Tapkime draugais!

Policijos kapelionas apie nulio promilių įstatymo poveikį kunigams

Paskelbė:

Paskelbta:


Kunigas per mišias išgeria šiek tiek vyno. O tas vynas stiprus. „Tai va, iš tiesų, iš tiesų. Nežinau, kaip čia bus – dar vienas mišias gal ir nieko, ir tai jau su baime, o jeigu dvi, tris paaukojęs – pėsčiom reiks vaikščiot? – „Žinių radijui“ sakė vyriausiasis policijos kapelionas, kunigas Algirdas Toliatas. – O šiaip, aišku, aš nežinau, ar šitas įstatymas padės išspręsti tą mūsų bėdą. Iš tiesų mes Lietuvoje turime tą bėdą priklausomybės. Pažiūrėkit, kiek žūsta žmonių. Ir, atrodo, tokios baisios avarijos. Įsivaizduokit, numušė pareigūną, o kitą savaitgalį vėl trisdešimt, keturiasdešimt girtų vairuotojų pagauta tame regione. Toks įspūdis, kad nieko nebuvo“.

A.Toliatas sako, kad mes per mažai kalbame apie savo problemas ir jų gėdijamės: „Ar kalbėtume apie alkoholizmą ar apie savižudybes, žmonės jaučia begalinę gėdą, begalinę vienatvę”. Pasak kapeliono, kai susiduri su savižudybės ar alkoholio problema, svarbiausia – neatstumti žmogaus, nes kiekvienas juokavimas tai nėra juokas.

Vyriausiasis policijos kapelionas pripažįsta, kad bažnyčia nemėgsta klysti. Ir pripažinti klaidų nemėgsta. Gal dėl to jai vis dar sunku priimti jaunus žmones, kurie yra labai lankstūs, judrūs, nuolat ieškantys, galbūt ir klystantys. Pasak A.Toliato, nėra lengva atliepti popiežiui Pranciškui, kuris sako, kad jau geriau išeiti į gatves su pavojumi susitepti, negu likti patogiai ir steriliai užsidarius savo bažnyčiose ir zakristijose. „Mes stengiamės, bažnyčia bando keistis, ieško naujų formų“, – sako kapelionas. Laidai „Globali, bet Lietuva“ jis pasakojo ir apie inovacijas bažnyčioje, jos bandymus prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančio pasaulio: „Ar bus galima išpažinčių klausytis per internetą, nežinau, bet pamokslų per „Youtube“ jau galima išgirsti“.

A.Toliatas papasakojo, kaip sukūrė tinklaraštį, kuriame publikuoja savo pamokslus. „Kol kas ne youtubinius, bet kas žino!”

Noras būti dar arčiau žmonių atvedė A.Toliatą ir į policijos sistemą: „Iš tiesų tai mano buvo noras, aš prašiau kardinolo, vyskupo, kad leistų man prisidėti prie šitos tarnystės. Nes mes, kunigai, paprastai laukiam, kada žmonės patys pas mus ateis. Ir ateina – kunigų yra didelis trūkumas, kai kurie kunigai net po kelias bažnyčias turi. Kam krikšto, kam santuokos, kam laidotuvės, kam ligonis. (…) O kapeliono darbas, tiesą pasakius, reikalauja eit pačiam – palieki savo pozicijas ir žengi. Ir nežinai, ką tu ten sutiksi“. A.Toliatas „Žinių radijui“ pasakojo, kas motyvuoja itin mažus atlyginimus gaunančius policijos pareigūnus.

Jis sako, kad supriešinti dvasinių dalykų ir pinigų nereikėtų: „Kiekvieno žmogaus darbe visą laiką yra dalis misijos, pašaukimo. Aišku, reikia kovoti už teisingas ir orias algas, bet jei viską sudėsime tik į pinigus, labai tikėtina, kad darbas toks gausis labai apskaičiuotas: baigėsi mano darbo valandos ir baigėsi mano širdies apstybė ir platybė. Taip neturėtų būti“.

„Kalbėjau su vienu žmogumi, kuris dirbo su metodologijom, būdais ir kova prieš korupciją. Ir jisai man sako – žinai, kapelione, aš nesu geresnio būdo radęs prieš korupciją, kaip taip vadinamas lovos metodas. O kas yra lovos metodas? Kai iš ryto, atsibudęs, išlipu iš savo lovos, nueinu prie veidrodžio, prasikrapštau akis ir sakau: nuo šiandien nebevogsiu“, – sakė A.Toliatas.

Laidoje „Globali, bet Lietuva“ A.Toliatas pasakojo apie policijos kapeliono darbą, emigravusius ir sugrįžusius pareigūnus. Kunigas pasakojo apie policijos sistemoje sutiktus šviesius, įdomius žmones ir kaip vieno asmens padarytas neteisingas veiksmas etiketę užklijuoja visai sistemai. A.Toliatas laidoje palietė ir emigracijos temą, kalbėjo apie prastą užsieniečių požiūrį į lietuvius ir apie antrą pagal pagal pelningumą nusikalstamą veiklą – moderniąją vergystę.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content