UAB „Agrochema“ Vilkaviškio rajono ūkininkus pakvietė į seminarą „Agrochemos“ asortimentas 2013 – gausiam derliui“.
Rodos, pavasaris dar toli, tačiau, anot renginio organizatorių, derlių reikia iš anksto planuoti. Verčiamasi nelengvomis rinkos ekonomikos sąlygomis, maža to, gamta rodo įvairius kaprizus, tad augintojams reikia nepristigti žinių, pasisemti geros patirties ir turėti patikimų ūkininkavimo partnerių.
Agrocentro direktorius Vitas Didžbalis pasidžiaugė, kad vyksta nuolatinis bendravimas su rajono ūkininkais, kurie Bučiūnų kaime įsikūrusiame „Agromax“ centre lankosi jau ne vienerius metus ir yra nuolatiniai partneriai. Ir nenuostabu, nes įmonės specialistai teikia konsultacijas augalų tręšimo, pasėlių priežiūros ir kitais agronominiais klausimais.
Agrocentre nuolat organizuojami seminarai, lauko dienos, įvairios diskusijos, pristatomi nauji produktai, pažangiausios jų naudojimo technologijos. Ūkininkai jau žino, kad paprašius agrocentro specialistai sudaro tręšimo planus, padeda parengti žemės ūkio augalų auginimo programas.
Kaip sakė pasaulines rinkos tendencijas apžvelgęs „Agrochemos“ bendrovės Rinkodaros skyriaus viršininkas prof. habil. dr. Gvidas Šidlauskas, pasaulyje žmonių daugėja, tad maisto jiems lyg ir reikėtų daugiau, tačiau jo vartojimas gali bent kol kas mažėti taupymo sumetimais. Ilgainiui žmonių tik daugės, bet žemės plotų daugiau neatsiras, todėl reikia kuo efektyviau išnaudoti esamus. Čia ir padeda mokslininkai, su kuriais bendradarbiaudama UAB „Agrochema“ gali pasiūlyti mūsų dirvožemiams pritaikytas trąšas, augalų apsaugos priemones, kitas žemdirbiui naudingas prekes ir paslaugas.
Pasak G. Šidlausko, svarbu ne trąšų, kurias ūkininkas išbers į žemę, kiekis, bet jų reikalingumas ir grąža – maksimali nauda iš kuo mažesnio kiekio. Todėl ypač svarbu žinoti dirvos sudėtį, kad būtų galima dirbti kuo efektyviau, siekti kuo mažesnėmis sąnaudomis gauti kiek įmanoma didesnį derlių ir nekenkti aplinkai.
UAB „Agrochema“ glaudžiai bendradarbiauja su Europos trąšų gamintojų asociacija „Fertilizers Europe“ ir sėkmingai dalyvauja jos veikloje. Asociacija siekia, kad rinkai būtų tiekiamos tik kokybės reikalavimus atitinkančios trąšos, nuolat tobulinamos gamtą tausojančios trąšų gamybos ir naudojimo technologijos, kurios užtikrintų visuomenės aprūpinimą sveiku maistu. „Fertilizers Europe“ inicijavo europinį projektą „Directly available nitrogen“ („Tiesogiai prieinamas azotas“), kurio šūkis: „Pamaitinti žmoniją darnoje su aplinka“. Viena iš prioritetinių projekto veiklos krypčių – didinti mineralinių trąšų efektyvumą, diegiant pažangiausias trąšų naudojimo technologijas, auginant gausų ir kokybišką derlių.
Pardavimų vadybininkas Robertas Polonskas ūkininkus ragino jau dabar domėtis naujovėmis, kurios padėtų didinti būsimą derlių. Mat viską reikia daryti laiku ir tinkamai išanalizavus.
Vadybininkas susirinkusiesiems pristatė naujoves: kompleksinį mikroelementų mišinį „Mikrostar PZ“, lietuvišką „Raskilą“ – vertingą ekologišką trąšą, kuri tinka tiek ekologiniams, tiek ir intensyviai chemizuotiems ūkiams, bei dolomitmilčius, kurie neutralizuoja dirvos rūgštingumą, pagerina dirvos fizines, chemines savybes, organinių ir mineralinių trąšų įsisavinimą, tinka naudoti samanų naikinimui vejose bei praturtina dirvą kalciu ir magniu.
Šį sezoną bendrovė pateiks naujieną rapsų ir javų augintojams – amino rūgščių trąšas, praturtintas siera, cinku ir variu.
Įvairius azoto, fosforo ir kalio trąšų mišinius bendrovė ruošia pati. Maisto medžiagų kiekis ir jų santykis juose parenkamas pagal ūkininkų pageidavimus, atsižvelgiant į dirvožemio tipą, turtingumą, augalų poreikius maistinėms medžiagoms, planuojamą užauginti derlių, kitus rodiklius.
Violeta ŽIEMYTĖ
Užsk. 541
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.