė prieš metus. Kai pirmomis kovo dienomis žinoma aktorė ir laidų vedėja apie sumanymą padėti kenčiančioms moterims prabilo viešai, skeptikai šiai originaliai labdaros ir savipagalbos iniciatyvai prognozavo trumpą ateitį. Tačiau projektas įsisiūbavo ir sutraukia vis daugiau tų, kurios turi ir gali pasidalyti, padėti savo žiniomis: psichologių, medikių, teisininkių, trenerių, įdarbinimo agentūrų atstovių ir kt.
Pavadinimas „Trys seserys“, įkūrėjų teigimu, reiškia, jog viena sesuo yra ta moteris, kuri gali pagelbėti, bet nežino kaip, antroji žino, kaip padėti, o trečioji yra ta, kuriai reikia pagalbos.
Aukoja labdarai
Pačioje Vilniaus širdyje, Gedimino prospekte, prekybos centre „GO9“, J. Jurkutė-Širvaitė ir R. Olberkytė-Stankus įkūrė socialinę erdvę moterims, kurioje telpa jaukus labdaros butikas, seminarų ir susitikimų erdvė, „Atviros širdies“ kambarys norinčioms asmeninio pokalbio, savipagalbos ir saviugdos knygų biblioteka ir vadinamasis „gerumo sandėlis“, į kurį moterys atneša paaukoti daiktų: drabužių, batų, aksesuarų, rankinių, savo kūrinių. Visos lėšos, surinktos už labdaros butike suaukotus parduodamus daiktus, yra panaudojamos projektui vykdyti.
Neringa pasakojo, jog drabužius bei kitus daiktus parduotuvėlei aukoja pačios įvairiausios moterys – ir garsios, ir ne – tiesiog tos, kurios palaiko projektą ir nori dalytis. Čia apstu ir garsių prekinių ženklų drabužių, ir pačių moterų pasisiūtų, numegztų, nunertų rūbų ar pasigamintų papuošalų. Taip pat vis aktyviau prisijungia ir įmonės, kurios aukoja moterims skirtų daiktų. Kiek kuris atneštas rūbas kainuoja – sprendžiama drauge su jį atnešusia moterimi. Aukos už pirkinį prasideda nuo 3–5 eurų. Brangiausias rūbas, už kurį paaukoti 500 eurų, – Juozo Statkevičiaus sukurti puskailiniai.
Socialinės atsakomybės projekto „Trys seserys“ tikslas – padėti moterims, kurios pasiruošusios keistis, kurios įsisukusios gyvenimo rutinoje pritrūksta kokybiško laiko sau, pritrūksta ir laimės sau. Kaip tik tam ir skirti „Trijų seserų“ seminarai: nuo to, kaip tikslingai svajoti, kad svajonės pildytųsi, iki to, kaip teisingai užpildyti savo darbo aprašymą.
Pasiekia ir provinciją
Neringai savanorystė „Trijų seserų“ projekte labai patinka. Merginai ne tik tenka padėti labdaros butike, bet ir demonstruoti pardavimui skirtas sukneles. Nuotraukos dedamos į „Trijų seserų“ feisbuko paskyrą. Ten jas gali pamatyti tos moterys, kurios pasirengusios įsigyti drabužių ir taip paremti projektą.
Neringą projekto organizatorės vadina Coliuke, mat vilkaviškietei tinka tik labai mažų dydžių drabužiai. Tačiau projekto modeliais yra tapusios ir pramogų pasaulyje garsios moterys Gabrielė Martirosianaitė, Renata Norvilė, Agnė Grigaliūnienė ir Agnė Jagelavičiūtė. Ne kartą modeliais savo projekte buvo ir pačios jo kūrėjos.
„Trims seserims“ ypač svarbios ne tik miesto, bet ir provincijos moterys, kurios negali sau leisti tokių seminarų tiek dėl finansinių, tiek dėl geografinių priežasčių. Pirmosios kelionės su trijų seminarų ciklu jau įvyko. Spalį „seserys“ aplankė Ukmergės krašto, o lapkritį – Šakių rajono moteris. Nuo pavasario planuojami ir „atvažiuojamieji“ seminarai, kai moterys iš provincijos bus atsivežamos į sostinę, į „Trijų seserų“ socialinę erdvę.
Prisidėti prie šio projekto – tiek aukoti įsigyjant daiktus, tiek atsiunčiant ir paaukojant savus – gali ne tik sostinės gyventojos. Neringa kviečia išsirinkti stilingą drabužį „Trijų seserų“ feisbuko paskyroje, per ją susisiekti su projekto organizatoriais ir rūbas atkeliaus į jūsų namus. Vilkaviškietė neabejoja, jog toks projektas labai reikalingas ir kad provincijoje yra nė kiek ne mažiau moterų, kurioms reikėtų „Trijų seserų“ pagalbos.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.