Tapkime draugais!

Vilkaviškiečiai policininkai už kolegas profesionalesni

Paskelbė:

Paskelbta:


Eglė KVIESULAITIENĖ

Vilkaviškio rajono gyventojų santykiai su policijos pareigūnais geriausi iš visos apskrities, o savo rajono patrulius bei budėtojus vertiname kaip profesionaliausius. Tokią vilkaviškiečių nuomonę atskleidė šį mėnesį „Baltijos tyrimų“ atlikta gyventojų apklausa.

Pasitiki – per du trečdalius

Kaip ir kasmet, Policijos departamentas bendrai Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijai „Baltijos tyrimai“ pateikė užsakymą atlikti gyventojų apklausą apie policijos darbą. Išsamią studiją visoje Marijampolės apskrityje atlikusi tyrimų kompanija atskleidė ir ganėtinai netikėtų aspektų.

Tyrėjai apklausė tik vyresnius nei 18 metų asmenis Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių, Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse ir pateikė išvadą, kad per praėjusius metus pasitikinčių policija apskrityje padaugėjo. Labiausiai pareigūnais pasitiki vyresni nei 65 metų žmonės, ypač kaimo gyventojai, o nepasitiki – moterys ir 18–39 metų žmonės.

Didžiausią pasitikėjimą savo pareigūnais pareiškė Kalvarijos savivaldybės gyventojai (82 proc.), nepasitikinčių tėra 15 proc. Vilkaviškiečiai pagal pasitikėjimą apskrityje – antri: policija pasitiki 70 proc., o nepasitiki 17 proc. (net 13 proc. nuomonės šiuo klausimu neturi). Mažiausiai pasitikėjimo sulaukė Šakių pareigūnai (58 proc.).

Priežastys, mažinančios gyventojų pasitikėjimą, – lėtas pareigūnų darbas, biurokratizmo gausa, korupcija. Tačiau pastaruoju metu tyrėjai vis rečiau išgirsta nuomonių, kad pareigūnai nemandagūs, arogantiški, kad juos sunku prisišaukti ar patys yra susiję su nusikaltėliais.

Puikiausi – santykiai

Šiaip vilkaviškiečiai savo rajono Viešosios policijos (patrulių, budėtojų) darbą vertina geriausiai iš visos apskrities. Net 78 proc. apklaustųjų jų darbą vertina gerai, 14 proc. – blogai. Kazlų Rūdos policininkai pagal šį kriterijų surinko žemiausią rezultatą: gerai vertina 59 proc., blogai – 19 proc. apklaustųjų.

Geriausiai iš visų vilkaviškiečiai įvertino ir apylinkės inspektoriaus, prižiūrinčio jų gyvenamąją teritoriją, darbą. Gerai įvertino 58 proc. apklaustųjų, blogai – 2 proc. Net 34 proc. prisipažino, kad net nežino, kas aptarnauja jų apylinkę, todėl vertinti negali. Šis rezultatas nestebina, nes per praėjusius metus tik 7 proc. gyventojų nukentėjo dėl kokio nors pažeidimo ar nusikaltimo, tad pareigūnų pagalbos daugeliui neprireikė. Tiek pat procentų gyventojų apylinkės inspektorių nepažįsta ir Kazlų Rūdoje, o Marijampolėje apie tokius nežino net 51 proc.

Daugiau nei pusė vilkaviškiečių (56 proc.) nepažįsta ir nepilnamečių reikalų policijos pareigūnų, o 28 proc. jų darbą vertina gerai. Iš marijampoliečių tokių pareigūnų nepažįsta net 61 proc., 19 proc. nepilnamečių reikalų inspektorių darbą vertina gerai.

Vilkaviškiečiai iš kitų rajonų išsiskiria tuo, kad puikiai vertina savo santykius su pareigūnais. Net 80 proc. apklaustųjų teigė, kad šie santykiai geri, tik 6 proc. santykius įvertino blogai (Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Šakių gyventojų santykius su policijos pareigūnais gerai įvertino tik 63–66 proc. respondentų).

Gal dėl tos pačios priežasties, kad tarp policijos ir rajono gyventojų užsimezgę glaudūs ryšiai, žmonės mūsų rajone mano patys padedą užtikrinti viešąją tvarką.

Profesionalūs ir sąžiningi

Gyventojų nuomonės tyrėjai pateikė klausimus apie pareigūnų profesionalumą, mandagumą, sąžiningumą bei tvarkingą išvaizdą. Vertinimu pagal profesionalumą mūsų rajono pareigūnai pakilo aukščiausiai. Jų profesionalumą teigiamai įvertino 57 proc. gyventojų – tai aukščiausias rodiklis apskrityje. Neprofesionaliais savo rajono pareigūnus laiko 15 proc. vilkaviškiečių. Prasčiausiai pagal šį kriterijų vertinami Marijampolės pareigūnai. Profesionaliais juos laiko 46 proc., o neprofesionaliais – net 29 proc. gyventojų.

Tik vienu procentu vilkaviškiečiai patruliai bei budėtojai kolegoms nusileidžia ir pagal sąžiningumą (52 proc.) bei mandagumą (70 proc.). Tiek procentų gyventojų išreiškė teigiamą nuomonę. Tačiau vilkaviškiečiai, matyt, nėra tokie kategoriški vertindami savo rajono policininkus. Mat jie verčiau renkasi atsakymą, jog neturi šiuo klausimu nuomonės, nei tvirtina priešingai. Nemandagiais savo pareigūnus laiko 7 proc. apklaustų rajono gyventojų (Kalvarijos – 18 proc., Marijampolės – net 21 proc.), o nesąžiningais – 16 proc. (Kazlų Rūdos – 22 proc., likusių savivaldybių – net 27 proc.).

Nedaug nuo Kalvarijos pareigūnų mūsiškiai atsilieka ir vertinime dėl tvarkingos išvaizdos. Net 90 proc. apklaustųjų įsitikinę, kad rajono keliuose patruliuojantys bei į iškvietimus vykstantys pareigūnai atrodo tvarkingai (Kalvarijos – 97 proc.). Tik 1 proc. vilkaviškiečių nepatenkinti savo pareigūnų išvaizda.

Nepakankamai saugūs

Bene dažniausiai visiems tenka susidurti su eismo saugumo priežiūros pareigūnais. Tad apie jų darbą žmonės galėtų pasakyti daugiausia.

Vilkaviškiečiai savo Kelių policijos darbą, užtikrinant eismo saugumą, įvertino geriausiai. Net 82 proc. apklaustųjų mano, kad pareigūnai dirba gerai. Nors šis rodiklis sutampa su apklaustaisiais Kalvarijos savivaldybėje, tačiau tik 8 proc. vilkaviškiečių savo kelių policininkų darbą vertina neigiamai (kalvarijiečių – 12 proc.).

Gerokai daugiau nei pusė (66 proc.) gyventojų mūsų rajono keliuose jaučiasi saugūs. Tiesa, Kazlų Rūdoje žmonės keliuose jaučiasi dar saugesni (72 proc.). Saviškiams kelių patruliams vilkaviškiečiai labiau už Kalvarijos ir Marijampolės gyventojus priekaištautų už tai, kad nepakankamai operatyviai reaguoja į pranešimus apie avarijas. Operatyvumu patenkinti tik 70 proc. apklaustųjų (Kalvarijoje – 73 proc., Marijampolėje – 71 proc.) Tačiau ir šioje srityje jų rezultatai gerokai lenkia kolegas iš Kazlų Rūdos, kurių operatyvumu patenkinti tik 50 proc. gyventojų.

Daugiau ar mažiau saugūs savo rajone jaučiasi 77 proc. vilkaviškiečių. Tai trečias rezultatas apskrityje. Saugesni jaučiasi tik Kalvarijos (88 proc.) ir Šakių (81 proc.) gyventojai.

Trečioje vietoje vilkaviškiečiai liko ir vertindami informacijos kiekį apie policijos darbą. Net 30 proc. įvardijo, kad jiems tokios informacijos nepakanka (54 proc. – pakanka). Tiesa, Kalvarijoje pora procentų gyventojų daugiau gauna informacijos apie policijos darbą, bet net 5 proc. daugiau nei vilkaviškiečių jos nepakanka.

Daugiau informuoti

Kalbant apie priemones, kurios pagerintų policijos darbą, sustiprintų pasitikėjimą policija, žmonės vis dėlto norėtų matyti daugiau viešose vietose patruliuojančių policininkų (19 proc.) ir turėti naktį dirbančias nuovadas (16 proc.). Likusieji siūlė pareigūnams labiau atsižvelgti į gyventojų poreikius, gerinti profesinį pasirengimą, išsamiau informuoti visuomenę apie savo veiklą.

Apklausa parodė, kad vilkaviškiečiai savo rajono pareigūnų darbą vertina kone geriausiai iš kitų apskrities rajonų. Mat nė vienoje pozicijoje mūsų rajono pareigūnai neatsidūrė ne tik paskutinėje, bet net ir ketvirtoje vietoje. Didžiausia grėsme mūsų rajono gyventojai įvardija vagystes (64 proc.), kelių eismo taisyklių pažeidimus (59 proc.), nepilnamečių nusikaltimus (52 proc.). Net dvigubai mažiau nei Marijampolėje mūsiškiai žmonės nerimauja dėl organizuoto nusikalstamumo (19 proc.) bei nusikaltimų, susijusių su narkotikais (19 proc.).

Norintieji išsamiau panagrinėti tyrimo rezultatus, gali apsilankyti Marijampolės apskrities VPK tinklalapyje www.policija.lt/marijampole/ ir atsiversti gyventojų apklausos puslapį.

Tyrimų rezultatus, be abejo, išnagrinės ir patys pareigūnai. Juk pagrindiniai policijos darbo vertintojai – gyventojai, o jų nuomonė – stimulas atkreipti dėmesį į trūkumus ir pasitempti.

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content