Vilkaviškio VMVT jau išsiuntė ištirti dvylikos laukinių gyvūnų mėginių dėl vadinamosios mėlynojo liežuvio ligos.
Tokia būtinybė iškilo, kai veršeliui iš Lietuvos, atgabentam į Europos Sąjungos valstybę, buvo įtarta mėlynojo liežuvio liga. Tačiau veršelis į Ispaniją išvežtas ne iš didelės fermos: gyvulį pardavęs žmogus laiko tik vieną karvę.
Įtarimų sukėlusio galvijo kraujuje buvo rasta antigenų – ligą sukeliančių virusų. Tuo tarpu iš Lietuvoje paimtų ir ištirtų galvijų bei laukinių gyvūnų kraujo tyrimų 15-oje buvo rasta antikūnų. Tai reiškia, kad galvijai buvo susidūrę su liga ir tapo jai atsparūs, tad jokio pavojaus nekelia.
Kol situacija nebus išaiškinta, respublikinės VMVT direktoriaus įsakymu laikinai sustabdoma prekyba galvijais, avimis ir ožkomis su ES ir trečiosiomis šalimis. Kiek tai tęsis, VMVT nepraneša. Ūkininkai nerimauja, kad dėl eksporto sustabdymo patirs didesnių išlaidų. Jei bus patvirtinta, jog šalyje yra ligos židinys, gyvų galvijų ir veršelių eksportas bus stabdomas ilgesniam laikui.
Veterinarai aiškina, kad jie šiuo metu organizuoja gyvūnų laikymo vietų klinikinę ir laboratorinę stebėseną, pasitelkus medžiotojus imami jautrių mėlynojo liežuvio ligai laukinių gyvūnų (stirnų, elnių ir briedžių) kraujo mėginiai. Ši liga žmonėms nepavojinga. Virusą platina Culicoides genties mašalai, tačiau šiuo metu jų nėra. Pasak veterinarų, mašalai gali būti atvežti su kroviniais, taip pat kitokiais būdai patekti į mūsų šalį.
Šiuo metu liga užregistruota Kipre, Vokietijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Maltoje, Šveicarijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Čekijoje, Danijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, Didžiojoje Britanijoje, Bulgarijoje ir Portugalijoje. Nėra duomenų, kokia situacija Rusijoje ir Baltarusijoje.
„Santakos“ inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.