Įsigaliojus Būsto pritaikymo neįgaliesiems 2016–2018 metais tvarkos aprašui, esama tam tikrų pasikeitimų.
Šiemet būstų pritaikymui neįgaliesiems mūsų rajone iš valstybės biudžeto paskirta 12 970 eurų. Pritaikant būstus žmonėms, turintiems negalią, palaipsniui didinama lėšų dalis, kurią šiam tikslui turi atseikėti pati Savivaldybė. Pernai iš jos biudžeto reikėjo finansuoti penktadalį būsto pritaikymo neįgaliesiems išlaidų, šiemet prisidėti reikia 30 proc. Kitąmet Savivaldybei teks padengti 40 proc. išlaidų.
Pasak Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyresniosios specialistės Janinos Sabaliauskienės, per metus rajono neįgalių gyventojų poreikiams pagal turimas finansines galimybes yra pritaikomi 3 ar 4 būstai. Prašymą pateikusiems neįgaliesiems reikia palaukti eilėse. Jų sudarymo tvarka nuo šių metų pradžios yra pasikeitusi. Anksčiau gyventojai „stojo“ į tris eiles, šiemet jų liko dvi. Vienoje eilėje registruojami prašymai žmonių, kuriems yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar bet kurio tipo neįgaliojo vežimėlio poreikis ir kurie turi labai ryškių arba ryškių judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimų. Pasak J. Sabaliauskienės, dabar pirmojoje eilėje laukia 10 rajono gyventojų.
Į būsto pritaikymo kitą eilę traukiami prašymai tų gyventojų, kuriems dėl judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų vidutinių sutrikimų yra nustatytas techninės pagalbos neįgaliesiems priemonių (vaikštynių, ramentų ir pan.) poreikis.
Laisvos formos prašymą pritaikyti būstą gali pateikti žmogus, turintis judėjimo ir apsitarnavimo funkcijų sutrikimų, ar jam atstovaujantis asmuo: tėvas, vaikas, globėjas (rūpintojas), sutuoktinis ar gyvenamosios vietos savivaldybės socialinis darbuotojas. Prašymą reikia pateikti Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriui.
Visos procedūros, reikalavimai ir galimi darbai, tinkamos ir netinkamos finansuoti išlaidos yra detalizuojama minėtame Būsto pritaikymo neįgaliesiems 2016–2018 metais tvarkos apraše. Jame reglamentuota, kad žmogus, turintis tam tikrą negalią, gali kreiptis į Savivaldybės administraciją ir dėl gyvenamosios aplinkos (nuolydžio, takelio privažiuoti neįgaliojo vežimėliu prie būsto), ir dėl atskiro gyvenamojo individualaus namo ar buto pritaikymo, t. y. minimalaus pertvarkymo panaudojant specialius elementus, keičiant neįgaliesiems neprieinamas erdves. Pritaikant būstą galimas įėjimo į jį pritaikymas bei tam tikri darbai viduje: sanitarinių įrenginių įruošimas ar perstatymas, durų, koridoriaus praplatinimas ir kt.
„Santakos“ inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.