„Santaka“ / Svarstys internetinio balsavimo galimybę / Politika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Politika

Dalinkitės:  


Svarstys internetinio balsavimo galimybę


Visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausa rodo, kad internetiniam balsavimui pritaria beveik du trečdaliai Lietuvos gyventojų (65 proc.). Todėl asociacijos „Marijampoliečiai“ vykdomo projekto metu jauni žmonės gilinasi į internetinio balsavimo privalumus, trūkumus ir skatina kitas jaunimo organizacijas įsitraukti į pilietinį gyvenimą. Trečiajame projekto susitikime dalyvavo Teisingumo viceministras Julius Pagojus, kuris kartu su Marijampolės regiono jaunimo organizacijų atstovais diskutavo internetinio balsavimo tema.

Visų pirma, anot viceministro Juliaus Pagojaus, svarbu atskirti elektroninį ir internetinį balsavimą, kadangi el. balsavimas yra daug platesnė sąvoka ir siejamas su kompiuterine balsavimo ar balsų skaičiavimo sistema apylinkėse, o tuo tarpu internetinis – išankstinis balsavimas internetu piliečiui būnant bet kurioje vietoje.

„Ši pataisa aktuali išeiviams, gyvenantiems užsienio šalyse, bei neįgaliesiems, ypač turintiems judėjimo negalią, kurie nori atlikti pilietinę pareigą. Balsavimą internetu aktyviai palaiko 300 tūkst. žmonių su negalia interesus atstovaujančios organizacijos, Pasaulio lietuvių bendruomenė“, - vardino viceministras J. Pagojus. – „Ši balsavimo priemonė daug patogesnė studentams, besimokantiems kituose miestuose. Jaunuoliams nebereikės sukti galvos, kaip grįžti į gimtą miestą vien tam, kad atliktų pilietinę pareigą“, – pridūrė jis.


Estija buvo pirmoji valstybė, įvedusi savo šalyje internetinį balsavimą, o Lietuvoje įstatymo pataisą žadama svarstyti seimo pavasario sesijos metu. Planuojama, kad patvirtinus internetinį balsavimą pirmiausia balsuoti būtų galima išbandyti savivaldos rinkimuose. Nors įdiegti internetinio balsavimo sistemas Lietuvoje galėtų kainuoti apie 3 mln. eurų, tačiau tai tik vienkartinės išlaidos, kurios vėliau, kaip rodo kitų šalių patirtis, atsiperka.

Paklaustas apie galimą balsų papirkinėjimą, viceministras paaiškino, kad ši priemonė nėra prielaida gausėti papirkinėjimui, nes balso pirkėjai nebus tikri, ar rinkėjas tikrai prabalsuos už tą, kurį reikia, nes keisti nuomonę ir balsuoti bus galima kelis kartus kol vyks išankstinis balsavimas, o balsas bus užskaitomas tik vienas - paskutinis. Remiantis kitų šalių praktika, internetinio balsavimo sistema dar nebuvo sukompromituota, Lietuvoje elektroninis parašas iki šiol saugus, todėl galimos problemos dėl saugumo ateityje yra daugiau teorinės, nei realios.
Remiantis kitų šalių praktika, internetinio balsavimo sistema dar nebuvo sukompromituota, Lietuvoje elektroninis parašas iki šiol saugus, todėl galimos problemos dėl saugumo ateityje yra daugiau teorinės, nei realios.


Iš balsavusių internetu žmonių nebūtų atimama teisė balsuoti rinkimų dieną įprastu būdu – tokiu atveju būtų skaičiuojamas paskutinis, t. y. tradiciniu būdu atiduotas balsas.

Asociacija „Marijampoliečiai“ įgyvendina projektą „Pripažink“, kurį dalinai finansuoja programa „Erasmus: Veiklus jaunimas“. Projekto tikslas išsiaiškinti, kodėl jauni žmonės nedalyvauja politikoje ir kaip galima juos paskatinti įsitraukti į sprendimų priėmimą ir atstovauti savo interesus.



Agnė Gorochovskytė



Publikuota: 2015-01-26 14:17:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pastatė tai, ko mieste trūko, – informacines rodykles
* Patriarcho gimtinėje – nušvitęs kaštonas ir filmo apie Ąžuolyną premjera
* Jūreivystę į teisę iškeitusiam prokurorui Vilkaviškis tapo tikraisiais namais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip išgyvenate adventą?
Gyvenu džiugiu laukimu.
Noriu daugiau ramybės, mažiau šurmulio.
Labiau spaudžia reikalai, darbai.
Kaip ir visas dienas iki jo.



Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai