Tapkime draugais!

Paežerių dvaras kviečia mėgautis turininga vasaros programa

Paskelbė:

Paskelbta:


Toma BIRŠTONĖ

Įspūdinga drabužių paroda, naujos edukacinės veiklos, pražydę rožynai – tai tik dalis šios vasaros naujovių, kurias dovanoja Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus. Įstaigos vadovė Odeta RIKLIENĖ sutiko plačiau papasakoti, kuo pastaraisiais mėnesiais žada nustebinti lankytojus.

– Kokiu kultūriniu renginiu pradėsite savo vasaros programą?

– Mūsų programa – labai turininga ir kokybiška. Norime pasidžiaugti, kad pirmieji regione parsivežame Aleksandro Vasiljevo fondo senovinių, autentiškų drabužių parodą. Šiemet dvaro teritorijoje mums pavyko atkurti rožyną, todėl paroda taip pat yra susijusi su šia gėle. Galime pasidžiaugti, kad pats autorius mums atrinko kolekciją. Apžiūrėti įspūdingus aprėdus bus galima nuo birželio 22 dienos. Kolekcija bus demonstruojama pagrindiniuose dvaro rūmuose.

Kelionė po 1820–1899 metų laikotarpio madas tęsis iki spalio pabaigos. Žmonės galės pamatyti ponių, guvernančių, liokajų drabužius, įvairius jų aksesuarus. Iš viso bus demonstruojama apie 50 autentiškų eksponatų. Visų detalių nenoriu atskleisti, bet pažadėti, kad bus įdomu, galiu.

– Ko šiais metais žiūrovai gali tikėtis tradiciniame festivalyje „Karvelėli mėlynasai“?

– Turėsime tris įspūdingus koncertus. Birželio 27-osios vakarą Paežerių dvare skambės operos primadonos, nuostabaus balso savininkės Nomedos Kazlaus balsas. Liepos 14-ąją savo artistiškumu ir balsu žiūrovus žavės Liudas Mikalauskas. Beje, šis koncertas nemokamas. O rugpjūčio 16-ąją gros akordeonistas Martynas Levickis.

– Dvaro teritorijoje matome pražydusias rožes. Liepą įvyks pirmasis rožių festivalis. Papasakokite apie jį.

– Su šia idėja gyvenu seniai. Kaskart ryte praeinu pro rožyną ir pasigėriu. Gėlės šiemet dar mažos, tikrasis jų grožis atsiskleis trečiaisiais metais. Iš viso jų pasodinta 570 krūmelių. Atrinktos veislės yra atsparios ligoms ir pritaikytos vietos geografinėms sąlygoms.

Festivalyje netruks veiklų. Bus galima pasigėrėti rožių fotografijų paroda, į patyriminę edukacinę kelionę pakvies gastronominio paveldo tyrinėtojas Rimvydas Laužikas, koncertuos svingo grupė „The Ditties“, parke vaikščios senoviniais drabužiais apsirengę kolektyvai. Šventės lankytojai galės dalyvauti kūrybinėse floristikos dirbtuvėse. Įmonė „Art Glacio“ specialiai šiam festivaliui pagamins išskirtinius ledus. Norime, kad šis renginys taptų tradiciniu.

Mūsų įstaiga yra biudžetinė, savo jėgomis visų idėjų įgyvendinti tikrai negalime. Jeigu ne Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas, Mindaugo ir Dovilės Rylų pagalba, rožyno tikriausiai nebūtų. Viskas tik gerų žmonių dėka.

Anksčiau Paežerių dvare veikė net trys oranžerijos, kuriose buvo daugybė įdomių ir egzotiškų augalų. Turiu svajonę dvaro parke atkurti bent vieną vieną iš oranžerijų. Labai norime, kad sutvikstų ir fontano purslai… Bet tokie mūsų užmojai reikalauja daug papildomo darbo ir lėšų. Turbūt be privačių asmenų pagalbos mes nepajėgsime įgyvendinti visų planų.

– O kokia Paežerių dvare bus paslaptingoji ir trumpiausia Joninių naktis?

– Gausi edukacinėmis veiklomis: laivelių gamyba, būrimu iš žolių ir aromaterapinių psichologinių kortų, vainikų pynimu. Šventės metu koncertuos mūsų krašto meno mėgėjų kolektyvai, grupė „Projektas“. O sutemus, visai prieš vidurnaktį, svečiai galės mėgautis naktiniu laivų paradu ir Joninių laužu.

– Muziejus pasipildė naujomis edukacinėmis programomis. Veiklos yra susijusios su maistu. Kodėl pasirinkote šią kryptį?

– Stengiamės atliepti lankytojų poreikius, nes mūsų svečiai to pageidavo. Nuo liepos 1 dienos pradėsime tris naujas edukacines veiklas.

„Simono Zabielos bajoriška virtuvė“ kvies pasinerti į gurmanišką gastronominę kelionę, kurios metu svečiai bus vaišinami trimis patiekalais. Žmonės ragaus sriubą, šaltą ir karštą patiekalus. Ir ne bet kokius, o didikų laikotarpio.

„Gardžiausi Sūduvos dūmo skoniai ir rūkyti gaminiai“ – turbūt pats pavadinimas pasako, kad bus daug įvairių skonių ir įdomių pasakojimų.

Edukaciją „Rožė – dvaro gėlė“ kartais vesiu aš pati. Žmones išsamiai supažindinsime su senovinėmis rožėmis, kurios taip pat auga mūsų dvaro teritorijoje. Edukacijos metu kalbėsimės apie rožių simboliką dvaro gyvenime, jų reikšmę įvairiais istoriniais laikotarpiais. Pabaigoje lankytojai bus vaišinami gaiviu rožių desertu.

– Ar dar gyva mintis dvaro teritorijoje turėti kavinę?

– Jeigu atsiras verslininkų ar kitų investuotojų, kurie imsis šios veiklos, mes mielai bendradarbiausime. Labai to norime ir siekiame.

Galiu pasakyti, kad investuotojų paieška vyksta gana intensyviai. Šalia dvaro teritorijos yra suformuotas sklypas, kuriame galėtų atsirasti ne tik kavinė, bet galbūt… ir viešbutis.

– Tvarkomos buvusios arklidės. Kada galėsime į jas įžengti?

Dabar teikiame paraišką Kultūros ministerijai dėl arklidžių įveiklinimo, kitaip sakant, įkūrimo – įrangos, baldų pirkimo. Didelę dalį lėšų šiam projektui skyrė Vilkaviškio rajono savivaldybė. Sunku tiksliai prognozuoti, bet manau, kad už poros metų galėsime praverti duris. Ten steigsime Amatų centrą, kuriame vyks įvairios edukacinės veiklos, amatų ir vietinės produkcijos pristatymai.

– Per Savivaldybės tarybos posėdį opozicijos atstovai stebėjosi, kad įstaiga pernai gavo nemažai pelno. Niekada anksčiau to nėra buvę. Kame slypi to paslaptis?

– Jokios paslapties čia nėra. Sulaukėme rekordinio lankytojų skaičiaus. Per metus čia apsilankė 61 tūkstantis svečių. Dvigubai daugiau, nei buvo numatyta. Didžioji dalis jų atvyko per moliūgų žibintų vakarą „Parke klaidžiojo švieselės“, todėl ir pavyko užsidirbti daugiau.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content