Tapkime draugais!

Pasirūpinkime vaikų saugumu

Paskelbė:

Paskelbta:


Vasara – ant slenksčio. Vaikai dažniau bus namuose, turės daugiau laisvo laiko. Ugniagesiai primena: labai svarbu pasirūpinti, kad mūsų atžalos būtų saugios.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, Lietuvoje per penkerius metus gaisruose žuvo 8 vaikai (4 buvo ikimokyklinio amžiaus), iš jų 5 berniukai ir 3 mergaitės. Gaisruose traumų patyrė 23 vaikai.

Šiemet gaisruose ir gelbėjimo darbuose išgelbėti 22 nepilnamečiai (pernai per visus metus 37), gaisruose žuvo 2 vaikai, dar 2 patyrė traumų.

Kad visi būtų saugesni, ugniagesiai gelbėtojai kviečia šeimas su vaikais ir visus gyventojus šeštadieniais, nuo 10 iki 12 val., apsilankyti gaisrinėse. Priminsime, jog Vilkaviškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba įsikūrusi Žemdirbių g. 11.

Susitikimų metu ugniagesiai papasakoja, kaip svarbu pasirūpinti saugumu, ką daryti, kilus gaisrui. Tėvams primenama, kodėl namuose būtina turėti autonominį dūmų detektorių. Vaikams įdomu susipažinti su gaisrine ir gelbėjimo technika, pabendrauti su ugniagesiais gelbėtojais.

Žinome, jog daugelį mažųjų ugnis džiugina bei domina, nes dažniausiai siejasi su šventėmis: ant torto uždegamomis žvakutėmis, fejerverkais, laužais. Todėl itin svarbu paaiškinti, kad ugnis gali būti ir labai pavojinga.

Pasak ugniagesių, nemažai tragiškų gaisrų, kuriuose žūsta ar būna traumuojami vaikai, kyla, kai mažieji paliekami namuose vieni, be priežiūros. Gaisrus vaikai kartais sukelia ir išdykaudami, žaisdami su ugnimi. Vien pernai dėl šios priežasties kilo 58 gaisrai.

Tokių atvejų kone kasmet pasitaiko ir Vilkaviškio rajone. Vos prieš porą savaičių 3 mažamečiai, žaisdami su žiebtuvėliu, padegė šieną, o nuo šio užsiliepsnojo ūkinis pastatas.

Ugniagesiai gelbėtojai pataria: nepalikite nepilnamečių vienų be suaugusiųjų priežiūros, pasikalbėkite su jais apie gaisro pavojų. Įsitikinkite, ar vaikas žino, ką daryti, jeigu name ar bute įsipliekstų ugnis. Pasirūpinkite, kad atžalos neturėtų degtukų ar žiebtuvėlių. Jei vaikas sukėlė nedidelį gaisrą, kuris buvo greitai užgesintas, ramiai paaiškinkite, kas galėjo nutikti, jeigu ugnis būtų išplitusi.

Reguliariai tikrinkite dūmų detektorių, paaiškinkite vaikams, ką daryti šiam prietaisui pradėjus veikti.

Patikrinkite, ar vaiko telefone įvestas skubiosios pagalbos numeris 112.

„Santakos“ inf.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content