Tapkime draugais!

Sukčiai siūlo įsigyti netikrus bilietus ar nakvynę neegzistuojančiuose viešbučiuose

Paskelbė:

Paskelbta:


Vasarą plačiau atvertos gyventojų piniginės vilioja finansinius sukčius – nusikaltėliai kasmet darosi vis sumanesni ir atranda vis daugiau naujų apgaulės būdų. Finansų ekspertai sako, kad būdų apsisaugoti yra, svarbu juos žinoti ir nepamiršti taikyti.

Pametus banko kortelę

Vasarą daugiau keliaujame, užsisakinėjame bilietus, nakvynės vietas. Nors bankų skaitmeninės sistemos yra visiškai saugios, o klientai maksimaliai apsaugoti, per išsiblaškymą sukčiams savo asmeninius duomenis dažnai patiki patys žmonės. Dažniausiai nukenčiama prekes ir paslaugas perkant nepatikimose interneto svetainėse, praradus dokumentus ir banko korteles bei pasimovus ant sukčių kabliuko.

Dažniausiai keliaujant su problemomis susiduriama praradus banko kortelę. Tokiu atveju nereikėtų panikuoti – užblokuoti ją nesudėtinga naudojant mobiliąją banko programėlę arba prisijungus prie banko paskyros, paskambinus į banką.

Užsienyje praradus dokumentus labai svarbu apie tai pranešti Lietuvos migracijos tarnybai prisijungus prie elektroninių migracijos paslaugų sistemos (MIGRIS), informuoti banką, kad jo darbuotojai galėtų stebėti jūsų vardu atliekamas finansines operacijas ir užkirsti kelią vagystėms.

Jei pametę dokumentus jokių veiksmų nesiimsite, jūsų duomenis pavogę sukčiai ras būdų svetimu vardu užsisakyti viešbučių, automobilių ar net pasiimti paskolų. Norėdami rezervuoti viešbutį sukčiai gali panaudoti pavogtą asmeninę informaciją – vardą, pavardę, adresą, gimimo datą ir kredito kortelės duomenis. Prarasti šiuos duomenis galima ir naudojant nesaugias svetaines internete.

Be nakvynės ir pinigų

Su įvairiais sukčiavimo būdais keliautojai gali susidurti ir užsisakydami viešbutį, kitas nakvynės vietas atostogoms. Tokiu atveju ne tik prarandami pinigai, bet tolimoje užsienio šalyje liekama ir be pastogės. Vyresni keliautojai surasti viešbutį dažniausiai patiki kelionių agentūroms, kurios užsienyje turi patikimus kontaktus. Jaunesni daugeliu atvejų naudojasi jau patikrintomis nakvynės užsakymo svetainėmis, pavyzdžiui, „Booking“, „Airbnb“ ir pan. Pastarosios naudoja saugius atsiskaitymo būdus, yra gana patikimos, tačiau atsargumo priemonių vis tiek reikėtų imtis.

Jei yra galimybė, geriausia mokėti nuvykus į vietą, taip pat pasilikti variantą užsakytą viešbutį atšaukti visų pinigų neprarandant. Visuomet derėtų pasiskaityti kitų keliautojų komentarus – kuo jų daugiau, kuo geresni, tuo saugiau užsisakyti nakvynę.

Sukčiai sukuria profesionaliai atrodančias svetaines, kurios imituoja viešbučių rezervavimo platformas, tad būtina įsitikinti, ar svetainė, kurioje užsisakote nakvynę, yra originalus viešbučio puslapis. Pasitikėkite tik tomis svetainėmis, kuriose naudojamas https – tai vienas iš įrodymų, kad svetainė yra saugi.

Viešbutį užsakę keliautojai retkarčiais sulaukia skambučių su prašymais registraciją pakartoti. Labai dažnai taip elgiasi sukčiai, kurie siekia gauti asmens duomenis, dokumentų informaciją arba dar vieną mokėjimą. Sukčiai taip pat gali teigti, kad permokėjote arba netyčia sumokėjote dukart, ir prašyti jūsų banko duomenų, kad galėtų neva atlikti pinigų grąžinimą – dažnai tai tik noras pavogti prisijungimo prie banko duomenis.

Iš oficialių platintojų

Tūkstančiai žmonių vasarą vyksta į muzikos festivalius, užsienio šalyje pasirodančių muzikos žvaigždžių koncertus, taip pat lanko didžiuosius sporto renginius.

Renginių organizatoriai perspėja bilietus pirkti tik iš oficialių platintojų. Deja, žmonės bilietų ieško socialiniuose tinkluose, įvairiuose sirgalių forumuose, net stadionų prieigose. Karštligiškai bilietų ieškantys asmenys labai dažnai tampa sukčių aukomis. Dažniausiai įsigyjami padirbti, jau panaudoti bilietai arba pinigai sumokami už „orą“ – padaromas pavedimas, o pardavėjas dingsta.

Kai bilietai perkami ne iš oficialių platintojų, nepasitikėti reikėtų ne tik perpardavinėtojais, bet ir įvairiomis vienadienėmis interneto svetainėmis. Didžiųjų sporto ar muzikos renginių metu jų atsiranda šimtai.

Pagal pranešimus spaudai

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content