Tapkime draugais!

Kaip išvalyti nešiojamą kompiuterį?

Paskelbė:

Paskelbta:


Ar pastebėjote, kad jūsų nešiojamas kompiuteris sulėtėjo, ėmė garsiai ūžti, burgzti ar kaisti? Labai gali būti, jog ventiliatoriaus angose prisikaupė dulkių, kurias reikia išvalyti. Tai turėtų išspręsti minėtas problemas bei apsaugoti kompiuterį nuo dar didesnės žalos.

Prieš valydami – pasiruoškite

Išvalyti laptopą galite patys, bet tam reikėtų šiek tiek pasiruošti.

  1. Išsisaugokite visus dokumentus ir uždarykite programas.
  2. Kompiuterį išjunkite bei atjunkite nuo įkrovimo lizdo.
  3. Jei įmanoma – išimkite ir bateriją.
  4. Pasiruoškite visas valymo priemones: pneumatinį nupūtiklį, mikropluošto šluostę, šepetėlį ir alkoholį (90 %+) dėl įsisenėjusių dėmių valymo bei pirštines vidaus valymui.
  5. Pasiruoškite ir atsuktuvą, kuris leistų išsukti varžtelius, laikančius korpusą.

Kai turite šias priemones, galite pradėti.

Prieš atidarant konstrukciją – kitų komponentų valymas

Pirmiausia apverskite nešiojamąjį kompiuterį ir atsargiai pakratykite, kad iškristų visos palaidos šiukšlės. Suspaustu oru išpūskite dulkes, įstrigusias tarp klavišų. Lipnius klavišus ar dėmes švelniai nuvalykite mikropluošto šluoste, sudrėkinta izopropilo alkoholiu.

USB, HDMI ir kitus prievadus (lizdus) valykite suspaustu oru. Venkite ką nors kišti į prievadus (nebent labai minkštą, ploną šepetėlį), nes tai gali pažeisti vidinius komponentus.

Dar galima pasinaudoti proga, kad nuvalytumėte ekraną. NTam naudokite mikropluošto šluostę, kad išvengtumėte įbrėžimų. Šluostę lengvai sudrėkinkite vandeniu arba specialiai ekranui skirtu valikliu (venkite agresyvių chemikalų) ir švelniais sukamaisiais judesiais nuvalykite.

Ventiliatorių ir kitų vidinių komponentų valymas

Laikui bėgant, ant vidinių komponentų, ypač aplink aušinimo ventiliatorių ir radiatorius-šilumokaičius, kaupiasi dulkės. Tai gali perkaitinti laptopą ir sumažinti jo našumą. Štai kaip galite patys išvalyti vidinius komponentus:

  1. Atsargiai išardykite kompiuterį . Nešiojami kompiuteriai turi galinį skydelį. Jei jums patogu, atidarykite jį atsukdami korpusą laikančius varžtelius. Dažniausiai būna 4-6 varžteliai.
  2. Naudokite suspaustą orą . Naudokite trumpus suspausto oro pliūpsnius, kad pašalintumėte dulkes nuo ventiliatoriaus ir radiatoriaus. Įsitikinkite, kad ventiliatoriaus per greitai nesukate oru, nes tai gali pažeisti jo mechanizmą. Jei reikia, dulkes dar švelniai nuvalykite minkštu šepetėliu.
  3. Venkite liesti komponentus . Venkite tiesioginio rankų prisilietimo prie komponentų, pavyzdžiui, pagrindinės plokštės.

Jei nepatogu atidaryti nešiojamąjį kompiuterį arba nėra galimybės to daryti patiems (pvz., kaip su Apple MacBook produktais), suspaustu oru prapūskite aušinimo angas. Tai padeda pašalinti šiek tiek dulkių, nors rezultatas ir nebus toks kruopštus, kaip nuardžius dangtelius.

Kai kada geriausia – kreiptis į profesionalus

Jei negalite ar nenorite atidaryti nešiojamojo kompiuterio arba, jei per ilgą laiką susikaupė daug dulkių, geriausia savo laptopą nunešti profesionalams, kad jie jį nuodugniai išvalytų. Jie turi tinkamus įrankius, kad išardytų ir kruopščiai išvalytų visus komponentus. Darbams suteikiama garantija, kad niekas nebus pažeista.

Jeigu ir po valymo arba net iki jo, nešiojamasis kompiuteris dažnai perkaista, ventiliatorius dirba labai garsiai arba pats kompiuteris netikėtai išsijungia, gali būti, jog problema su užterštumu yra rimta. Dėl to irgi geriau kreiptis į specialistus.

Na, o taip pat primename, kad po kelerių metų naudojimo, termo pasta, kuri padeda išsklaidyti šilumą nuo procesoriaus, gali prarasti savo gerąsias savybes. Specialistai turi vėl ją padengti ir pakeisti seną sluoksnį. Įsigykite kompiuterį ir priedus pigu.lt .

 


Pasidalinkite šiuo straipsniu:


Parašykite komentarą


Praradote slaptažodį?

naujausi straipsniai

Įvykiai

reklama

statistika


Hey.lt - Interneto reitingai
Skip to content