Vilkaviškyje paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena.
Kaip ir kasmet, rugsėjo 23-iąją buvo prisiminta skaudi žydų tautos istorija, pagerbtas Antrojo pasaulinio karo metais nacių nužudytų žmonių atminimas.
Į kuklų paminėjimą, pirmadienio priešpietę vykusį Vilkaviškio masinių žudynių vietoje, prie memorialo genocido aukoms atminti, susirinko grupelė žmonių. Į susirinkusiuosius kreipęsis rajono meras Algirdas Neiberka akcentavo istorijos pamokų svarbą. „Holokaustas paliko gilų randą ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio istorijoje. Mes turime išsaugoti šį atminimą kaip perspėjimą ateities kartoms. Tik supratę, ką patyrė žydų bendruomenė, galime užtikrinti, kad tokios tragedijos daugiau niekada nepasikartotų“, – kalbėjo meras.
Paminėjime dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius, žurnalistas bei Holokausto istorijos tyrinėtojas Aleksandras Vitkus su kolega žurnalistu Valdu Valiūnu iš Kauno. Jie apžvelgė Holokausto istoriją Lietuvoje ir konkrečias tragedijas, vykusias Vilkaviškio rajone.
Vėliau renginį organizavusio Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Vitas Girdauskas kartu su svečiais aplankė su Holokaustu susijusias vietas, uždegė žvakeles, padėjo atminimo akmenėlius, kurie žydų tautos tradicijoje simbolizuoja amžinybę.
Apsilankyta žydų sušaudymo vietose Žynių kaime (Klausučių sen.), Paražnių miške, Ķybartuose, Vištytyje ir Virbalyje.
Svečius sužavėjo Sūdavos pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie skatinami mokytojų nuolatos puoselėja istorinę atmintį, o beprasmiškai nužudytų nekaltų žmonių atminimui ir skaudžių įvykių paminėjimui šį rugsėjį skyrė visą savaitę.
Šiemet sukanka 83 metai po skaudžių įvykių, kai vokiečių okupacinės valdžios sprendimu mūsų krašto teritorijoje buvo sunaikinta gausi žydų tautos bendruomenė.
Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos tyrimų duomenimis, per karą buvo sunaikinta 200 tūkst. žydų, t. y. 92 proc. Lietuvoje gyvenusios žydų bendruomenės. Lietuvoje yra daugiau nei 200 masinių žudynių vietų ir tiek pat senųjų žydų kapinių.
„Santakos“ inf.
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.