Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda vasarines padangas 185/70 R14, diskinį pjūklą, naują elektrinį masažinį čiužinį WELLNEO 3x1. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2022-05-26 08:16:16
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Mangalicos kiaulaičių pernai žiemai įsiveisė ir Žynių kaimo gyventojas Kęstutis Nikliauza. Renatos VITKAUSKIENĖS nuotr. Maras grasina ir egzotinėms kiaulėms
Lietuvos ūkiuose ar kaimo turizmo sodybose vis dažniau galima išvysti egzotinių gyvūnų rūšių. Pavyzdžiui, auginamos ne tik įprastos kiaulės, bet ir vadinamosios vietnamietiškos ar Mangalica („vilnonės“) kiaulaitės. Tokių gyvūnų yra ir mūsų rajono ūkininkų ūkiuose. |
Deja, tiek šios egzotinės, dažniausiai laikomos dėl grožio, tiek nuo seno Lietuvoje auginamų veislių kiaulės bei šernai gali užsikrėsti afrikiniu kiaulių maru (AKM).
„ Mangalica veislės kiaulių augintojai neretai akcentuoja, kad „vilnonėmis“ vadinamos kiaulės yra prisitaikiusios gyventi lauke ir ėda bet kokį pašarą. Tačiau dėl AKM grėsmės jas, kaip ir įprastas kiaules, draudžiama laikyti lauke. Pasak specialistų, tam tikruose Lietuvos rajonuose reikėtų visai atsisakyti šių gyvūnų auginimo.
Be to, visų rūšių kiaules draudžiama šerti maisto atliekomis, o gyvūnų laikymo vietos ir bandos turi būti registruotos Ūkinių gyvūnų registre. Net ir laikant vieną kiaulę, ją būtina registruoti. „Mangalica veislės kiaulių augintojai neretai akcentuoja, kad „vilnonėmis“ vadinamos kiaulės yra prisitaikiusios gyventi lauke ir ėda bet kokį pašarą. Tačiau dėl AKM grėsmės jas, kaip ir įprastas kiaules, draudžiama laikyti lauke.
Šiuo metu mūsų šalyje sugriežtinta kiaulių pervežimo tvarka – vežant į kitą vietą, būtina turėti gyvūno sveikatos pažymėjimą, ausyse būtini įsagai, kuriuose nurodytas bandos kodas. Labai svarbu kiekvieną dieną stebėti savo kiaules, o pamačius neįprastus požymius, nedelsiant jas izoliuoti ir kreiptis į vietos privatų veterinarijos gydytoją arba teritorinės VMVT specialistus.
Egzotinių kiaulių augintojai nusiminę, mat net šios veislės paršiukus per didžiuosius šalčius galima laikyti lauke. Aptvare paprastai pastatoma nedidelė būda, joje pakreikiama šiaudų, į kuriuos įsiraususios kiaulės miega, slepiasi nuo žvarbio. Lauko sąlygomis „vilnonės“ kiaulės gali gyventi tol, kol termometro stulpelis nenukrenta žemiau 30 laipsnių. Atšilus orams, smėlio spalvos avikiaulių kailis nebūna nei toks švelnus, nei švarus. Vasarą jis truputį išsišeria, o nuo perkaitimo gauruotos Mangalicos kiaulės saugosi vis pasivoliodamos purve.
- Uždarius tokias kiaules į tvartą, jų auginimas netenka prasmės, - sakė vienas jų augintojas. - Nors Vilkaviškio rajonas nepapuola į maro rizikos zoną, bet taisyklės galioja visiems. Bijau, kad šių gražių ir nereiklių gyvūnų teks atsisakyti.
„Santakos“ inf.
Galerija: Mangalicos kiaulės
Publikuota: 2014-11-26 09:51:42
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Daugiabučio gyventojai bruzda dėl konteinerių aikštelių * Medikai gimdyvių likimo valiai nepaliktų * Atnaujintoje Šaltalankių giraitės erdvėje – atidarymo šventė Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Pastovus ar nuolatinis? Būdvardis pastovus, -i vartojamas reikšme „nekintamas, vienodas“, pvz.: pastovus būdas, pastovi temperatūra. Jo nereikia painioti su būdvardžiu nuolatinis, -ė „apimantis visą laiką, nepertraukiamas, nepaliaujamas“.
Kai norima apibūdinti ilgą laiką ar nuolat trunkantį dalyką, vartotinas būdvardis nuolatinis, pvz., nuolatinė ekspozicija, nuolatiniai klientai, nuolatiniai skundai.
Šūksniai
Statistika
|